بازی کرونا با زندگی تاپس

بازی زندگی، در روز‌های کرونا

شاید بسیاری از ما و مخصوصا نوجوان ها کلمه‌ی پاندمی را نشنیده بودیم چه برسد به این که بخواهیم حدود یک سال از عمرمان را درگیر این بحران باشیم. این روزها به دلیل طولانی شدن مدت قرنطینه خیلی از خانواده‌ها بیشتر از سلامت جسمی نگران سلامت روحی خود هستند. این مسئله‌ی دوری از اجتماع و دل مشغولی‌های این بیماری می تواند اثرات مخربی بر روح و روان ما بگذارد.

حتما شنیده‌اید که حتی به کسانی مبتلا به کرونا می‌شوند گفته می‌شود که در درجه‌ی اول آرامش خود را حفظ کنند و استرس را از خود دور کنند.

فضای مجازی تاحدی حلال مشکلات مدارس برای آموزش از راه دور و ارتباط والدین دانش‌آموزان، با معلم‌ها بوده است. آن‌ها می‌توانند با برقراری ارتباط اینترنتی در ساعات مشخص در کلاس‌های درس حاضر شوند تا از دروس خود عقب نمانند.

در این باره، مقاله ” آموزش مدارس کشور‌های مختلف دنیا، در ایام کرونا”  را از دست ندهید! 

بسیاری از مشاغل دور کاری را برای حفظ سلامت کارکنان خود و حفظ سلامت جامعه برگزیده‌اند. زیرا غیر از حضور در فضای مدرسه و اداره ها تجمع مردم در هنگام رفت و آمد در مترو و تاکسی و اتوبوس سبب انتشار این ویروس می‌شود. اما تعداد زیادی از روان‌شناسان خبر از شیوع بحران‌های روحی و روانی و انواع افسرگی ها پس از شیوع کرونا می‌دهند. دوری اعضای خانواده از یکدیگر، بیرون نرفتن از خانه برای مدت زمان طولانی‌تر و نگرانی خانواده‌ها برای پر کردن زمان فرزندانشان به روشی متفاوت از گذشته همه و همه در بلند مدت می تواند سبب مشکلات بزرگی شود.

آموزش مجازی-آموزش از راه دور

در این روز های کرونایی آموزش مجازی راه حلی شده برای اینکه دانش آموزان از درس و تحصیل عقب نمانند و مشاغل مختلف به روند کاری خود هرچند نه با سرعت پیشین خود ادامه دهند. نوجوانان بیشتر زمان خود را صرف بازی های موبایلی و کامپیوتری می کنند و دیگر نمی توانند در فضای آزاد تفریح کنند.اما آیا ما همان قدر که به درس و کار و دانشگاه اهمیت می‌دهیم به سلامت روح خودمان هم فکر می کنیم؟

 

  • برای حفظ روحیه ی خانواده‌تان در این روز‌های کرونایی چه کارهایی کرده‌اید؟

فضای مجازی و برنامه های اندرویدی راه حلی شده‌اند برای اینکه تاحدی دوری خانواده‌ها از یکدیگر را جبران کنند. تماس تصویری می‌تواند اندکی از دلتنگی ما را در این روز های طولانی دوری کمتر کند.اما چه کار کنیم که در این روز ها روحیه ی خود و خانواده مان را حفظ کنیم؟و خود را از عوارض جدی تر کرونا یعنی افسردگی دور نگه داریم؟‌

اول از هرکاری باید حال خودمان خوب باشد. اگر حال خودمان خوب باشد انرژی و حس خوب فضای خانه را پر می کند و به تک تک اعضای خانواده منتقل می شود.

پس برای حال خوب خود:

1. هر روز اخبار را چک نکنیم.

چک کردن هر روز اخبار، کسب اطلاعات درباره ی تعداد مرگ و میر حاصل از کرونا در آغاز هر روز و مقایسه‌ی آمار کشور ها کمکی به ما نمی‌کند و حتی می تواند انرژی منفی زیادی را وارد ذهن ما بکند. اگر شما از ماسک استفاده می کنید وبه تمامی دستورالعمل های بهداشتی پایبند هستید؛ اطلاع بیشتر از اخبار ناگوار و ناراحت کننده چه کمکی به شما می کند؟ شما با حفظ سلامتی خود و خانواده‌تان در حال کمک کردن به جامعه‌ی خود هستید.

پس لطفا چک کردن هر روزه ی اخبار را کنار بگذارید.

پیگیر اخبار نباشید!

کتاب "پیگیر اخبار نباشید" جدید ترین ترجمه از عادل فردوسی‌پور

2. شنبه ی طلایی خود را آغاز کنید.

کتاب از شنبه

همه‌ی ما لیستی داریم از تمام کارهایی که قرار است از شنبه شروع کنیم و همیشه به هزار بهانه آن‌ها را عقب انداخته‌ایم اما ایام قرنطینه بهترین فرصت برای انجام این کارهاست.

اگر در قرنطینه هستید و زمان بیشتری را در خانه می گذرانید به کار های عقب افتاده‌ی خود برسید. در این صورت پس از تمام‌شدن قرنطینه از زمان خود به بهترین نحو استفاده کرده‌اید و احساس رضایت خواهید داشت. لیستی از کار‌های خود تهیه کنید و با انجام هریک از آن ها ذهن خود را آزادتر کنید.

3. مدیتیشن کنید.

مدیتیشن در آغاز و پایان روز می‌تواند ذهن شما را از تمام ناراحتی ها و اضطراب های روزانه رهایی بخشد، حتما دقایقی از برنامه‌ی روزانه‌ی خود را به مدیتیشن اختصاص دهید و راه را برای ورود انرژی مثبت به روحتان باز کنید. شما می توانید در حال انجام کارهای روزانه‌ی خود قبل از خواب، یا صبح‌ها پیش از شروع روز خود مدیتیشن کنید. مدیتیشن بخشی از برنامه‌ی هر روز افراد موفق است از این فرصت استفاده کنید و نام خود وارد لیست این افراد کنید. پادکست و اپلیکیشن‌های مختلفی با موضوع مدیتیشن تولید شده‌اند. می‌توانید لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن را از “اینجا” ببینید.

4. لیست شکرگزاری داشته باشید.

این روز ها همه ی ما مشکلاتی را تجربه  می کنیم که سختی بیماری کرونا را برای ما چند برابر می‌کندد، اما در میان تمام اتفاقات زندگی هنوز مملو از لطف و نعمت‌های خداوند است. دفتری را به این کار اختصاص دهید و یا کاغذی را روی یخچال بزنید که هر روز آن را بخوانید. هر روز 10 مورد از اتفاقاتی که بخاطر آن‌ها شکرگزار هستید را بنویسید، در طول روز آن‌ها را بخوانید و به خانواده نیز یادآوری کنید.تا مثل شما هر روز خدای متعال را شکر بگویند.

به عنوان مثال:

  • خداروشکر پسرم هنگام بازی از روی بلندی به زمین افتاد ولی آسیب جدی ندید.
  • خداروشکر همسرم با مترو رفت و آمد می‌کند اما سالم و سلامت است.
  • خداروشکر امروز تماشای بازی بچه‌ها در حیاط خانه احساس خوشایندی به من داد.

آیا درباره‌ تاثیر و قدرت کلام در زندگی شنیده‌اید؟ این که تکرار آنچه می‌خواهیم، چقدر ما را به اهدافمان نزدیک تر می‌کند. تکرار اتفاقات مثبتی که هر روز برای ما رخ می‌دهد می‌تواند ساده‌ترین و کوچک‌ترین تاثیر شکرگزاری در زندگی ما باشد.

5. برنامه‌ی روزانه تهیه کنید.

هر قدر روز مفید‌تری را پشت سر بگذارید، در پایان روز احساس رضایت بیشتری را تجربه خواهید کرد. هر شب قبل از خواب برنامه‌ی روز بعد خود را بنویسید و سعی کنید به آن عمل کنید.

اگر به برنامه‌ی خود متعهد باشید پس از پایان بحران کرونا احساس خوشایندی خواهید داشت که از روز‌های خود به بهترین نحو استفاده کرده‌اید. اینکه در پایان هر روز لیستی از کار های انجام نشده را مرور کنید شما را هر روز منفعل‌تر می‌کند و در آخر می‌تواند آثار مخربی بر روح شما بر جای گذارد. مانند پختن غذای مقوی، اختصاص دادن زمان بیشتر برای بازی با بچه ها، خواندن کتاب و …‌

6. ساعاتی از روز را به خود اختصاص دهید.

همه‌ی ما باید ساعاتی از روز را به خود اختصاص دهیم. اگر مادر هستید و فرزند شما به دلیل شرایط موجود دروس خود را از طریق آموزش مجازی دنبال می‌کند و شما بخشی از نقش معلم را هم به عهده دارید و یا شاغل هستید و در مدت زمانی که از خانه کار می کنید مسئولیت بیشتری در انجام کارهای خانه دارید، باید برای ایفای بهتر تمامی نقش‌هایی که در این مدت به عهده‌ی شماست زمانی را به خودتان اختصاص دهید. خانواده شما یک مادر، پدر و فرزند شاداب می خواهند. می‌توانید زمانی را به پیاده روی، ورزش و یا پختن غذای مورد علاقه‌تان اختصاص دهید و ترکیب های تازه خلق کنید.‌

یا حتی می‌توانید گاهی با موبایل خود بازی کنید. همواره بازی‌های مفیدی هستند که اگر کنترل شده وقتمان را به آن اختصاص داهیم، می‌توانیم لحظات خوبی را برای خود بسازیم. حتما مقاله زیر را در این باره بخوانید:

7. برای حتی دقایقی هم که شده از خانه خارج شوید.

ساعتی از روز که مطمئنید پارک نزدیک منزل‌تان خلوت است از خانه خارج شوید. در پارک یا محله‌تان قدم بزنید به افرادی که در حال تکاپو هستند نگاه کنید. کودکان درحال بازی را تماشا کنید، به پرندگان و گربه های محلتان غذا دهید و پس از مدتی به خانه برگردید. به شما قول می دهم که انرژی زیادی دریافت خواهید کرد و حال خودتان و بقیه را خیلی خیلی بهتر می‌کنید.

8. کتاب بخوانید.

کتاب‌ها خواننده را وارد دنیایی متفاوت می‌کنند، شما وارد دنیای شخصیت‌ها و اتفاقاتی می‌شوید که در کتاب رخ می‌دهد، با آن‌ها زندگی می‌کنید و برای لحظاتی از دنیای حقیقی خود فاصله می‌گیرید، کتاب جهان بی‌پایان تجربیات تلخ و شیرین است. شما با این کار ساعاتی از روز نه تنها از سختی های دنیای حقیقی خود رها می‌شوید بلکه زیبایی‌های دنیای کتاب را تجربه می کنید و حتی انرژی آن را وارد دنیای خود خواهید‌کرد. علاوه بر آن خواندن کتاب‌های تاریخی و دانستن وقایع و بحران‌هایی که در طول تاریخ رخ داده‌اند می‌تواند نگرش ما را  پخته‌تر کند. این تجربه را از دست ندهید.‌

در همین مقاله، 2 کتاب برای مطالعه شروع شد، می‌توانید از همینجا شروع کنید!

من هیچ غمی نداشتم که خواندن یک صفحه کتاب از بین نبرده باشد. کتاب، عمر دوباره است. در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند، نیست.

9. ورزش کنید.

شما چه دلیلی برای ورزش کردن دارید؟ تناسب اندام؟ و یا حفظ سلامت فیزیکی بدنتان؟

ورزش فواید بسیاری دارد و یکی از مهم ترین آن‌ها سلامت روح شماست. ورزش شما را شاداب می‌کند، شما این احساس را در روز‌های آغازین شروع به ورزش کردن دریافت خواهید کرد. حتی قبل از آن که به اهداف خود برای رسیدن به اندامی زیبا رسیده باشید. و البته بسیاری از ما در ایام کرونا به دلیل تحرک کمتر و بیرون نرفتن از خانه دچار اضافه وزن شده ایم. ورزش در خانه باعث می شود هم به وزن ایده‌ال خود برگردیم و هم در طول روز سرحال تر باشیم. این که احساس کنیم این بیماری باعث شده است برنامه‌ی زندگی‌مان بهم بریزد و از تمام کارهایمان عقب مانده‌ایم مارا در برابر کرونا آسیب‌پذیر تر می‌کند.

۱۰. کار خیر

کمک کردن از جنبه های مختلف باعث ایجاد حس خوب و شادی در درون شما می‌شود. در وحله‌ی اول با خوشحال کردن فرد دیگری و برآورده کردن خواسته‌ی او انرژی مثبت را وارد فضای خانه ی خود کرده‌اید. در وحله دوم خودتان احساس آرامش و رضایتی عمیق را تجربه خواهید کرد. مخصوصا در شرایط فعلی که از هر سو خبر‌های ناراحت کننده ذهن مارا درگیر خود می‌کند؛ این که احساس کنیم می‌توانیم تاثیر مثبتی در این شرایط داشته باشیم انرژی‌ای چند برابر را در ما ایجاد می‌کند.

و در کنار همه‌ی این موارد، بازی آموزشی تاپس را هم فراموش نکنید. دانش‌آموزان در این روز‌ها می‌توانند بهترین آموزش را از طریق بازی کردن با موبایل خود ببینند. همین حالا نسخه اندروید بازی آموزشی تاپس را از پایین این صفحه به صورت مستقیم دانلود کنید.

مطالب مرتبط

گیمر درس­‌خوان

نحوه ایجاد تعادل بین درس و بازی​ اینکه در کنار درس‌خواندن از بازی کردن هم لذّت می‌برید، نشان‌دهنده این است که قرار است مسیر تحصیلی

مطالعه بیشتر
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟