ویژگی های دانش آموز مسئولیت پذیر

راهکارهای فوق‌العاده برای تبدیل‌شدن به یک دانش آموز مسئولیت پذیر

برای این‌که به یک دانش آموز مسئولیت پذیر تبدیل شوید، در واقع باید بین تکالیف مدرسه و سایر مسئولیت‌های زندگی خود، تعادل ایجاد کنید. این مسئولیت‌ها می‌توانند شامل ورزش کردن، کمک کردن به خانواده، کار کردن، وقت‌گذرانی با دوستان، مطالعه و بازی باشند. تبدیل‌شدن به یک دانش آموز مسئولیت پذیر از بهترین اقداماتی است که باید در جهت رشد شخصیتی خود انجام دهید. در ادامه چند مورد از بهترین راهکارهای افزایش مسئولیت‌پذیری دانش آموزان را ارائه می‌دهیم. با ادامه مقاله همراه باشید تا با تمام اقدامات لازم جهت تبدیل‌شدن به یک دانش آموز مسئولیت پذیر آشنا شوید:

چرا باید به فکر تقویت حس مسئولیت‌پذیری دانش آموزان باشیم؟

دلایل مسئولیت پذیری

داشتن مسئولیت در زندگی باعث تقویت مهارت‌های زیر می‌شود:

داشتن قدرت تفکر مستقل و قوی

توانایی مدیریت برنامه لازم برای درس خواندن در خارج از کلاس باعث می‌شود به خود متکی بودن را یاد بگیرید. انجام کارهای مفید و کنار گذاشتن کارهای غیرضروری با انتخاب خود، باعث می‌شود تشخیص خوب و بد زندگی را بهتر انجام دهید و به بسیاری از موقعیت‌ها و اتفاقات زندگی پاسخ درستی بدهید.

یادگیری مهارت‌های قابل‌انتقال

اگر یک دانش آموز مسئولیت پذیر باشید، به طور طبیعی بسیاری از مهارت‌های زندگی را یاد می‌گیرید. مدیریت زمان، برنامه‌ریزی خوب، داشتن اعتماد به نفس بالا و مهارت‌های حل مسئله، همگی از تأثیرات مسئولیت‌پذیری شما خواهند بود.

پیشرفت و نتیجه‌گیری بهتر

اگر با قبول کردن مسئولیت‌های خود، اهداف و وظایف خود را به طور دقیق‌تر مشخص کنید، پیشرفت سریع‌تری پیش رو خواهید داشت. مطمئناً نتایج کارهای خود نیز اهمیت بیشتری برای شما خواهند داشت چون با دید جدی‌تری نسبت به این کارها اقدام کرده‌اید. چه شکست بخورید، چه پیروز شوید، مطمئناً به اهداف بلندمدت خود نزدیک‌تر می‌شوید.

راهکارهای تبدیل شدن به یک دانش آموز مسئولیت پذیر

1) از مطالب آموزشی کلاس درسی استفاده کنید.

موفقیت در مدرسه

1. هر روز برای یادگیری در کلاس آماده باشید.

شما باید نقش خود را به عنوان یک دانش آموز مسئولیت پذیر، به نحو احسن ایفا کنید. مدرسه، نوعی بستر آموزشی برای رشد شخصیتی و تقویت احساس مسئولیت است که برای موفقیت در دوران بزرگ‌سالی ضروری هستند. اگر به طور دائم در کلاس حاضر نمی‌شوید، یا بهانه‌های مختلفی برای نرفتن به کلاس دارید، مطمئن باشید به احتمال زیاد در آینده نیز دوام زیادی در شغل‌های خود نخواهید داشت. پس قبول کردن مسئولیت و مصمم بودن در انجام وظایف را از همان دوران مدرسه یاد بگیرید.

به موقع در کلاس حاضر شوید. مسئولیت انجام دادن تکالیف خود در زمان مناسب را بر عهده بگیرید.

اگر از خواب‌آلودگی رنج می‌برید، می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید ولی به هیچ وجه در کلاس، فقط به خاطر تأیید، سر خود را تکان ندهید بلکه به مطالب درسی گوش دهید و در کلاس مشارکت داشته باشید.

به سؤالات پاسخ دهید و در صورت داشتن هر گونه سؤال، بدون هیچ استرس و ترسی، سؤالات خود را بپرسید.

2. یادداشت‌برداری در کلاس را فراموش نکنید.

یادداشت‌های شما، پایه‌های سازنده نتایج جلسات کلاسی شما هستند و خواندن آنها در پایان ترم باعث می‌شود یک قدم جلوتر باشید. یک دانش آموز مسئولیت پذیر اهمیت زیادی به گفته‌ها و نوشته‌های معلم می‌دهد و می‌داند که یادداشت این مطالب باعث یادگیری بهتر و عمیق‌تر آنها می‌شود.

خلاصه‌نویسی درست و مؤثر باعث می‌شود هم از کلاس درسی عقب نمانید و هم اینکه در زمان مرور آنها نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتر نداشته باشید.

3. یادداشت‌های کلاسی خود را بازنویسی کنید.

بازنویسی یادداشت‌ها در یک دفترچه جداگانه به شما کمک می‌کند اطلاعات را پردازش کنید و مجموعه تمیزتری از یادداشت‌های خود را در اختیار داشته باشد.

همچنین این بازنویسی به شما کمک می‌کند علاوه بر مرور درس‌ها، متوجه سؤالات و ابهامات خود شوید و روز بعد، آنها را از معلم خود بپرسید.

هر آنچه که باید در مورد سرگرمی آموزشی بدانید!

4. هر روز یادداشت‌های و مطالب درسی خود را مطالعه کنید.

مرور یادداشت‌ها و انجام به موقع تکالیف نیز درست به اندازه بازنویسی یادداشت‌های کلاس درسی اهمیت دارد. برخی از مطالعات نشان می‌دهند مرور یادداشت‌های کلاس درسی در عرض 24 ساعت بعد از کلاس باعث بهبود حفظ اطلاعات می‌شود.

سعی کنید در کنار مطالب درسی، یادداشت‌ها و برداشت‌های خود را نیز بنویسید. هر چقدر مطالب را به زبان خود و با یک بیان ساده‌تر یاد بگیرید، به خاطر آوردن آنها در زمان امتحانات نیز کار راحت‌تری خواهد بود. همچنین، یادداشت‌برداری هوشمندانه باعث قوی‌تر شدن مهارت‌های فکری نیز می‌شود.

2) در خارج از کلاس هم، یک دانش آموز مسئولیت پذیر باشید.

مسئولیت دانش آموز در خارج از کلاس

1. زمان خود را هوشمندانه مدیریت کنید.

مدیریت زمان به شما کمک می‌کند تا دانش آموز بهتر و هوشمندتری باشید. مهارت‌های مدیریت زمان، هم برای معلمان و هم برای کارفرمایان بسیار ارزشمند هستند. اگر توانایی لازم برای استفاده مناسب از زمان را داشته باشید، مطمئن باشید به خاطر امتحانات یا پروژه‌هایی با مهلت مشخص، دچار استرس نمی‌شوید.

از یک تقویم یا ابزار برنامه‌ریزی استفاده کنید تا قرارها، امتحانات، پروژه‌ها و … را به صورت دقیق‌تر ثبت کنید.

مطمئن باشید که با عقب انداختن کارهای ضروری، هیچ کمکی به خودتان نمی‌کنید و نتیجه آن چیزی جز استرس نخواهد بود. پس در صورت امکان، کارهای خود را سر موقع و با آرامش کامل انجام دهید. یک دانش آموز مسئولیت پذیر می‌داند که باید چه کاری را در اولویت خود قرار دهد و از زمان خود چگونه استفاده کند.

بهتر است وظایف خود را به بخش‌های کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید. این کار باعث می‌شود که از عهده سخت‌ترین امتحانات و بزرگ‌ترین پروژه‌ها نیز بربیایید.

برای کارهای خود یک جدول زمانی ایجاد کنید و زمان‌بندی آنها را به صورت معقولانه انجام دهید. ترتیب بندی مناسب کارها و تعیین زمان مناسب برای هر کدام از آنها، زمینه لازم برای انجام موفقیت‌آمیز آنها را فراهم خواهد کرد.

جهت آشنایی با عادت‌های دانش آموزان موفق، این مقاله را از دست ندهید.

2. قبل از موعد امتحان، به فکر مطالعه و مرور درس‌های خود باشید.

هر معلم سبک متفاوتی دارد و سؤالات امتحانی را بر اساس سبک خود طراحی می‌کند. اگر معلم شما در مورد نحوه سؤالات امتحانی صحبت نکرده است، بهتر است در داخل یا خارج کلاس، در این مورد از او سؤال کنید چون اگر با سبک سؤالات آشنا باشید می‌توانید مطالعه کارآمدتری برای امتحانات داشته باشید.

مطالعه را زودتر شروع کنید. یک دانش آموز مسئولیت پذیر درس‌های خود را روی هم انباشته نمی‌کند و یک روز قبل امتحان، درس خواندن را شروع نمی‌کند.

سعی کنید مطالب درسی را به صورت گسترده و دقیق درک کنید. با مفهوم کلی آشنا شوید و برای درک جزئیات هر موضوع تلاش کنید.

در حین مطالعه، از خود سؤال کنید و خود را به چالش بکشید تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. حتی بازی آموزشی تاپس نیز یک ابزار مناسب برای به چالش کشیدن دانش آموزان است. کافی است با شرکت در رقابت‌های درسی و حل کردن سؤالات مربوط به دوره تحصیلی خود، میزان توانایی خود در مبحث موردنظر را بسنجید و قدم‌های محکم‌تری را در این مسیر بردارید.

مرور نام‌ها، تاریخ‌ها، سؤال و جواب‌ها از طریق فلش کارت‌ها نیز ایده خوبی برای یادگیری بهتر است.

3. اگر در امتحان عملکرد خوبی نداشتید، از دیگران کمک بگیرید.

دانش آموز مسئولیت پذیر می‌داند مسئولیت تمام شکست‌ها و پیروزی‌های زندگی بر عهده خودش است. کسب نمره کم در یک درس، نشان‌دهنده ضعیف بودن شما نیست. در واقع، زمانی می‌توانید لقب ضعیف و تنبل را به خود اختصاص دهید که در مقابل این شکست‌ها، ساکت بمانید و هیچ تلاشی برای پیشرفت نداشته باشید.

چه یک کلاس مهم را از دست داده باشید، چه با برخی مفاهیم خاص مشکل داشته باشید و چه به خاطر مشکلات خانوادگی، آمادگی لازم برای درس خواندن را نداشته باشید، فرقی نمی‌کند چون احتمالاً همه این‌ها با یک نمره کم در امتحان همراه خواهند بود.

اگر این اتفاق افتاد، مهم این است که فوراً کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر به درس خواندن اهمیت می‌دهید و به عنوان یک دانش آموز مسئولیت پذیر، خود را وقف مطالعه کرده‌اید، نباید بعد از کسب نمره بد، تسلیم شوید.

الگوهایی که باعث ضعیف شدن نمرات شما شده‌اند را تشخیص دهید و در صورت نیاز با معلم خود نیز در این مورد مشورت کنید. مطمئناً کمک گرفتن از معلم باعث می‌شود که دید بهتر و درست‌تری نسبت به وضعیت خود داشته باشید.

اگر واقعاً در یک درس مشکل دارید و به تنهایی نمی‌توانید از عهده آن بربیایید، می‌توانید با یک معلم خصوصی نیز کار کنید. پیدا کردن یک معلم خصوصی خوب از طریق مدرسه یا جستجوی آنلاین، کار راحتی است.

به محض این‌که از زمان امتحان مطلع شدید، درس خواندن را شروع کنید. حداقل شش هفته قبل از امتحانات ترم 1 یا ترم 2، مطالعه و مرور مطالب درسی را شروع کنید.

4) مسئولیت حرف‌ها و کارهای خود را قبول کنید.

اگر نتوانستید تکالیف خود را به موقع تمام کنید یا پروژه خود را تحویل دهید، مقصر اصلی خودتان هستید. پذیرفتن مسئولیت نشانه بلوغ فکری است تا حدی که داشتن تعهد نسبت به مسئولیت‌ها به شما کمک می‌کند که در آینده نیز تعهد و تمرکز بیشتری روی زندگی خود داشته باشید.

از منابع معتبر برای انجام تکالیف خود کمک بگیرید و به جای تلاش برای دسترسی به تکالیف آماده هم‌کلاسی‌های خود، سعی کنید خودتان با چالش‌ها روبرو شوید و در صورت نیاز از آنها کمک بگیرید.

همیشه رفتاری محترمانه و مناسب داشته باشید و هرگز برای رفتارهای خود به دنبال بهانه نباشید. مسئولیت‌پذیری یعنی شما مسئولیت نتایج خوب و بد انتخاب‌های خود را بر عهده بگیرید.

انجام یک کار پاره‌وقت در کنار درس می‌تواند ایده خوبی برای تقویت حس مسئولیت‌پذیری دانش آموزان دوره دوم متوسطه و دانشجویان باشد. کار و تحصیل هم‌زمان نیاز به مدیریت زمان و اولویت‌بندی بیشتر دارد. با این حال، این مسئولیت بیشتر، تجربه‌های ارزشمندی را به همراه دارد. کار پاره‌وقت در کنار تحصیل نه تنها چیزهای زیادی به شما یاد می‌دهد بلکه شما را برای مسئولیت‌های آینده آماده می‌کند.

در جایی مشغول به کار شوید که با برنامه درسی شما سازگار باشد و شرایط خود را طوری توضیح دهید که همکاران بدانند که تحصیل در اولویت شما قرار دارد.

زمان خود را طوری مدیریت کنید که تکالیف و تمرین‌های خود را به بعد از کار موکول نکنید چون ممکن است خستگی کار، مانع تمرکز شما روی درس‌هایتان شود.

تمرین های تقویت حافظه

1. در انتخاب شغل موردنظر خود برای آینده دقت کنید.

شغلی را انتخاب کنید که هم به آن علاقه دارید و هم دستیابی به آن عملی است. فاکتورهای اصلی که یک دانش آموز مسئولیت پذیر در نظر می‌گیرد، این است که آیا از کار کردن در یک شغل خاص لذت خواهد برد؟ آیا شغل موردنظر می‌تواند نیازهای زندگی او را برآورده کند؟

قبل از اینکه تصمیم قطعی بگیرید و مسیر تحصیلی خود را برای دستیابی به آن شغل، انتخاب کنید. بهتر است آینده شغلی، متوسط حقوق ماهیانه، مدارک لازم جهت استخدام در آن شغل و سایر اطلاعات مربوط به مشاغل را بررسی کنید و انتخاب خود را بر این اساس انجام بدهید.

2. از یک رژیم غذایی متعادل و مغذی استفاده کنید.

یک رژیم غذایی متعادل برای ساخت عضلات و استخوان‌های قوی، حفظ وزن سالم و داشتن انرژی لازم برای کل روز ضروری است. یک وعده غذایی سالم باید ترکیب متعادلی از میوه‌ها، سبزیجات، غلات، پروتئین بدون چربی و لبنیات کم‌چرب یا بدون چربی باشد. همچنین سعی کنید از مصرف چربی‌های اشباع شده، سدیم و قند پرهیز کنید.

دختران زیر 13 سال باید روزانه حدود 2000 کالری دریافت کنند، در حالی که پسران در همان محدوده سنی به 2200 کالری نیاز دارند.

دختران 14 تا 18 ساله، باید 2300 کالری دریافت کنند، در حالی که پسران در همان محدوده سنی به 3000 کالری نیاز دارند.

دختران بالای 19 سال، باید 2400 کالری دریافت کنند، در حالی که پسران در همان محدوده سنی به 3000 کالری نیاز دارند.

3. ورزش را در اولویت خود قرار دهید.

ورزش کردن ازجمله کارهای ضروری برای حفظ سلامتی و افزایش انرژی و هوشیاری است و به مسئولیت پذیری دانش آموز کمک می‌کند.

به طور کلی توصیه می‌شود نوجوانان حداقل یک ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشند و بیشتر این فعالیت‌ها به ورزش‌های هوازی اختصاص پیدا کند.

دوچرخه‌سواری، طناب زدن، پیاده‌روی، دویدن و … از جمله فعالیت‌های عالی برای نوجوانان و بزرگ‌سالان جوان هستند.

اگر در طول روز نمی‌توانید یک ساعت را برای ورزش اختصاص دهید، 20 تا 30 دقیقه پیاده‌روی سریع یا دویدن می‌تواند به کاهش استرس و تمرکز بیشتر روی مسئولیت‌های شما کمک کند.

4. هر شب، یک خواب راحت داشته باشید.

بدن در حال رشد، به خواب کافی و باکیفیت نیاز دارد. نوجوانان معمولاً به 8 تا 10 ساعت خواب شبانه نیاز دارند، اگر چه ممکن است برخی از دانش آموزان به خواب کمتر یا بیشتر از این بازه نیز عادت کرده باشند و از انرژی کافی نیز برخوردار باشند.

برای اینکه خواب منظمی داشته باشید بهتر است از مصرف کافئین در بعد از ظهر و عصر خودداری کنید.

نتیجه‌گیری

یک دانش آموز مسئولیت پذیر نسبت به وظایف خود آگاه است و تمام تلاشش را جهت مدیریت زمان لازم در راستای انجام هر کدام از آنها را به کار می‌بندد. در این مقاله، چند مورد از تمرین‌هایی که می‌توانند در جهت تبدیل‌شدن به یک دانش آموز مسئولیت پذیر به شما کمک کنند را موردبررسی قرار داریم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
تاثیر بازی بر آموزش

گیمیفیکیشن چیست؟

گیمیفیکیشن (Gamification) یا بازی سازی (که گاهی هم به بازی آفرینی ترجمه می‌شود) از جمله زیر مجموعه‌های دانش طراحی برای تغییر رفتار یا Behavioral Design است که طی سال‌های اخیر، در فضای

مطالعه بیشتر
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟