کنکور کارشناسی

راهکار‌هایی عالی در جهت آمادگی بیشتر برای کنکور ۱۴۰۰

خسته شده‌اید؟ احساس نگرانی و استرس، زندگی را به کامتان تلخ کرده‌است؟ یا شاید از بس سرکوفت خانواده و دیگران را در مورد یک آزمون به جان خریده‌اید احساس ناامیدی می‌کنید؟

وضعیت آموزش مجازی سردرگم‌تان کرده است و هیچ امیدی به قبولی در دانشگاه و رشته دلخواه‌تان ندارید؟

کنکور! واژه‌ای که همه ما با شنیدنش دوران سخت و پر استرسی برایمان تداعی می‌شود. تحمل استرس و فشار درس، بی‌خوابی، حرف‌ها و نظرات اطرافیان، همه و همه چاشنی دورانی هستند که جز سخت‌ترین دوره‌های زندگی‌مان بوده است. اگر شما هم داوطلب کنکور هستید و بعضی اوقات چنین احساساتی به سراغ‌تان می‌آید، مطمئن باشید تنها کسی نیستید که قبل از به انجام رساندن این آزمون سخت، گرفتار این احساسات منفی می‌شوید. در کشور ما، اکثریت دانش‌آموزان تمایل دارند بعد از اتمام مقطع متوسطه، وارد دانشگاه شوند تا بتوانند شغل مد نظر خود را به دست آورده و وارد بازار کار شوند. از این رو، داشتن برخی احساسات منفی نظیر ترس از آینده و استرس تا حد زیادی طبیعی است.

دوران کنکور، با سختی‌هایی همراه است اما شیوع ویروس کرونا و آموزش از راه دور، سختی راه را برای داوطلبان، چندین برابر کرده است. اگر شما هم جزو داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ هستید یا قصد کنکور دادن در سال‌های آتی را دارید، این مقاله را از دست ندهید. زیرا در این مقاله، نکاتی را مورد بررسی قرار داده‌ایم که می‌توانند در آرامش روحی و روانی شما تاثیر گذاشته و باعث آمادگی بیشتر ذهن شما برای کنکوری بهتر بشوند.

برنامه مطالعه عملی برای درس خواندن ایجاد کنید

حفظ کردن دروس

برنامه‌ریزی صحیح تاثیر ویژه‌ای در عملی کردن کارها دارد. اگر شما برنامه‌ریزی واضحی برای روزهای باقیمانده به کنکور داشته باشید، در واقع مسیر مشخص و واضحی را برای خود ترسیم کرده‌اید و می‌دانید دقیقا چه کارهایی باید بکنید تا در بازه‌ی مشخص به هدف خود برسید. برنامه‌ریزی به خودی خود نوعی هنر است. اینکه شما بتوانید زمان و کارهای باقیمانده را مدیریت کنید و بدانید چه کارهایی به چه حد زمان نیاز دارند، مهم است اما مهم‌تر از برنامه‌ریزی، توانایی اجرای صحیح آن است. معمولا دانش‌آموزان فکر می‌کنند برنامه‌ریزی یعنی تمام کردن تمام کارهای انجام نشده تا روز مقرر به هر قیمتی. اما اگر شما بدون توجه به میزان بازدهی خودتان برنامه‌ی کمال‌گرایانه‌ای را برای خود تنظیم کنید و انتظار داشته باشید که بتوانید حتما از پس آن‌ها برآیید، نه تنها نمی‌توانید به کارهایی که مشخص کرده‌اید برسید، بلکه تا حد زیادی انگیزه خود را نیز از دست خواهید داد. بنابراین فقط برنامه‌ریزی مهم نیست. برنامه‌ صحیحی که بتوانید به آن عمل کنید مهم‌تر است. بهتر است فضاهای خالی را نیز در برنامه‌ریزی درسی خود قرار دهید تا اگر به هردلیلی نتوانستید به کارهای از پیش مشخص شده برسید، زمان اضافی برای انجام آن‌ها داشته باشید. در دوران آموزش از راه دور، ممکن است دانش‌آموزان به دلیل نرفتن به مدرسه، دچار نوعی احساسات کاذب شوند و فکر کنند وقت کافی برای درس خواندن دارند که این تصور، باعث اتلاف وقت آن‌ها شده و صدمه جدی به درس‌خواندن آن‌ها می‌زند. برنامه‌ریزی عملی در طول آموزش مجازی، می‌تواند کاربرد خوبی برای استفاده بهینه از وقت داشته‌باشد.

نقاط قوت و نقاط ضعف خود را قبل از کنکور شناسایی کنید

همه انسان‌ها نقاط ضعف و قوت خاصی دارند. ممکن است شما در انجام یک کار یا حل مسائل یک درس تحلیلی، خیلی موفق باشید اما حفظ کردن برایتان مشکل باشد. اگر قصد آماده شدن برای کنکور را دارید، حتما نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و سعی کنید در عین اینکه روی نقاط ضعف‌تان کار می‌کنید تا حد ممکن آن‌ها را کاهش دهید، روی نقاط قوت‌تان نیز سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از درس خواندن بگیرید. در دوره آموزش مجازی شما فرصت بیشتری برای خلوت کردن با خود و شناخت روحیات و کشف آ‌ن‌ها دارید. بنابراین سعی کنید این بازه را تبدیل به فرصتی برای رشد کردن بیشتر بکنید.

شناسایی نقاط ضعف و قوت محدود به دروس امتحانی کنکور نیست. ممکن است خوردن یک فنجان چای سبز هر صبح، روز شما را بسازد یا نیم ساعت نرمش صبحگاهی، به شما انرژی مضاعفی بدهد. مسئله‌ای که می‌خواهم برایتان تاکید کنم این است که شناخت شخصیت و روحیات و تمرکز روی آن‌ها می‌تواند مسیر موفقیت را تا حد زیادی برای ما هموار کند.

منابع مشخصی برای درس خواندن انتخاب کنید

تمرکز در مطالعه

همان‌طور که گفتیم، زندگی در جامعه‌ای با موقعیت کنونی، شرایطی را رقم زده است که اکثر دانش‌آموزان بعد از تمام کردن مقطع تحصیلی متوسطه، تمایل به ورود به دانشگاه دارند. بالا بودن تعداد داوطلبینی که هر ساله مایل به شرکت در کنکور هستند، سازمان‌ها و موسسات زیادی را وسوسه به درآمدزایی از طریق ارائه کتاب‌های کمک درسی کرده‌است و به همین دلیل شما می‌توانید بی‌نهایت کتاب کمک‌ درسی کنکور از انتشارات متفاوت در بازار پیدا کنید. تست کردن تمام این کتاب‌ها و تهیه تمام منابع کنکور از تمام انتشارات، اصلا کمکی به پیشرفت شما در درس‌خواندن نخواهد کرد. حتی ممکن است با ایجاد سردرگمی به روحیه و انگیزه شما صدمه بزند. بنابرین منابع محدود و واقعا مفید را برای کنکور انتخاب کنید و سعی کنید فقط روی منابع استانداردی که انتخاب کرده‌اید متمرکز شوید.

از تمام مهارت‌های خود برای یادگیری بهتر استفاده کنید

کنکور در ذهن دانش‌آموزان و داوطلبان، مرحله بسیار مهمی است و اکثر داوطلبان فکر می‌کنند این آزمون سرنوشت آن‌ها را مشخص می‌کند، با این‌که این طرز تفکر بعد از ورود به دانشگاه عوض می‌شود و اکثر داوطلبان متوجه خواهند شد که ورود به دانشگاه تنها راه موفقیت نیست، اما اگر فکر می‌کنید کنکور نقش به‌سزایی در موفقیت شما دارد، لازم است از تمام مهارت‌های خودتان استفاده کنید. اگر سبک نوشتاری دیداری دارید، نت‌های نوشته شده روی کاغذ و چسباندن آن‌ها در محیط‌هایی که در اکثر مواقع جلوی چشمتان است می‌تواند کمک خوبی برای به خاطر سپردن مطالب باشد. اگر سبک درس خواندن شما، گفتاری یا شنیداری است، می‌توانید صدای خود را هنگام درس خواندن ضبط کنید و در مواقعی که بیکار هستید یا قبل از خواب به آن گوش کنید. خوشبختانه آموزش از راه دور، با تمام معایب، این امکان را نیز به دانش‌آموزان می‌دهد که با کاهش دادن زمان تلف شده، فرصت بیشتری برای درس‌خواندن داشته باشند.

مراقب سلامت روح و جسم خود باشید

دوره کنکور یکی از دوره‌هایی است که داوطلبان در این بازه فشار زیادی را تحمل می‌کنند. استرس و نگرانی‌های این مدت، ممکن است آسیب‌های بسیاری را به دانش‌آموزان وارد کند.

این آسیب‌ها ممکن است هم عوارض جسمی و هم عوارض روحی داشته باشند اما نکته مهم این است که باید در این بازه با تمام توان مراقب سلامت جسمی و روحی خود باشید. جسم خود را با غذاهای سالم و مقوی تقویت کنید و از تفریح‌های مفید مانند پرداختن به ورزش مورد علاقه‌تان برای انگیزه دادن به خود استفاده کنید.

شرایط کنکور را قبل از آزمون شبیه‌سازی کنید

هیچ چیز مانند تمرین نمی‌تواند ذهن شما را برای رویارویی با شرایط خاص آماده کند. شاید شما هم تا به حال این تجربه را داشته‌اید که وارد محیطی برای آزمون بشوید و چون آن محیط برای شما تازگی دارد، دچار استرس شوید و نتوانید به خوبی شرایط را مدیریت کنید. از طرفی آزمون کنکور هم آزمونی است که شما باید تعداد مشخصی سوال را در بازه مشخص جواب دهید. سعی کنید قبل از رفتن به جلسه کنکور، چندین بار شرایط مشابه کنکور برای خودتان شبیه سازی کنید تا بتوانید از تجربه‌ای که کسب می‌کنید، در جلسه کنکور برای مدیریت زمان و کنترل استرس خود بهره بگیرید. مشاهدات نشان می‌دهد تمرین و شبیه‌سازی قبل از کنکور، می‌تواند ۲۵درصد دقت را افزایش داده و تا ۳۰ درصد در زمان صرفه‌جویی کند.

از نمونه سوالات کنکور سال‌های قبل استفاده کنید

نمونه سوالات کنکور سال‌های قبل، بهترین نمونه سوالاتی هستند که می‌توانید برای ارزیابی میزان یادگیری خود از آن‌ها استفاده کنید. زیرا هم استاندارد هستند و هم شما را با متد سوالاتی که در کنکور طرح می‌شود، آشنا می‌کنند. حل نمونه سوالات استاندارد علاوه بر تقویت تست‌زنی، ذهن شما را برای کنکور آماده می‌کنند.

یک رقیب و رفیق درسی داشته باشید

همه ما قبول داریم که دوران کنکور دوران سخت و پراسترسی است اما خب دوره‌ای است که داوطلبان ورود به دانشگاه نیز باید حتما آن را سپری کنند. ممکن است بعضی از دانش‌آموزان، در این بازه انگیزه خود را از دست بدهند یا سستی و تنبلی به آن‌ها اجازه ندهد طبق برنامه‌ریزی پیش بروند. در چنین شرایطی، داشتن یک دوست و رفیق همراه، می‌تواند برایتان انگیزه‌ بخش باشد. داشتن یک دوست برای درس خواندن، علاوه بر تقویت انگیزه، می‌تواند روحیه رقابت شما را نیز تقویت کند و از تنبلی و سستی کردن جلوگیری کند.

تفریح‌های سالم را در برنامه‌ روزانه خود بگنجانید

بعضی از والدین و دانش‌آموزان تصور می‌کنند دوره کنکور دوره‌ای است که داوطلبان باید خود را در اتاق حبس کرده و تمام وقت مطالعه کنند. اما این نگرش، تصور غلطی بیش نیست. چگونه می‌خواهید روحیه کافی برای درس‌خواندن داشته باشید در صورتی که هیچ انرژی و تفریحی برایتان نمانده است. درست است مشاوران همیشه پیشنهاد می‌کنند از میزان تفریح‌هایتان بکاهید تا وقت بیشتری برای درس خواندن داشته باشید، اما این به معنی نداشتن تفریح مفید هم نیست.

هر روز ساعاتی را هر چند کم، به مطالعه اختصاص بدهید و سعی کنید دقایق کمی مراقبه داشته باشید. ورزش کردن، باعث رسیدن اکسیژن بیشتری به مغز در نتیجه یادگیری عمیق‌تری می‌شود و مراقبه تمرکز شما را افزایش می‌دهد.

برای خودتان صفحات تقلب آماده کنید

تقلب کردن همیشه بد نیست، مخصوصا که وسط حل یک سوال مهم در حین درس خواندن، یکی از فرمول‌ها را به خاطر نیاورید. در این شرایط گشتن به دنبال آن فرمول در کتاب‌های درسی یا جزوه‌ای که از پیش تهیه کرده‌اید، مسلما زمان‌بر خواهد بود اما مراجعه به جزوه‌ تقلب‌هایی که تمام فرمول‌ها را در آن نوشته‌اید از شما وقت زیادی نخواهد گرفت. گذشته از این، می‌توانید تمام فرمول‌ها را شب امتحان‌هم مرور کنید تا بهتر در ذهن‌تان ثبت شوند.

تا این مرحله شما قدم‌های بزرگی در جهت آمادگی برای کنکور برداشته‌اید و تقریبا برای قرار گرفتن در جلسه کنکور آماده‌اید و فقط کافیست استرس خود را کنترل کنید تا بتوانید کنکور خود را به خوبی بگذرانید و طعم شیرین موفقیت بعد از زحمات‌‌تان را بچشید. معمولا دانش‌آموزان کنکوری می‌گویند فقط تا پیش از ورود به جلسه استرس داشته‌اند و به محض وارد شدن به جلسه، استرس‌شان از بین رفته است. اما اگر استرس داشتید هم نگران نباشید زیرا استرس داشتن به این معنی است که بدن شما متوجه شده است که شما در شرایط خاصی قرار دارید و آماده است تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

با این وجود، این نکته را هم در خاطر داشته‌باشید که کنکور تنها راه موفقیت نیست و این آزمون به تنهایی نمی‌تواند سرنوشت شما را تعیین کند. به توانایی‌ها و علاقه‌هایتان اهمیت بدهید شاید کنکور تنها راه رسیدن به دانشگاه‌های عالی رتبه باشد اما مسلما زندگی با شغلی که از ته‌دل به آن علاقه دارید، حتما مسیر خوشبختی است.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

Top

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟