فواید مدیتیشن

10 مورد از بهترین فواید مدیتیشن – هر آنچه که باید در مورد مدیتیشن بدانید.

مدیتیشن تمرینی است که ذهن شما را برای تمرکز و تغییر جهت دادن افکارتان آموزش می‌دهد. مطمئناً از مهم‌ترین فواید مدیتیشن می‌توان به تأثیر آن در کاهش استرس و افزایش تمرکز اشاره کرد. محبوبیت مدیتیشن روزبه‌روز در حال افزایش است و دلیل اصلی آن این است که به مرور زمان، افراد بیشتری متوجه فواید آن می‌شوند. با مدیتیشن می‌توانید آگاهی خودتان را نسبت به مسائل زندگی افزایش داده و کنترل آنها را به دست بگیرید. نتیجه این کار چیزی نیست جز حرکت به سوی اهداف، آن هم با اراده مصمم. همچنین اکثر مردم از مدیتیشن برای ایجاد عادت‌ها و احساسات مثبت مانند خلق‌وخوی مثبت، انضباط شخصی، الگوهای خواب سالم و افزایش قدرت تحمل درد استفاده می‌کنند. ما قصد داریم در این مقاله علاوه بر فواید مدیتیشن، انوع مدیتیشن و نحوه انجام آنها را نیز ارائه دهیم. با ادامه مقاله همراه باشید:

مدیتیشن چیست؟

اگر مضطرب هستید و استرس و نگرانی‌های شما نسبت به مسائل زندگی باعث آزار شما می‌شود، بهتر است مدیتیشن را امتحان کنید. حتی چند دقیقه مدیتیشن می‌تواند باعث آرامش درونی شما شود.

درواقع، مدیتیشن مجموعه‌ای از تکنیک‌ها است که با هدف افزایش آگاهی، توجه و تمرکز انجام می‌شود. از هزاران سال قبل، مردم از مدیتیشن برای درک عمیق نیروها استفاده می‌کنند. امروزه، مدیتیشن معمولاً برای آرامش و کاهش استرس استفاده می‌شود.

مدیتیشن نوعی درمان برای ذهن و بدن است و می‌تواند حالتی عمیق از آرامش را به همراه داشته باشد.

انواع مدیتیشن

انواع مدیتیشن

در کل، انواع مختلفی از تکنیک‌های مدیتیشن وجود دارند ولی هدف مشترک همه آنها رسیدن به آرامش درونی است. ولی بهتر است بدانید که هر کدام برای شرایط خاصی مناسب هستند. با ادامه مطلب همراه باشید تا با انواع مدیتیشن و همچنین فواید مدیتیشن آشنا شوید:

 1. مدیتیشن ذهن آگاهی

این نوع مدیتیشن از محبوب‌ترین انواع مدیتیشن است.

در این مدیتیشن، شما به افکاری که در ذهن دارید، توجه می‌کنید. مهم این است که این افکار را قضاوت نکنید یا درگیر آنها نشوید.

درواقع، با این کار تمرکز و آگاهی را ترکیب می‌کنید. بهترین حالت این است که هنگام توجه به این افکار و احساسات، روی یک شی یا تنفس خود تمرکز کنید.

مدیتیشن ذهن آگاهی، برای افرادی مناسب است که می‌خواهند این کار را بدون مربی و راهنمایی انجام دهند و این نشان دهنده راحت بودن این مدیتیشن است. 

2. مدیتیشن معنوی

همانطورکه از اسم آن مشخص است، این مدیتیشن بر روی ایجاد درک عمیق‌تر از معنی مذهب/دین و ارتباط با یک قدرت برتر تمرکز دارد. به عنوان مثال، نماز نوعی مدیتیشن معنوی است که باعث برقراری ارتباط با خداوند (قدرت برتر) می‌شود.

این مدیتیشن برای کسانی مفید است که به دنبال رشد معنوی و ارتباط عمیق‌تر با نیروی معنوی والاتر هستند.

 1. مدیتیشن تمرکز ذهن

این مدیتیشن بر اساس تمرکز از طریق یکی از حواس پنج‌گانه انجام می‌شود. تمرکز درونی مثل تنفس، تمرکز بیرونی مثل خیره شدن به شمع.

از نمونه‌های دیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شمردن مهره‌های تسبیح
 • نگاه کردن به ماه
 • شمردن نفس‌ها
 • گوش دادن به صدای آب

این تمرین‌ها ساده به نظر می‌رسند ولی تمرکز طولانی مدت برای افراد مبتدی کمی سخت است. اگر حواستان پرت شد، تمرین را دوباره از اول شروع کنید و تمرکز خود را حفظ کنید.

 1. مدیتیشن حرکتی

با اینکه اکثر مردم با شنیدن اسم این مدیتیشن به یوگا فکر می‌کنند ولی این تمرین می‌تواند شامل موارد زیر نیز باشد:

 • پیاده‌روی
 • باغبانی
 • نرمش
 • حرکات کششی

در این نوع مدیتیشن، حرکت کردن باعث می‌شود که ارتباط عمیقی با بدن و لحظه حال خود برقرار کنید. این مدیتیشن مناسب افرادی است که با حرکت کردن به آرامش می‌رسند.

 1. مدیتیشن مانترا

قبل از بررسی فواید مدیتیشن، بهتر است که انواع مدیتیشن را تکمیل کنیم که مانترا نیز یکی دیگر از مدیتیشن‌ها می‌باشد.

شخص با انجام این نوع مدیتیشن از صدای تکراری برای پاک‌سازی ذهن استفاده می‌کند. این می‌تواند یک عبارت، کلمه یا ریتم خاص باشد که یکی از رایج‌ترین آنها “OM” است.

با تکرار کلمه یا صدا برای مدتی هوشیارتر و هماهنگ‌تر با محیط خواهید بود. تجربه کردن سطوح عمیق‌تر از آگاهی باعث آرامش شما خواهد شد. اکثر افراد این نوع مدیتیشن را ترجیح می‌دهند چون تمرکز روی یک کلمه آسان‌تر از تمرکز روی تنفس است.

 1. مدیتیشن استعلایی

این مدیتیشن برای دوری از افکار منفی و بهبود آگاهی و آرامش انجام می‌شود.

فردی که این تمرین را انجام می‌دهد، با چشمان بسته در وضعیت راحتی می‌نشیند و مانند مانترا، یک کلمه خاص را تکرار می‌کند. درنهایت، فرد به آرامش کامل، ثبات، نظم و تمرکز دست پیدا می‌کند.

البته، اگر بتوانید نحوه انجام مدیتیشن‌های مختلف را ترکیب کنید، مطمئناً با روش‌های متفاوت یا شاید هم بهتری به آرامش دلخواه خود برسید.

 1. مدیتیشن اسکن بدن

این مدیتیشن با هدف کاهش تنش در بدن و افزایش آرامش انجام می‌شود.

معمولاً افراد، این مدیتیشن را با سفت و شل کردن آهسته و هم‌زمان یک گروه عضلانی در کل بدن انجام می‌دهند. درواقع، تصور ایجاد یک موج ملایم در بدن به رهایی از هر گونه تنش کمک می‌کند.

این شکل از مدیتیشن اغلب برای از بین بردن استرس و استراحت قبل از خواب استفاده می‌شود.

 1. مدیتیشن مهربانی (متتا)

همان‌طور که از اسم آن مشخص است، این مدیتیشن برای تقویت احساس شفقت، مهربانی و پذیرش خود و دیگران استفاده می‌شود. معمولاً این مدیتیشن شامل باز کردن ذهن برای دریافت عشق و محبت از دیگران و سپس ارسال آرزوهای خوب برای عزیزان، دوستان و آشنایان انجام می‌شود.

این نوع مدیتیشن مناسب افرادی است که به خاطر احساس رنج و خشم، به محبت و مهربانی نیاز دارند.

 1. مدیتیشن تجسم

این مدیتیشن شامل تصور واضح یک صحنه و استفاده از حواس پنج‌گانه برای افزایش جزئیات بیشتر است. البته، تصور کردن موفقیت در زمینه اهداف خاص می‌تواند دلیلی برای افزایش تمرکز و انگیزه باشد.

بسیاری از مردم از این مدیتیشن برای تقویت خلق‌وخو، کاهش استرس و تقویت آرامش درونی استفاده می‌کنند.

فواید مدیتیشن

فواید مدیتیشن

در این بخش 10 مورد از فواید مدیتیشن را موردبررسی قرار می‌دهیم:

1. کاهش استرس و اضطراب

کاهش استرس یکی از رایج‌ترین دلایل انجام مدیتیشن است.

معمولاً، استرس باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول می‌شود. اثرات مضر این تغییر می‌تواند خواب را مختل کرده و افسردگی و اضطراب را افزایش دهد. خستگی و درگیری فکری از عوارض دیگر این تغییر هستند.

مطالعات نشان می‌دهند که انواع مدیتیشن‌ها (مخصوصاً مدیتیشن ذهن آگاهی) تأثیر زیادی در کاهش استرس دارد.

 

2. بهبود سلامت روحی و عاطفی

برخی از مدیتیشن‌ها منجر به بهبود اعتماد به نفس و به دست آوردن دیدگاه مثبت‌تر نسبت به زندگی می‌شوند.

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که مدیتیشن علائم افسردگی را کاهش داده و به کنترل افکار منفی افراد کمک می‌کند.

 

3. افزایش خودآگاهی

به دست آوردن درک قوی‌تر از خود، یکی دیگر از فواید مدیتیشن است و این شروعی برای تبدیل‌شدن شما به بهترین نسخه از خودتان می‌باشد.

در کل، هدف از مدیتیشن این است که افکار خود را شناسایی کنید و همین باعث می‌شود که افکار مخرب را نیز شناسایی کرده و آنها را به سمت الگوهای سازنده‌تر هدایت کنید.

طبق تحقیقات، مدیتیشن به تقویت خودباوری، خودکارآمدی، کنترل احساس تنهایی و افزایش ارتباطات اجتماعی کمک می‌کند.

 

4. افزایش توجه

انجام مدیتیشن باعث افزایش دقت و توجه می­ شود. تحقیقات انجام‌شده در این زمینه نشان می‌دهد، افرادی که مدیتیشن انجام می‌دهند در مقایسه با سایر افراد، توجه و دقت بیشتری را در حین انجام یک کار تجربه می‌کنند.

درواقع، این افزایش توجه باعث ضعیف شدن الگوهایی می شود که باعث سرگردانی ذهن و نگرانی می‌شوند.

5. مبارزه با اعتیاد

طبق گفته دیویدسون، مدیتیشن، گیرنده‌های مرتبط مغز با اعتیاد به مواد مخدر و الکل را تغییر می‌دهد که ممکن است میل به استفاده از این مواد را کاهش دهد.

علاوه بر این، مدیتیشن ذهن آگاهی می‌تواند میزان آگاهی شما از تمایلات مختلف را افزایش داده و در کنترل بهتر آنها به شما کمک کند.

حتی مطالعه‌ای که در این زمینه انجام‌شده، نشان می‌دهد اثر درمانی ناشی از مدیتیشن، به مغز کمک می‌کند که نحوه تجربه لذت را تنظیم کند.

 

6. کنترل درد

یکی دیگر از فواید مدیتیشن، تأثیراتی است که روی کنترل درد دارد. بسیاری از پزشکان مدیتیشن را به عنوان بخشی از یک برنامه جامع کنترل درد توصیه می‌کنند.

همچنین، دیویدیسون، استاد روانشناسی و روانپزشکی، می‌گوید: “ما می‌توانیم تشخیص دهیم که درد وجود دارد، اما می‌توانیم شدت گرفتاری به آن یا همان درک درد در مغز را نیز کنترل کنیم.” این نشان می‌دهد که مدیتیشن می‌تواند برای مقابله با درد مزمن بسیار مفید باشد.

 

7. تقویت حافظه

همان‌طور که می‌دانیم، حافظه ­ی برخی از افراد با افزایش سن ضعیف‌تر می‌شود.مدیتیشن به بهبود تمرکز و جوان نگه‌داشتن ذهن کمک می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهند که انجام انواع مختلف مدیتیشن می‌تواند توجه، حافظه و سرعت ذهن افراد مسن‌تر را بهبود ببخشد.

 

8. افزایش محبت و مهربانی

مدیتیشن، احساسات مثبت شخص نسبت به خود و دیگران را افزایش می‌دهد. درواقع، افرادی که مدیتیشن را به صورت منظم انجام می‌دهند، ابتدا نسبت به خود مهربان و بخشنده می‌شوند و سپس این مهربانی را به دوستان، آشنایان و حتی دشمنان خود نیز منتقل می کنند.

در کل، هر چه قدر که زمان بیشتری را برای مدیتیشن صرف کنید، احساسات مثبت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

9. تنظیم خواب

تقریباً نیمی از مردم جهان با مشکلات خواب مواجه هستند. مطالعات نشان می‌دهند، افرادی که مدیتیشن انجام می‌دهند در مقایسه با سایر افراد، وضعیت کنترلی بیشتر دارند و به‌راحتی با بی‌خوابی مقابله می‌کنند.

انجام مدیتیشن به آرامش بدن کمک می‌کند و با از بین بردن تنش و اضطراب، شما را در یک حالت آرام قرار می‌دهد و همین تغییرات، احتمال داشتن یک خواب آرام و کافی را افزایش می‌دهد.

 

10. کاهش فشار خون

مدیتیشن با کاهش فشار بر قلب می‌تواند سلامتی جسمی را بهبود ببخشد و این یکی از بهترین فواید مدیتیشن است.

با گذشت زمان، فشار خون بالا باعث ضعیف شدن قلب در پمپاژ خون می‌شود. مشکلات ناشی از فشار خون بالا می‌تواند احتمال ابتلا به حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

مطالعات نشان می‌دهد که مدیتیشن به کاهش فشار خون کمک می‌کند و برای افراد مسن بسیار مؤثرتر می‌باشد.

به نظر می‌رسد که مدیتیشن با آرام کردن سیگنال‌های عصبی، عملکرد قلب و تنش رگ‌های خونی را کنترل می‌کند و همین باعث افزایش هوشیاری در موقعیت‌های استرس‌زا می‌شود.

نکات بیشتر در مورد نحوه انجام مدیتیشن

نکاتی در مورد مدیتیشن بهتر

اگر علاقه‌مند به انجام مدیتیشن هستید، نکات و ترفندهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنندکه شروع بهتری برای این تمرین داشته باشید:

شروع آهسته: در ابتدا کار خود را با جلسات کوتاه 5 تا 10 دقیقه‌ای شروع کنید و سپس رفته رفته، مدت زمان مدیتیشن را افزایش دهید.

تنظیم برنامه: سعی کنید هر روز، زمان مشخصی را برای مدیتیشن اختصاص دهید ؛ مثلاً چند دقیقه اول صبح.

راحت بودن: نشستن به صورت ضربدری روی زمین یکی از وضعیت‌های رایجی است که اکثر افراد برای مدیتیشن انتخاب می‌کنند. البته، راحتی، کلید اصلی داشتن یک مدیتیشن مؤثر می‌باشد. شما باید در وضعیتی باشید که بتوانید چند دقیقه بدون ناراحتی یا بی‌قراری بنشینید.

تمرکز: سعی کنید روی چیزی تمرکز کنید که آن را بیشتر احساس می‌کنید. معمولاً برای اکثر افراد، تمرکز روی تنفس، آرامش بیشتری را به همراه دارد. برای این کار کافی است که به‌طور طبیعی نفس بکشید و به احساسات و افکاری که هنگام دم و بازدم دارید، توجه کنید.

سرکوب نکردن احساسات: هنگام مدیتیشن، ذهن به‌طور ناخودآگاه دچار سرگردانی می‌شود و گاهی اوقات این می‌تواند باعث سرکوب احساسات و درنتیجه ناراحتی شود. هدف از مدیتیشن این نیست که ذهنتان را از این افکار پاک کنید. بلکه، هدف پذیرش این افکار بدون هیچ‌گونه قضاوت و تمرکز روی ریتم تنفس‌ است.

نتیجه‌گیری در مورد فواید مدیتیشن

مدیتیشن از مهم‌ترین تمرینات ذهنی است که تأثیر بسیار خوبی در کاهش اضطراب و افزایش آرامش دارد. با انجام منظم این تمرینات است که متوجه فواید مدیتیشن خواهید شد. ما در این مقاله، هر آنچه که باید در مورد مدیتیشن بدانید را موردبررسی قرار دادیم. امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟