اصول برنامه ریزی درسی

یک منبع کامل برای آشنایی با اصول برنامه ریزی درسی

اگر به عنوان یک دانش‌آموز قصد دارید که برنامه ریزی درستی برای دوره تحصیلی خود داشته باشید، مطالعه این مقاله باعث می‌شود که با تمامی اصول برنامه ریزی درسی آشنا شوید. مطمئناً با در نظر گرفتن این اصول، شانس موفقیت شما بیشتر می‌شود چون در این صورت مدیریت زمان برای مطالعه و کارهای دیگر به صورت بهینه‌تر انجام می‌شود. در کل، یک برنامه ریزی درسی مناسب باعث می‌شود که دانش‌آموزان مهارت، دانش و درک لازم برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق را به دست بیاورند. شما باید تصمیم بگیرید که وقت ارزشمند خود را برای چه کارهایی اختصاص دهید و این مقاله به شما کمک می‌کند که برنامه ریزی درسی خود را به درستی انجام دهید. برای آشنایی با مهم‌ترین اصول برنامه ریزی درسی، ادامه مطلب را از دست ندهید!

اهمیت برنامه ریزی درسی

اکثر دانش‌آموزان برنامه ریزی درستی برای درس خواندن ندارند یا اینکه از آن پیروی نمی‌کنند. نتیجه هر دوی این‌ها پایین آمدن عملکرد تحصیلی آنها است. “من وقت زیادی را برای درس خواندن اختصاص می‌دهم ولی تلاش‌هایم بی‌نتیجه می‌ماند”، جمله‌ای است که از اکثر دانش‌آموزان می‌شنویم. باید بگوییم که دلیل اصلی آن نداشتن برنامه ریزی درسی درست است.

یک برنامه درسی، آمادگی و جهت دهی به اهداف را به شیوه درست‌تر ترتیب می‌دهد. تعیین اهداف و اولویت‌بندی آنها باعث ترسیم یک برنامه درسی مؤثر می‌شود. برنامه ریزی، احساس مسئولیت برای انجام کارها را افزایش می‌دهد و این شروعی برای موفقیت‌ها می‌باشد.

از جنبه‌های مهم برنامه ریزی درسی درست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش بهره‌وری

بهره وری بیشتر با برنامه ریزی اصلی

برنامه ریزی درسی به شما کمک می‌کند زمان مطالعه خود را به قسمت های کوچک‌تر تقسیم کنید و کوچک‌ترین کارهایی که هر روز انجام می‌دهید را ثبت کنید. این کار باعث می‌شود که دقیقاً بدانید چه کاری باید انجام دهید و چه زمانی را برای مطالعه مؤثر مشخص کنید. در این صورت توانایی شما برای به خاطر سپردن و کنترل استرس بیشتر می‌شود. علاوه بر این، یک برنامه ریزی درست، از انباشته شدن مطالب درسی برای روز امتحان جلوگیری می‌کند و مرور مداوم مطالب درسی بر اساس برنامه با بازده بیشتر همراه خواهد بود.

استفاده بهتر از زمان

زمانی که صحبت از موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان می‌شود، استفاده مؤثر از زمان بسیار مهم است. پایبندی به اصول برنامه ریزی درسی درست به اندازه مرحله ایجاد برنامه مهم است. شما با ایجاد یک برنامه درسی قصد دارید که به کارهایتان نظم دهید و از زمان خود برای مطالعه و انجام کارهای دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در زمان تعیین شده مطالعه خود را انجام دهید دیگر بابت یک اتفاق پیش بینی نشده زمان مطالعه خود را از دست نمی‌دهید.

بیشتر بخوانید: راهکارهای مدیریت زمان با موبایل

کاهش استرس

کاهش استرس نتیجه برنامه ریزی درسی

پیروی از اصول برنامه ریزی درسی به کاهش استرس کمک می‌کند. اکثر دانش‌آموزان منتظر آخرین روز یا آخرین ساعات برای شروع امتحان می‌مانند تا درس خواندن را شروع کنند و این یعنی تحمل استرس قبل از امتحان. انباشته شدن مطالب درسی، فشار و استرس زیادی را به همراه دارد که آمادگی زودتر با برنامه ریزی درست می‌تواند باعث کنترل این استرس شود.

کسب نمره بالاتر

اگر برنامه ریزی درستی برای مطالعه خود داشته باشید و با دقت آن را دنبال کنید، تمام شرایط لازم برای کسب بالاترین نمره فراهم می‌شود. مرور مطالب درسی با استفاده از یک برنامه باعث می‌شود که ماندگاری مطالب درسی در ذهن دانش‌آموز بیشتر شود.

مزایای برنامه ریزی درسی

 • ایجاد یک برنامه بر اساس اصول برنامه ریزی درسی به از بین رفتن سردرگمی کمک می‌کند؛ زیرا با کمی تفکر در مورد خواسته‌های خود می‌توانید طبق برنامه رو به جلو حرکت کنید.
 • دانش‌آموز نحوه سازمان‌دهی به کارهای خود را یاد می‌گیرد، زیرا ایجاد یک برنامه درسی مستلزم درک کامل میزان توانایی خود در درک مطالب درسی متنوع است.
 • اهداف تعیین شده نقاط عطفی هستند که دانش‌آموز باید از آنها عبور کند. دستیابی به هر نقطه از این برنامه انگیزه‌ای برای دستیابی به هدف دیگر است. رفته رفته با بیشتر شدن انگیزه، دانش‌آموز از این فرآیند لذت می‌برد و به جای استرس، مفاهیم را بهتر و واضح‌تر یاد می‌گیرد.
 • اولویت‌های دانش‌آموز مشخص می‌شود و سطح اهمیت و تلاش او برای یادگیری هر موضوع بالا می‌رود.
 • مطالب درسی انباشته نمی‌شوند و همین امر از سلامت جسمی و روحی دانش‌آموز محافظت می‌کند.
 • مطالعه در ساعات مشخص باعث افزایش تمرکز و ایجاد حس نظم و انضباط می‌شود.
 • دانش‌آموز می‌تواند با خیالت راحت زمانی را برای تفریح خود اختصاص دهد و بدون سردرگمی، از این اوقات فراغت استفاده می­ کند تا ذهن خود را آرام کند.

نکات مربوط به ایجاد یک برنامه درست با اصول برنامه ریزی درسی

اصول برنامه ریزی درسی

درک این نکته بسیار مهم است که اصول برنامه ریزی درسی ثابتی وجود ندارد و هر دانش‌آموز باید بر اساس نیازهای خاص، کلاس‌ها و سبک یادگیری خود یک برنامه شخصی سازی شده ایجاد کند.

اما بهتر است که دستورالعمل‌های زیر را برای شروع ایجاد یک برنامه درست در نظر بگیرید:

1. عادت‌های مطالعه و سبک یادگیری خود را تجزیه و تحلیل کنید.

قبل از هر کاری به این فکر کنید که چه چیزی برای شما مفید است. آیا می‌توانید هفته‌ای یک یا دو بار به صورت طولانی‌مدت مطالعه کنید؟ یا اینکه 30 دقیقه مطالعه شبانه برای شما مؤثرتر است؟ آیا در طول روز، ساعات خاصی است که بازدهی بیشتری داشته باشید؟ اگر بلافاصله بعد از کلاس مطالعه کنید، مطالب را بهتر حفظ می‌کنید یا اول باید استراحت کنید؟

2. برنامه و نحوه مدیریت زمان خود را ارزیابی کنید.

از یک تقویم کاغذی یا دیجیتالی برای ثبت تاریخ دقیق کلاس‌ها، کارها و فعالیت‌های فوق‌برنامه استفاده کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که ببینید چه قدر از زمان شما برای کارهای مشخص رزرو شده است و چقدر زمان خالی برای مطالعه در اختیار دارید.

اگر برنامه شما طوری بود که زمان کمی برای مطالعه باقی ماند، ممکن است نیاز به این داشته باشید که با ارزیابی مجدد، زمان لازم برای فعالیت‌های دیگر را کاهش دهید یا اینکه برنامه خود را طوری تغییر دهید که زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشید.

3. زمان لازم برای مطالعه مطالب درسی مربوط به هر کلاس را در نظر بگیرید.

قانون پذیرفته شده در این زمینه این است که برای هر یک ساعت کلاس باید دو ساعت زمان مطالعه داشته باشید. به این صورت که اگر در هفته 15 ساعت از وقت شما صرف حضور در کلاس‌ها می‌شود، 30 ساعت را نیز باید برای مرور و یادگیری مطالب درسی آموزش داده شده در این کلاس‌ها اختصاص دهید. البته این قانون برای سال‌هایی بود که دسترسی به اینترنت محدود بود و پروسه تحقیق و یادگیری مفاهیم سخت‌تر نیاز به زمان بیشتری داشت. در حال حاضر شاید مطالعه با بازده بالا در زمان کوتاه تری انجام شود.

مدیران مدرسه در ابتدای سال تحصیلی برنامه درسی را در اختیار شما قرار می‌دهند که زمان دقیق کلاس‌ها و امتحانات را شامل می‌شود. این برنامه درسی می‌تواند راهنمای شما برای محاسبه زمان لازم برای مطالعه باشد. برنامه ریزی برای مطالعه باعث می‌شود که از اختصاص زمان کافی برای انجام تکالیف و آماده شدن برای امتحانات مطمئن شوید.

4. برنامه خود را تنظیم کنید.

8 کتاب مناسب برای دانش آموزان

"دوست دارم کتاب بخوانم، دیوانه‌وار. تا تمام زندگی‌هایی که من نتوانستم بشناسم را تجربه کنم." "اریک امانوئل اشمیت"

اکنون که متوجه شدید به چقدر زمان برای مطالعه نیاز دارید و چقدر زمان خالی برای مطالعه در اختیار دارید، می‌توانید برنامه درسی خود را تنظیم کنید. جلسات مطالعه خود را درست به اندازه جدیت و دقت زمان کلاس‌ها و امتحانات به برنامه خود اضافه کنید. این باعث می‌شود که زمان مطالعه خود را جدی بگیرید و نسبت به آن متعهد باشید.

برای اطمینان از اینکه برای هر درس زمان کافی اختصاص می‌دهید، برنامه ریزی کنید که چه درسی را در کدام روز مطالعه کنید. به عنوان مثال، می توانید دوشنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها را برای مطالعه و تمرین درس ریاضی و سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

اگر برنامه شما شلوغ است، ممکن است نیاز به کمی خلاقیت داشته باشید تا زمان کافی را برای مطالعه خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر با وسایل نقلیه عمومی به مدرسه رفت و آمد می‌کنید، می‌توانید از این زمان برای مطالعه استفاده کنید.

5. تقویم هفتگی خود را ارزیابی کنید.

شناسایی اهداف یادگیری هر مبحث درسی باعث می‌شود که در مورد میزان زمان لازم برای آن تصمیم بگیرید. دوست دارید مهارت خاصی را یاد بگیرید یا نمره خود را ارتقاء دهید؟ این‌ها اهداف کلی هستند که به شما در ایجاد انگیزه در طول ترم کمک می‌کنند.

سپس، ابتدای هر هفته جزئیات و اهداف خود در هر جلسه مطالعه را مشخص کنید. آیا قرار است که برای یک امتحان بسیار سخت آماده شوید؟ آیا می‌خواهید که با خواندن یک فصل برای کلاس‌های هفته بعد آماده شوید؟ اصول برنامه ریزی درسی خود را طوری تنظیم کنید که به اهداف هفتگی خود برسید و در هر جلسه مطالعه، بیشترین بهره‌وری را داشته باشید.

6. نسبت به برنامه خود پایبند باشید.

یک برنامه ریزی درسی زمانی بهترین نتیجه را به همراه دارد که به طور مداوم دنبال شود. شما باید سعی کنید که با پیروی از برنامه خود به هدف‌های خود دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین چیز این است که به برنامه خود پایبند باشید و هر روز دستیابی به هر هدف از این برنامه را تمرین کنید.

4 استراتژی جهت پایبندی به برنامه ریزی درسی

 1. استراحت را فراموش نکنید.

اگر برنامه شما شامل جلسات مطالعه طولانی و چندساعته است، حتماً هر چند وقت یک‌بار استراحت‌های کوتاهی را برای کشش و استراحت ذهن خود اختصاص دهید. این کار باعث شادابی مغز شما می‌شود و احساس خستگی شما را از بین می‌برد.

 1. زمان کافی را برای سایر فعالیت‌های خود اختصاص دهید.

با یک برنامه ریزی درسی متعادل، ذهن شما پذیرای مطالعه بیشتری می‌شود. اگر چند روز پشت سرم هم را برای مطالعه طولانی برنامه ریزی کنید، دلسرد می‌شوید و وسوسه تسلیم شدن به سراغ شما می‌آید. بهتر است زمانی را برای فعالیت‌های غیردرسی مانند ورزش، تماشای فیلم‌های موردعلاقه، معاشرت با دوستان و همکلاسی‌ها نیز در نظر بگیرید.

 1. مسئولیت‌پذیری خود را حفظ کنید.

برخی از دانش‌آموزان درس خواندن با یک همراه را مفید می‌دانند چون مسئولیت‌پذیری و همفکری را بهبود می‌دهد. قبل از اینکه برای درس خواندن با یک همراه یا همکلاس برنامه ریزی کنید، مطمئن شوید که تمایل شما برای درس خواندن بیشتر از صحبت کردن با همکلاسی خود است چون در غیر این صورت زمان مطالعه خود را از دست خواهید داد.

 1. برنامه ریزی درسی خود را ارزیابی کنید و در صورت لزوم، تغییراتی در آن ایجاد کنید.

برنامه ریزی درسی به شما کمک می‌کند که از زمان خود به صورت کارآمدتر استفاده کنید، ولی زمانی که متوجه شدید این کار با نتیجه مثبت همراه نشد، باعث ناامیدی شما می‌شود. در صورتی که فکر می‌کنید با ایجاد تغییرات می‌توانید بازدهی برنامه خود را بالا ببرید، حتماً این کار را انجام دهید.

اگر دوست دارید اوقات فراغت برنامه درسی خود را با یک بازی آموزشی فوق‌العاده سپری کنید، مطمئناً بازی تاپس یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست.

بازی تاپس این فرصت را به شما می‌دهد که در کنار لذت یادگیری با شرکت در چالش‌های متنوع انگیزه خود را بالا برده و هدف‌گذاری خود را به صورت مؤثرتر انجام دهید. شرکت در مسابقات و رقابت با همکلاسی‌ها باعث می‌شود که سطح علمی خود را محک زده و همچنین از نقاط قوت و ضعف خود مطلع شوید. چه ایده‌ای بهتر از اینکه هم تمرکز و آرامش خود را با یک بازی سرگرم کننده حفظ کنید و هم اینکه از ساعت استراحت خود برای بهبود وضعیت تحصیلی خود استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که هرچه زودتر با نصب این برنامه آموزشی فوق‌العاده، وارد یک فضای آموزشی – رقابتی هیجان‌انگیز شوید و برای اثبات توانایی‌های خود قدم بردارید.

نتیجه‌گیری در مورد اصول برنامه ریزی درسی

اگر بتوانید از اصول برنامه ریزی درسی پیروی کنید و بر اساس شرایط و ترجیحات خود یک برنامه مناسب ایجاد کنید، احتمال موفقیت شما در دوره تحصیلی بسیار بالاتر خواهد بود. کافی است نسبت به برنامه خود پایبند باشید تا به اهداف خود دست پیدا کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟