شغل های مناسب برای دانش آموزان

آشنایی با 12 مورد از بهترین شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان

آیا می‌خواهید در کنار درس خواندن در یک زمینه شغلی هم فعالیت داشته باشید؟ آیا نمی‌دانید که چه مشاغلی برای شما مناسب هستند؟ اصلاً جای نگرانی نیست، شما در این مقاله جواب تمام سؤالات خود را پیدا خواهید کرد. در ادامه لیست کامل شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان را همراه با جزئیات کامل قرار داده‌ایم تا شما بر اساس توانایی‌ها و علایق خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرده و با انجام آن، قدم‌به‌قدم به رویاهای خود نزدیک شوید.

شاغل بودن در دوره تحصیلی مزایای زیادی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ثروت بیشتر، استقلال مالی و اتکای کمتر به خانواده برای حمایت مالی، کسب مهارت‌های لازم برای مدیریت هزینه ­ها و آمادگی بیشتر برای روبرو شدن با چالش‌های زندگی اشاره کرد. البته، به این نکته نیز توجه داشته باشید که شاغل بودن به‌ هیچ ‌وجه نباید باعث افت تحصیلی شما شود. بلکه، افزایش انگیزه و جریان مثبت حاصل از استقلال مالی باید با پیشرفت تحصیلی نیز همراه شود. به همین خاطر است که دانش آموزان باید به جای مشاغل تمام وقت در مشاغل پاره وقت و دورکاری مشغول به فعالیت شوند تا تحصیل آنها دچار تغییرات منفی نشود. در این مقاله، لیست شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان در دو دسته پاره وقت و دورکاری قرار گرفته‌اند که هر کدام جذابیت‌های مختص خود را دارند. 

تأثیر کاری روی وضعیت تحصیلی و روحی دانش آموز

تاثیرات شاغل بودن

کار کردن در دوره متوسطه برای دانش آموزانی که نیاز به کمک هزینه تحصیلی یا پس انداز برای دانشگاه دارند، یک فرصت بسیار عالی و جذاب است. با این که تحقیقات نشان می‌دهد کار کردن در دوره تحصیلی باعث افت تحصیلی و مشکلات رفتاری می‌شود، ولی با توجه به شرایط اقتصادی کشور، دانش آموزانی که به دلیل عدم تأمین هزینه‌های تحصیلی تحت فشار قرار می‌گیرند بیشتر دچار افت تحصیلی می‌شوند.

در کل، اگر کار به‌صورتی انجام شود که به جای حواس پرتی و فشار زیاد باعث افزایش تمرکز و انگیزه شود، وضعیت دانش آموز در جهت مثبت پیش می‌رود. بهترین ایده برای دستیابی به این نتیجه انجام کار پاره وقت و دورکاری آن‌هم به‌صورت حداکثر 20 ساعت در هفته است.

این سبک کاری نمرات و مسئولیت پذیری دانش آموزان را بهبود می‌بخشد. کار کردن در کنار درس خواندن قدرت مدیریت دانش آموزان را افزایش می‌دهد. این هم یکی از امتیازات برتری آنها در بین نیروی کار می‌باشد. این تغییرات مثبت احتمال ترک تحصیل آنها را نیز کاهش می‌دهد.

بررسی 12 مورد از شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان

آشنایی با ویژگی‌ها و نیازمندی‌های هر کدام از شغل‌ های جذاب و مناسب باعث می‌شود که تصمیم‌گیری برای دانش آموزان راحت‌تر شود. در ادامه 1۲ شغل محبوب و جذاب را موردبررسی قرار می‌دهیم تا دانش آموزان با انجام آنها طعم و رنگ دیگری به زندگی خود بدهند:

6 مورد از شغل های مناسب برای دانش آموزان که به صورت دورکاری انجام می شوند:

کار کردن به‌صورت دورکاری از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است چون در این صورت تعادل بهتری بین کار، زندگی، درس، درآمد و هزینه ایجاد می‌شود.

1. مترجمی

مترجمی یکی از جذاب‌ترین مشاغل مناسب برای دانش آموزان است چون علاوه بر تقویت زبان موردعلاقه خود، به‌عنوان وسیله ارتباطی بین دو زبان عمل می‌کنند. مترجمان دو زبان متفاوت، دو فرهنگ متفاوت را به هم متصل می‌کنند.

دانش آموزان می‌توانند کار خود را با ترجمه مقاله‌ها و کتاب‌های درخواستی در سایت‌های مربوطه شروع کنند و بعد از رسیدن به حد حرفه‌ای، قدم‌های بزرگ‌تری بردارند. امروزه شرکت‌های بین‌المللی مترجمان زیادی را برای برقراری ارتباط با افرادی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف استخدام می‌کنند. حقوقی مترجمانی که در شرکت‌های بین‌المللی مشغول به فعالیت هستند، در مقایسه با افرادی که با ترجمه مقاله و کتاب کسب درآمد می‌کنند، بسیار بیشتر است.

توجه داشته باشید که گرفتن مدرک زبان باعث افزایش اعتبار و همچنین درآمد شما خواهد شد. مخصوصاً، اگر قصد دارید که در زمینه مترجمی زبان انگلیسی فعالیت کنید، بهتر است که با گرفتن مدرک زبان، نه تنها از این راه کسب درآمد کنید بلکه شرایط را برای بهره‌مندی از سیستم‌های آموزشی جهانی و حتی مهاجرت تحصیلی، شغلی یا … فراهم کنید.

از مزایای شغل مترجمی می‌توان به درآمد خوب، برنامه کاری مستقل، پیشرفت شغلی سریع و تقاضای روزافزون اشاره کرد. پس اگر به این شغل علاقه‌مند هستید، فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر با مراجعه به سایت‌های کاریابی، اولین قدم را در این مسیر بردارید.

2. برنامه‌نویسی

برنامه نویسی در شغل های مناسب دانش آموزان

اگر علاقه زیادی به کار با کامپیوتر دارید و ایجاد سایت‌ها، برنامه‌ها و بازی‌های متنوع، جذابیت زیادی برای شما دارد، برنامه‌نویسی بهترین کاری است که می‌توانید به‌صورت دورکاری انجام دهید.

شاید فکر کنید که یادگیری برنامه‌نویسی بسیار سخت و چالش‌برانگیز است و این کار را ادامه ندهید ولی باید بدانید که در دوران متوسطه، ذهن دانش آموز آمادگی یادگیری هر چیزی را دارد. اگر فعالیت در زمینه برنامه‌نویسی را از دوران متوسطه شروع کنید، درواقع فرصت‌های زیادی را برای مهارت‌های زندگی و فرصت‌های شغلی باز می‌کنید.

هر چقدر که مهارت زیادی داشته باشید و با انجام پروژه‌های متنوع، تجربه‌های بیشتری کسب کنید، شرایط را برای فرصت‌های شغلی بهتر و درآمد بیشتر در آینده فراهم می‌کنید.

از مزایای شروع فعالیت در زمینه برنامه‌نویسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقاضا برای استخدام برنامه نویسان روز به روز در حال افزایش است.
 • برنامه‌نویسی شرایط را برای رقابت؛ انگیزه و خلاقیت بیشتر فراهم می‌کند.
 • دانش برنامه‌نویسی به دانش آموزان اجازه می‌دهد که جهان را بهتر بشناسند.
 • برنامه‌نویسی مهارت‌های تحصیلی را تقویت می‌کند.

3. تولید محتوا

تولید محتوا

اگر علاقه زیادی به درس انشا و نویسندگی دارید، فعالیت در زمینه تولید محتوا بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. نوشتن متن‌های جذاب و باکیفیت، توانایی ترکیب چند متن طولانی و ایجاد یک متن جذاب از آنها، مهارت جلب نظر مخاطبان با جمله‌بندی های متفاوت و جذاب ، رازهای موفقیت شما در این مسیر هستند.

البته، این شغل نیز همانند شغل مترجمی در اوایل دوره کاری ممکن است با حقوق کمتری همراه باشد. اگر تسلیم نشوید و به کسب تجربه و تخصص بیشتر ادامه دهید، مطمئن باشید که یکی از افرادی خواهید شد که در این زمینه حرف اول را می‌زنند و حقوق بیشتری دارند. اگر می‌خواهید در این زمینه پیشرفت کنید و نوشتن مقاله‌ها و پست‌ها در سایت‌های معتبر و پربازدید در لیست اهداف شما قرار دارد، باید اطلاعات لازم در مورد نحوه تولید محتوای سئو شده را به دست بیاورید. رعایت اصول سئو باعث می‌شود که مقاله‌های شما نمره خوبی از الگوریتم‌های گوگل دریافت کنند و در صفحات اول نتایج جستجو قرار بگیرند.

اگر نوشتن انگیزه زیادی به شما می‌دهد و با این کار حس خوشحالی می‌کنید، بهتر است تولید محتوا را به عنوان شغل دوره دانش آموزی خود انتخاب کنید.

از مزایای شروع فعالیت در زمینه تولید محتوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید محتوا مقدمات لازم برای تبدیل‌شدن دانش آموز به یک نویسنده حرفه‌ای را فراهم می‌کند.
 • افزایش بازدید و ترافیک سایت‌های با محتوا مناسب، یک امتیاز برتری برای شما محسوب می‌شود.
 • نحوه جمله‌بندی شما روز به روز تاثیرگزارتر می‌شود و این تغییر در زندگی واقعی نیز به شما کمک می‌کند.
 • حفظ و افزایش تعداد مشتریان و مخاطبان یک سایت باعث می‌شود که به یک همکار ایده آل و اصلی تبدیل شوید.

4. طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در دسته شغل های مناسب برای دانش آموزان

اکنون نوبت معرفی یکی از جذاب‌ترین و قشنگ‌ترین شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان است. اگر به نقاشی علاقه‌مند هستید، ترکیب رنگ‌های مختلف برای شما بسیار لذت‌بخش است و ویرایش تصاویر و ترکیب آنها با متن یکی از خواستنی ترین کارها برای شماست، فعالیت در زمینه طراحی گرافیک، ایده آل ترین شغل دانش آموزی برای شماست.

یک طراح گرافیک وظیفه طراحی محتوا برای محصولات و فعالیت‌های متنوع مربوط به چاپ، تبلیغات، وب سایت، مجلات، برند، بازی‌ها و … را بر عهده دارد. برای اینکه بتوانید به‌خوبی از عهده این کار بربیایید باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد طراحی، نیازهای مشتری را به‌طور کامل درک کند.

از مزایای شروع فعالیت در زمینه طراحی گرافیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در بیان تخیلات خود هیچ محدودیتی ندارید.
 • با یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های جدید، روز به روز تقاضا برای همکاری با شما افزایش می‌یابد. طراحی‌های تخصصی تر و جذاب تر با حقوق بیشتر نیز همراه خواهند بود.
 • با انجام این کار به‌طور غیرمستقیم مهارت‌های اجتماعی خود را نیز تقویت می‌کنید.
 • امتیاز شرکت در سمینارها، همکاری با شرکت‌های معتبر و تمرین مداوم برای مهارت‌های طراحی، شما را به یک درآمد پایدار و فوق‌العاده نزدیک‌تر می‌کند.

5. بازاریابی

بازاریابی

اگر قدرت بالایی در برقراری ارتباط با اطرافیان خود دارید و توانایی شما برای تحت تأثیر قرار دادن آنها قابل تحسین است، در بین شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان، بازاریابی بهترین گزینه برای شماست.

افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت می‌کنند، درواقع به دنبال راهی برای فروش یک محصول یا ارائه یک سرویس هستند. درآمد حاصل از این کار به متغیرهای مختلفی وابسته است. دانش آموزانی که کار بازاریابی را به‌صورت پاره وقت انجام می‌دهند، نباید انتظار این را داشته باشند که درآمد یکسانی با همکاران تمام وقت خود داشته باشند. در کل شغل بازاریابی به نحوی است که می‌تواند در هر دو دسته شغل‌های پاره وقت و دورکاری قرار بگیرند. این کاملاً به توانایی و تکنیک‌های شما بستگی دارد که از چه روش‌های ارتباط مناسبی با مشتری برقرار کنید و رضایت او را جلب کنید.

از مزایای شروع فعالیت در زمینه بازاریابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به سابقه تحصیلی خاصی نیاز ندارید.
 • تقاضای بسیار زیادی برای استخدام بازاریابان وجود دارد.
 • همکاری با شرکت‌های معتبر با درآمد فوق‌العاده‌ای همراه خواهد بود.
 • امنیت شغلی این کار در مقایسه با بقیه شغل‌ها نسبتاً بیشتر است.
 • فرصت‌های شغلی مستقل و کارآفرینی در این زمینه شغلی به مراتب بیشتر است.

6. ادمین شبکه‌های اجتماعی

ادمین شبکه های اجتماعی

اگر علاقه زیادی به استفاده از شبکه‌های اجتماعی دارید و بیشتر وقت خود را در آنجا می‌گذرانید، فعالیت به‌عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی ایده بسیار خوبی برای شما است. مخصوصاً اگر به‌طور کامل، با ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی و نحوه جلب توجه کاربران آشنا هستید، مطمئناً در این زمینه بسیار موفق خواهید بود.

ایجاد پست‌های جذاب، برقراری ارتباط مناسب با کاربران و مخاطبان، تحقیق در مورد محتوای جدید و مشتری‌پسند، تجزیه و تحلیل پست‌های پرطرفدار رقیبان و … ازجمله کارهای مهمی هستند که باید به‌خوبی از عهده آنها بربیایید.

از مزایای شروع فعالیت در زمینه ادمین شبکه‌های اجتماعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ازای گذراندن وقت خود در شبکه‌های اجتماعی موردعلاقه خود، حقوق دریافت خواهید کرد.
 • آشنایی بیشتر با کاربران و برقراری ارتباط با مشتریان باعث می‌شود که مهارت‌های لازم برای ارتباط مناسب با دیگران را تقویت کنید.
 • به‌راحتی از نحوه عملکرد خود مطلع می‌شوید. با دریافت آنی بازخوردهای مشتریان می‌توانید تغییرات لازم برای پیشرفت خود را اعمال کنید.
 • خلاقیت و قدرت بیان شما روز به روز افزایش پیدا می‌کنید و این تغییر به‌عنوان یک امتیاز برتر باعث افزایش حقوق و همچنین فرصت‌های شغلی می‌شود.

برای مشاهده شغل های مناسب برای دانش آموزان می توانید به سایت های زیر مراجعه کنید:

6 مورد از شغل های مناسب برای دانش آموزان که به صورت پاره وقت انجام می شوند:

شغل های پاره وقت

شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان که به‌صورت پاره وقت انجام می‌شوند، مزایای مربوط به خود را دارند. از مهم‌ترین آنها می‌توان به آموزش به دست آوردن و مدیریت پول، کسب مهارت‌های اضافی، تجربه بیشتر و آموزش نحوه مدیریت زمان اشاره کرد. البته، اگر فکر می‌کنید که انجام کارهای پاره وقت باعث دور شدن شما از درس و مدرسه می‌شود و نمی‌توانید به‌درستی از عهده کنترل هم‌زمان درس و کار بربیایید. بهتر است با مدیر یا رئیس خود صحبت کنید و ساعت کاری مناسبی (حداکثر 20 ساعت در هفته) را در نظر بگیرید. اگر بتوانید تعادل مناسبی را بین کار و درس پیدا کنید، در آینده از مزایای کار کردن در دوران دانش آموزی بهره‌مند خواهید شد.

از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شغل‌ های پاره وقت مناسب برای دانش آموزان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دستیاری اداری
 2. تدریس خصوصی
 3. خدمات مشتری در کتابخانه
 4. عکاسی
 5. فروشندگی
 6. کار در رستوران و کافی‌شاپ

نتیجه‌گیری در مورد شغل های مناسب برای دانش آموزان

کار کردن در دوره تحصیلی در کنار مزایای زیاد، ممکن است با معایبی نیز همراه باشد که ما در این مقاله همه این موارد را پوشش دادیم. تنهای کاری که باید انجام دهید این است که از بین شغل‌ های مناسب برای دانش آموزان، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید و با تعیین ساعت کاری مناسب، کار خود را شروع کنید. اگر بتوانید تمرکز خود را هم در ساعت کاری و هم در ساعت درسی حفظ کنید، موفقیت شما حتمی خواهد بود. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

اگر خستگی یا بی‌حوصلگی ناشی از کار باعث می‌شود که از مطالعه درس‌های خود لذت نبرید. یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم:

بازی تاپس – بهترین و لذت‌بخش ترین بازی آموزشی

بازی تاپس با ارائه چالش‌ها و امتحانات متنوع برای تمامی مقاطع تحصیلی، نه تنها به مرور مطالب درسی کمک می‌کند بلکه باعث یادگیری بهتر آنها می‌شود. بهره‌مندی از هزاران سؤالات طبقه بندی شده باعث افزایش سطح اطلاعات شما می‌شود و شرکت در امتحانات رقابتی باعث افزایش انگیزه شما می‌شود. پس هر چه زودتر با نصب بازی تاپس، وارد دنیای رقابتی جدیدی شوید و از مطالعه مطالب درسی خود با یک روش بهتر لذت ببرید.
مطالب مرتبط

گیمر درس­‌خوان

نحوه ایجاد تعادل بین درس و بازی​ اینکه در کنار درس‌خواندن از بازی کردن هم لذّت می‌برید، نشان‌دهنده این است که قرار است مسیر تحصیلی

مطالعه بیشتر
تاثیر بازی بر آموزش

گیمیفیکیشن چیست؟

گیمیفیکیشن (Gamification) یا بازی سازی (که گاهی هم به بازی آفرینی ترجمه می‌شود) از جمله زیر مجموعه‌های دانش طراحی برای تغییر رفتار یا Behavioral Design است که طی سال‌های اخیر، در فضای

مطالعه بیشتر
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟