تقویت مهارت های ریاضی

10 راهکار فوق العاده جهت تقویت مهارت های ریاضی

اکثر دانش‌آموزان بر این باورند که یادگیری ریاضیات سخت و چالش برانگیز است. سخت بودن ریاضیات به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از عهده آن بربیایید. داشتن شیوه مناسب یادگیری ریاضی و انجام تمرین‌های لازم جهت تقویت مهارت های ریاضی، تنها کاری است که می‌توانید برای غلبه بر این چالش‌ها انجام دهید. جای هیچ نگرانی نیست چون در جای درستی قرار دارید. در این مقاله، تمام راهکارهای لازم در راستای تقویت مهارت های ریاضی شما دانش‌آموزان عزیز را ارائه می‌دهیم. مطمئناً اِعمال این راهکارها دید زیباتری نسبت به یادگیری ریاضی در شما ایجاد خواهد کرد، با ادامه مقاله همراه باشید:

اهمیت درک مهارت های پایه در درس ریاضیات

ریاضی از جمله درس‌هایی است که ساختار مخصوص به خود را دارد و برای یادگیری مبحث بعدی باید مباحث گذشته را به طور کامل یاد گرفته باشید. به همین دلیل است که قبل از امتحان، یادگیری درس ریاضیات را خسته‌کننده و سخت می‌دانید. هر چقدر که برای جلو رفتن عجله کنید، بیشتر عقب می‌مانید چون مباحث وابسته به هم هستند و ضعف در یک بخش زمینه لازم برای ضعف بیشتر در بخش‌های بعدی را فراهم می‌کند.

راهکارهای تقویت مهارت های ریاضی

برای اینکه عملکرد بهتری در یادگیری ریاضیات داشته باشید، بهتر است با ایجاد تغییراتی در سبک یادگیری خود، دید متفاوتی نسبت به این درس داشته باشید. با راهکارهایی که در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم، به راحتی می‌توانید از عهده یادگیری هر مبحث از درس ریاضیات بربیایید:

1. انجام بازی‌های ریاضی

بازی های ریاضی

استفاده از روش‌های سرگرم‌کننده مثل بازی، یک ایده عالی برای تقویت مهارت های ریاضی است. استفاده از بازی‌های مناسب برای یادگیری ریاضی باعث تقویت حس کنجکاوی می‌شود و استرس ناشی از روبرو شدن فرمول‌ها و معادلات ریاضی سخت، با لذت ناشی از سرگرمی کمتر خواهد شد.

 برای کسب تجربه‌های بهتر به دنبال بازی‌های آنلاینی باشید که با سن و سطح تحصیلات شما مطابقت داشته باشد. بازی‌های آنلاینی مانند تاپس، DragonBox، Prodigy و Polyup امکان لذت بیشتر از یادگیری ریاضی را برای شما فراهم می‌کنند.

تاپس: تجربه یک رقابت شیرین و هیجانی با حل تست‌های مرتبط با دروس دوره تحصیلی

DragonBox: تقویت مهارت های ریاضی تا زمان تسلط بر معادلات سخت‌تر و پیچیده‌تر

Prodigy: نقش‌آفرینی در یک دنیای فانتزی با عبور از مسیرهای پیشرفت از طریق ریاضیات

Polyup: یک بازی ریاضی مبتنی بر ماشین حساب

بنابراین با انجام این بازی‌ها، نه تنها مهارت های ریاضی خود را محک می‌زنید، بلکه به صورت روزانه، شاهد پیشرفت مهارت های خود نیز خواهید شد.

2. ادغام ریاضیات با دنیای واقعی

تقویت مهارت های ریاضی با ادغام آن در زدگی

همه ما می‌دانیم که ریاضی در زندگی روزمره ما دخیل است پس سعی کنید آن را طوری در زندگی روزمره خود لحاظ کنید تا تمرین این مفاهیم به یک عادت لذت بخش تبدیل شود.

بررسی قیمت محصولات فروشگاه، محاسبه درصد تخفیف، اندازه‌گیری وزن مواد اولیه لازم برای پخت غذا و شیرینی و … همگی به شما کمک می‌کنند تا مهارت های ریاضی را با یک روش متفاوت‌تر تقویت کنید.

سعی کنید به مثال‌های دنیای واقعی فکر کنید و مفاهیم لازم برای هر کدام را تشخیص دهید. حتی اگر به عنوان یک والدین، دوست دارید که اقداماتی در جهت تقویت مهارت های ریاضی فرزندتان انجام دهید، بهتر است توجه آنها را به سمت کارهایی جلب کنید که ذهنشان آمادگی بیشتری برای یادگیری ریاضیات داشته باشد. کارهایی از قبیل، خواندن سرعت حرکت ماشین در مسیر جاده، محاسبه قیمت لباس موردنظر بعد از اعمال تخفیف و غیره.

3. انجام محاسبات ریاضی به صورت ذهنی

انجام ذهنی محاسبات

هر چقدر توانایی بیشتری در انجام محاسبات به صورت ذهنی داشته باشید، به خاطر سپردن مفاهیم کلیدی، کار راحت‌تری خواهد شد. حل برخی از مفاهیم مثل: هندسه، حساب دیفرانسیل و انتگرال نیاز به مداد و کاغذ دارد، اما اصول ریاضی مثل جمع، تفریق، ضرب و تقسیم، مواردی هستند که می‌توانید در ذهن خود نیز انجام دهید.

هنگام حل کردن مسائل، قبل از اینکه فوراً به ماشین حساب پناه ببرید، اول ذهن خود را به کار بیندازید چون تلاش شما برای به‌کارگیری قدرت ذهنی خود، قدم خوبی در مسیر تقویت مهارت های ریاضی است.

اگر در اوایل محاسبات ذهنی، در مورد درستی جواب‌های خود نگران هستید، می‌توانید با حل دوباره همان مسائل با استفاده از ماشین حساب، میزان توانایی خود را بسنجید.

4. تمرین و تکرار مفاهیم ریاضی

تمرین برای تقویت مهارت های ریاضی

تمرین برای یادگیری هر مهارتی کارساز است و ریاضیات نیز از این قاعده مستثنا نیست. تحقیقات نشان می‌دهند که وقتی نوبت به تقویت مهارت های ریاضی می‌رسد، تمرین مهم‌ترین فاکتور است، نه استعداد.

هیچ چیز به اندازه تمرین مداوم نمی‌تواند ما را به موفقیت نزدیک کند؛ بنابراین، ریاضیات را بخشی از زندگی روزمره خود قرار دهید و بدون از دست دادن هیچ فرصتی، به دنبال تقویت مهارت های خود باشید. مهارت هایی که برای روبرو شدن با نقاط ضعف شما ضروری هستند.

یک برنامه مطالعاتی برای خود تنظیم کنید و سعی کنید مسائل ریاضی را به مدت 15 تا 20 دقیقه (بیشتر) در روز مرور کنید. تقویت مهارت های ریاضی شما با تکرار مداوم مفاهیم با تلاش حداکثر امکان‌پذیر است.

اصول برنامه ریزی درسی

به کمک این راهکارها، استفاده مناسبی از زمان خود خواهید داشت و هیچ حسرتی برای فرداهای خود باقی نخواهید گذاشت.

مفاهیم و فرمول‌های ریاضی را روی کارت‌های یادداشت بنویسید تا در حین حل مسائل، به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید و مطالعه قبل از امتحان را نیز با سرعت بیشتری انجام دهید.

در مکان آرامی مطالعه کنید. وجود عوامل حواس‌پرتی، چه شنیداری و چه تصویری، توانایی و توجه شما برای حفظ اطلاعات را کاهش می‌دهد.

وقتی هوشیاری بالایی دارید، تمرین و مرور کنید چون نداشتن آمادگی ذهنی برای حل مسائل باعث افت عملکرد و در نتیجه پایین آمدن اعتماد به نفس می‌شود. سعی نکنید تمرینات خود را با حالت اجبار انجام دهید.

5. تمرکز بیشتر بر روی روش حل و نشان دادن مسیر رسیدن به پاسخ

حل مسائل

سعی کنید با تمرکز بیشتری روی الگو و فرآیند حل مسئله، وقت بگذارید چون با این کار به جای سرعت حل کردن، راه‌حل را درک می‌کنید که در ادامه بیشتر به درد شما خواهد خورد:

ریاضیات بیشتر به تفکر دقیق مربوط می‌شود تا سرعت حل. پرسیدن سؤالات خوب و ایجاد نگرش‌های مؤثر نیز باید به همان اندازه مهم باشد.

ساموئل اوتن، استاد آموزش ریاضیات در دانشگاه میسوری

نوشتن باعث می‌شود که تشخیص اشتباهات، کار راحت‌تر باشد. وقتی در حال تلاش برای حل یک مسئله ریاضی هستید، از یک مداد و کاغذ برای نوشتن راه‌حل خود استفاده کنید.

اینکه راه‌حل را به طور دقیق به خود نشان دهید به شما کمک می‌کند که بعداً درستی یا نادرستی راه‌حل خود را بررسی کرده و دقیق‌تر متوجه اشتباهات شوید. شناسایی اشتباهات خود در حل مسائل یکی از بهترین راه‌های تقویت مهارت های ریاضی است.

مسائل ریاضی خود را با خودکار حل نکنید! پاک کردن و تصحیح اشتباهات مسائلی که با مداد نوشته شده‌اند، راحت‌تر و مؤثرتر است.

6. ترسیم دیداری برخی از مسائل متنی

ترسیم برای تقویت مهارت های ریاضی

تجزیه و ترسیم مسائلی که با متن توضیح داده شده‌اند، یکی از راه‌های عالی برای درک بهتر آنها است.

یک مثال ساده از مسئله دوره ابتدایی:

علی 11 سیب داشت. 7 تا از آنها را خورده است. اکنون علی چند سیب دارد؟

اگر برای حل این مسئله، 11 سیب را روی کاغذ بکشید و 7 تا از آنها را خط بزنید، جواب به دست می‌آید، یعنی 4.

البته که به مرور زمان، مسائل سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند ولی اگر بتوانید تصاویر و نمودارهای دیداری مربوط به مسائل را ترسیم کنید، توانایی بیشتری در تقویت مهارت های ریاضی خواهید داشت.

خواندن توضیح مسائل با صدای بلند و شناسایی داده‌ها و جواب‌های درخواستی به شما کمک می‌کند که مهارت ریاضی خود را بهبود ببخشید.

7. حل مسائل و نمونه‌های مرتبط با مبحث موردنظر

حل مسائل

امروزه، با پیشرفت روزافزون فنّاوری، دسترسی به مسائل متنوع به صورت آنلاین به کار راحتی تبدیل شده است. اگر قصد دارید یک مبحث ریاضی را یاد بگیرید، در مورد آن جستجو کنید و 2 یا 3 مسئله شبیه به آن را پیدا کرده و حل کنید. تا زمانی که در حل این مسائل مهارت پیدا نکرده‌اید، مطالعه در مورد آن مبحث و حل مسائل جدید را تکرار کنید.

اگر در پیدا کردن مسائل مرتبط به مشکل برمی‌خورید، می‌توانید از معلم خود درخواست کنید که نمونه‌های بیشتری را برای شما ارائه دهد.

اگر بتوانید مهارت‌ها و مفاهیم لازم در حل مسائل را مشخص کنید، اقدامات لازم برای تقویت مهارت های ریاضی را یاد خواهید گرفت.

8. استفاده از منابع آموزشی آنلاین

استفاده از منابع آنلاین

گاهی اوقات، دانش‌آموزان برای درک واقعی مفاهیم به توضیحات بیشتری نیاز دارند. منابع آنلاین زیادی مانند آکادمی خان، Study PatrickJMT و Breaking Math وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید به هدف خود برسید.

البته، کتاب‌های کار و دوره‌های خودآموز نیز می‌توانند در تقویت مهارت های ریاضی به شما کمک کنند. نکته مهم این است که راهی را برای یادگیری بهتر مفاهیم پیدا کنید. آموزش کامل یک موضوع به خودتان، نیاز به تمرین دارد و قطعاً در این مسیر به دست اندازهایی برخورد خواهید کرد. مهم این است در برخورد با این مشکلات چه واکنشی از خود نشان می‌دهید.

برای آشنایی با سایت‌های آموزشی آنلاین بیشتر، این مقاله را از دست ندهید.

9. تسلط گام‌به‌گام بر روی مفاهیم ریاضی

یادگیری مرحله ای

هر مبحث ریاضی جدید بر اساس آخرین مبحث قبلی است و ارتباط بین آنها باعث می‌شود که یادگیری گام‌به‌گام مفاهیم بسیار ضروری باشد.

اگر با مبحثی روبرو هستید که در یادگیری آن کمی دچار مشکل شده‌اید، حرکت رو به جلو برای شما سخت‌تر خواهد بود. نداشتن مهارت در حل مسائل فعلی زمینه لازم برای ناتوانی در حل مسائل بعدی را فراهم می‌کند. پس بهتر است زمان و انرژی بیشتری را برای مطالعه و یادگیری مسائل مربوط به آن مفاهیم صرف کنید.

نادیده گرفتن و بی‌اهمیت دانستن برخی مفاهیم ریاضی، راحت‌ترین کار ممکن است. مطمئن باشید که این راحت‌طلبی در آینده برای شما مشکل‌ساز خواهد شد.

10. آموزش مفاهیم ریاضی به دیگران

آموزش برای تقویت مهارت های ریاضی

داشتن نقش معلم، مسئولیت‌های مخصوص به خود را دارد که درک عمیق مفاهیم، یکی از آن‌هاست. این کار باعث می‌شود که اعتماد به نفس دانش‌آموز بالا رفته و به ادامه راه تشویق شود.

حتی والدین هم می‌توانند از کودکان خود درخواست کنند که مفاهیم را به آنها یاد دهد و از این طریق، حس مهم بودن آن مفاهیم را تجربه کنند.

دانش‌آموزان می‌توانند از دوستان و همکلاسی‌های خود بخواهند که سؤالات خود را بپرسند و برای حل آنها تلاش کنند. پاسخ دادن به آنها به بهترین شکل ممکن، انگیزه لازم جهت تقویت مهارت های ریاضی را فراهم می‌کند.

نتیجه‌گیری در مورد راهکارهای تقویت مهارت های ریاضی

ریاضی یکی از دروس مهم هر دوره تحصیلی است که یادگیری آن برای برخی از دانش‌آموزان می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. هدف ما از تهیه این مقاله، این بود که در راستای تقویت مهارت های ریاضی به شما عزیزان کمک کنیم. مطمئناً پیاده‌سازی این راهکارها باعث خواهد شد که حس بهتری نسبت به یادگیری مفاهیم ریاضی داشت باشید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟