تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای

مسیر تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای از دوران مدرسه

اکثر ما از دوران کودکی به سمت یک شاخه ورزشی جذب می‌شویم و به ادامه آن مسیر علاقه پیدا می‌کنیم. این‌که تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای نیاز به چقدر تلاش و انگیزه دارد کاملاً مبهم است ولی تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای از دروان مدرسه نیاز به یک سری فداکاری‌ها و زحمت‌ها دارد که اگر جرئت انجام آنها را نداشته باشید، نشان‌دهنده این است که به حد کافی برای طی کردن این مسیر موفقیت‌آمیز آماده نیستید. برای اینکه از همان اول خود را برای تبدیل ‌شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای آماده کنید، نیاز به تجربه و تمرین مداوم دارید. 

علاقه زیاد به تمرین، تمرکز، مهارت‌های تصمیم‌گیری، فداکاری، هماهنگی دست و چشم، استقامت و توانایی کار به‌عنوان بازیکن یک تیم همگی ویژگی‌هایی هستند که دانش‌آموز باید از همان دوران مدرسه برای تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای، آنها را یاد بگیرد. این مقاله برای روشن‌سازی مسیر شما تهیه‌شده است. پس وقت آن رسیده است که اولین قدم یعنی آشنایی با مسیر تبدیل شدن به ورزشکار حرفه‌ ای را بردارید. با ادامه مطلب همراه باشید: 

"از تمام دقایق تمرین متنفر بودم، اما به خودم می‌گفتم تمرین را رها نکن. الآن سختی بکش تا باقی‌مانده عمرت را شبیه به یک قهرمان زندگی کنی "

(محمد علی کلی)

1. علاقه و استعداد خودت را بشناس

شناخت مهارت برای تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای

شاید در نگاه اول شهرت و ثروت یک ورزشکار حرفه‌ای برای شما جذاب باشد ولی توجه داشته باشید که قبل از هر کاری باید شاخه‌ای که در آن استعداد و علاقه کافی دارید را انتخاب کنید. مدرسه بهترین فرصت برای شناسایی علایق است. وقتی در داخل تیم فوتبال، والیبال یا هر بازی تیمی نقش‌آفرینی می‌کنید یا با ورزش‌های تکی مثل دوومیدانی در تلاش برای رکورد زدن هستید، آنجاست که یک جرقه‌ای در ذهنتان زده می‌شود که در کدام‌یک از این بخش‌ها احساس هیجان و انگیزه دارید.

شاید فکر کنید که من در هر شاخه‌ای شروع به تمرین و تلاش کنم حتماً موفق می‌شوم و در آینده به یک شخص خوشحال و خوشبخت تبدیل می‌شود. اینجاست که باید بدانید یک مسئله مهم‌تر هم پیش روی شما قرار دارد، آن هم پیدا کردن استعداد خودتان است. اگر بااینکه تلاش خود را چند برابر کرده‌اید ولی هر بار با هر شکست، دست از پا درازتر برگشتید دلیل این است که شما استعداد خودتان را به‌درستی کشف نکرده‌اید. تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای زمانی برای شما میسر خواهد شد که در زمان شروع یا همان شناسایی استعداد ورزشی درست عمل کنید.

 فراموش نکنید که:

"حتی بزرگ‌ترین‌ها هم زمانی مبتدی بودند، از برداشتن قدم اول نترس..."

وقتی می‌خواهید استعداد و علاقه خود را بشناسید، فراموش نکنید که شما که در ابتدای راه هستید، افرادی هستند که خیلی زودتر از شما شروع کرده‌اند و در زمینه موردعلاقه خود حرفه‌ای شدند. هیچ‌وقت به خاطر ترس، خجالت، کمبود اعتمادبه‌نفس، حسادت یا هر حس منفی دیگر فرصت بهره‌مندی از تجربه‌ها و راهنمایی‌های آنها را از دست ندهید.

تجربه‌های حاصل از هر شکست و موفقیت کلید تبدیل شما به نسخه بهتری از خودتان است. پس تمام تلاش خود را انجام دهید که با بهترین‌ها و حرفه‌ای‌ها وارد ارتباط شوید و در صورت امکان با بهره‌مندی از راهنمایی‌ها ادامه مسیر خود را طی کنید. هیچ‌وقت به بهانه مبتدی بودن خودتان فرصت هم‌نشینی و هم‌صحبتی با حرفه‌ای‌ها را از دست ندهید چون آنها هم یک‌زمانی مبتدی بودند و شاید وضعیت شما را بهتر از خودتان درک کنند.

2. تمرین، تمرین و تمرین برای تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای

تمرین زیاد

اکثر کودکان از همان دوران مدرسه علاقه و استعداد خودشان را پیدا می‌کنند ولی بعد به‌مرورزمان بیشتر تمرکز خود را برای درس خواندن و مطالعه می‌گذارند. توجه داشته باشید که اگر این علاقه به تبدیل شدن به یک  ورزشکار حرفه‌ ای را در گوشه‌ای از ذهن خود نگه دارید و کاری در این زمینه انجام ندهید، بعداً به خاطر محقق نشدن این رویای حرفه‌ای، خودتان را سرزنش می‌کنید. به قول Lou Holtz، بدون نظم و تلاش، موفقیت غیرممکن است. تمام!

3. آموزش گروهی مداوم، نیاز هر ورزشکار

کار تیمی برای تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای

ورزشکاران نیاز به آموزش تیمی دارند. این باعث می‌شود که سلامتی و روحیه آنها برای ادامه کار بهبود پیدا کند. از ورزشکار مبتدی گرفته تا حرفه‌ای، آموزش و تمرین درست نقش مهمی در ارتقاء سطح مهارتی دارد. آموزش و تمرین اصولی به شما کمک می‌کند که:

  • قدرت عضلانی خود را بالا ببرید.
  • از هرگونه صدمه و آسیب جسمی جلوگیری کنید.
  • مهارت خود را بهبود ببخشید

در بخش قبل راجع به اهمیت تمرین صحبت کردیم ولی این آموزش اصولی و قرار گرفتن در تیم‌های آموزشی حرفه‌ای است که شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند. تمرین زیاد زمانی شما را به پله‌های بالاتر می‌برد که شیوه بازی را درست یاد گرفته باشید و آن را مدام تکرار کنید تا مسیر تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای را به‌درستی طی کنید. مخصوصاً فوتبال، بسکتبال و والیبال جزو ورزش‌هایی هستند که اگر به‌صورت تیمی برای آن تمرین نکنید، بعد از یک مدت به خاطر عدم هماهنگی و مدیریت درست به مشکل برمی‌خورید.

از اثرات تمرین تیمی و دسته‌جمعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر به‌صورت دسته‌جمعی تمرین و بازی کنید و برنده شوید، انگیزه و هیجان شما برای ادامه دادن چند برابر می‌شود. شما با تمرین تیمی درواقع مربی آموزشی همدیگر می‌شوید. تکنیک‌هایی را از همدیگر یاد می‌گیرید در برخورد با موانع به یکدیگر کمک می‌کنید. هر تجربه موفقیت و شکست به‌صورت گروهی باعث تقویت روحیه، دوستی و ارتقاء کیفیت کار تیمی شما می‌شود.

اگر بتوانید آموزش و تمرین خود را به‌صورت گروهی جلو ببرید، قدرت برقراری ارتباط شما نیز تقویت می‌شود. به یاد داشته باشید که یک ورزشکار زمانی به یک ورزشکار حرفه‌ای و محبوب تبدیل می‌شود که از هر لحاظ حرفه‌ای باشد. هم ازلحاظ میزان مهارت و قدرت، هم ازلحاظ طرز برخورد با بقیه و هم ازلحاظ اخلاق و رفتار. پس اعضای هم‌گروهی خود را از کسانی انتخاب کن که مأموریت مشابهی با تو دارند.

بازی و سرگرمی
محمد دارابی

گیمر درس­‌خوان

نحوه ایجاد تعادل بین درس و بازی​ اینکه در کنار درس‌خواندن از بازی کردن هم لذّت می‌برید، نشان‌دهنده این است که قرار است مسیر تحصیلی

مطالعه بیشتر

4. برای تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه ای، هرگز تسلیم و ناامید نشو

تسلیم نشدن

مهم‌ترین شخصی که در هرلحظه از مسیر تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای در کنار شما است، خود شما هستید. این انگیزه، هیجان و علاقه یا ترس و نامیدی شما است که به مسیرتان جهت می‌دهد. اگر شما نخواهید، هیچ شخص یا اتفاقی نمی‌تواند روی اراده شما تأثیر منفی بگذارد و باعث سستی شما شود.

اگر از شکست‌های مداوم خسته شدید، اتفاقات بد زندگی را برای شما تلخ کرده است، تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای برای شما غیرممکن دیده می‌شوند، به این فکر کنید که این فرصت زندگی فقط یک بار به شما داده شده است پس کاملاً بی­منطق است که این فرصت ارزشمند را با قدرت دادن به افکار منفی هدر دهید. تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ ای از دروان مدرسه، هدفی است که برای خود مشخص کرده‌اید.

اگر از شکست‌های مداوم خسته شدید، اتفاقات بد زندگی را برای شما تلخ کرده است، تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ای برای شما غیرممکن دیده می‌شوند، به این فکر کنید که این فرصت زندگی فقط یک بار به شما داده شده است. پس کاملاً بی­منطق است که این فرصت ارزشمند را با قدرت دادن به افکار منفی هدر دهید. تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ای از دروان مدرسه، هدفی است که برای خود مشخص کرده‌اید. چرا به جای تقویت انگیزه دستیابی به هدف به افکار منفی که باعث سستی شما می شوند، قدرت می‌دهید؟

 

هیچ‌وقت فراموش نکنید که ادامه دادن لذت‌بخش‌تر از درگیرشدن به اتفاقات و شکست‌های تلخ گذشته است. وقتی‌که تسلیم شکست‌های خود می‌شوید، درواقع خود را بی‌ارزش می‌کنید. اگر فکر می‌کنید که بدون شکست قرار است به موفقیت برسید، باید بدانید که موفقیتی در انتظار شما نیست. از شکست‌ها نه به‌عنوان مانع بلکه به‌عنوان تجربه و فرصت شروع دوباره استفاده کنید.

"شما هرگز سقوط نمی‌کنید تا وقتی‌که تلاش خود را متوقف کنید."

(آلبرت انیشتین)

نتیجه گیری در مورد مسیر تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای

اگر دوست دارید به یک ورزشکار حرفه‌ ای تبدیل شوید و با تمام وجود آماده طی کردن این مسیر هستید پس وقت آن رسیده است که دست‌به‌کار شوید. این مقاله برای بالا بردن انگیزه و راهنمایی شما تهیه‌شده است. امیدواریم که اولین قدم موفقیت شما با خواندن این مقاله برداشته شود.

اگر در کنار ورزشکار حرفه‌ ای شدن، دوست دارید که مطالب درسی را با انگیزه و کیفیت چند برابر دنبال کنید. بهترین پیشنهادی که می‌توانیم به شما ارائه دهیم، دانلود و نصب بازی هیجانی تاپس است. شما با این بازی از لحظه لحظه زمان درس خواندن خود استفاده می‌کنید. علاوه بر زمانی که برای ورزش و تمرین اختصاص می‌دهید، زمان مطالعه خود را نیز هیجان‌انگیزتر می‌سازید. وقت آن رسیده است که با تمرین مداوم، مسیر تبدیل شدن به ورزشکار حرفه‌ای را روشن‌تر سازید. از طرف دیگر با بهره‌مندی از امکانات فوق العاده بازی تاپس، مطالعه و درس خواندن خود را نیز لذت‌بخش‌تر نمایید

تاپس،یک بازی آموزشی جذاب و فوق العاده

دیگه وقتشه که با نصب بازی تاپس، دوره تحصیلی خودتون رو با انگیزه بیشتری دنبال کنید
مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

Top

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟