بی حوصلگی در درس خواندن

10 راهکار طلایی برای مقابله با بی حوصلگی در درس خواندن

مطمئناً هر دانش‌آموزی حداقل یک‌بار هم که شده، بی حوصلگی در درس خواندن را تجربه کرده است، اما یادگیری مفاهیم مهم چه برای امتحان بعدی، چه برای کنکور و یا برای یادگیری مهارت جدید، بسیار ضروری است.

چالش اصلی این است که درس خواندن را به یک سرگرمی تبدیل کنیم. وجود اجبار در یادگیری مطالب درسی خسته‌کننده، باعث بی حوصلگی می‌شود. این بی حوصلگی می‌تواند باعث به تعویق انداختن مطالعه دروس موردنظر شود و انباشته شدن این دروس برای روزهای نزدیک به امتحان، دلیل اصلی استرس و اضطراب قبل از امتحان است. حواس‌پرتی و بی حوصلگی در درس خواندن، پایان دنیا نیست. به طور حتم با استفاده از راهکارهای رفع بی حوصلگی در درس خواندن می‌توانید سرگرمی حین مطالعه را افزایش دهید. با ادامه مقاله همراه باشید:

دلایل بی حوصلگی در درس خواندن

اکثر دانش‌آموزان به خاطر سرعت پایین آموزش و عدم علاقه به موضوع موردنظر دچار بی حوصلگی می‌شوند. البته، عدم درک کامل مفاهیم درسی نیز می‌تواند دلیلی برای کاهش حوصله و انگیزه لازم برای درس خواندن شود.

احساس ضعف و گمراهی ناشی از بی حوصلگی حتی می‌تواند باعث شود دانش‌آموز نداند پروژه یا تکلیف درسی خود را از کجا شروع کند. دانش‌آموزانی که با این مشکل مواجه هستند، باید به فکر راهکارهایی مانند ایجاد کنجکاوی در مورد موضوع، صرف زمان اضافی برای درس خواندن و … باشند.

استفاده از راهکارهای مؤثر می‌تواند زمینه لازم برای دستیابی به سطح مناسبی از موفقیت را به همراه داشته باشد. خستگی نوعی دشمن برای یادگیری است که به خاطر عدم ارتباط مطالب با زندگی واقعی، سرعت نامناسب در تدریس مطالب درسی، انحراف از روال درسی روزانه و … به وجود می‌آید. ما در این مقاله، راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که دانش‌آموزان بتوانند بر این خستگی و بی حوصلگی غلبه کنند، اما معلمان نیز باید کارهایی را در جهت جلب توجه دانش‌آموزان و ارائه مطالب با یک سبک سرگرم‌کننده تر انجام دهند.

راه‌های مبارزه با بی حوصلگی در درس خواندن

هنگام مطالعه مطالب خسته‌کننده، تنها دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. اول این‌که وانمود کنید تمایل زیادی به یادگیری این مفاهیم دارید و این کار می‌تواند باعث شود مطالب موردنظر برای شما جذاب‌تر به نظر برسد. دوم این‌که به دنبال راهی باشید تا بین مطالب درسی و زندگی واقعی خود ارتباط برقرار کنید چون این کار باعث می‌شود انگیزه بیشتری برای ادامه دادن داشته باشید. در ادامه راهکارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با استفاده از آنها بتوانید این دو گزینه طلایی رفع بی حوصلگی در درس خواندن را پوشش دهید:

1. کنجکاوی خود را تقویت کنید.

کنجکاوی

یکی از بهترین راه‌های از بین بردن بی حوصلگی در درس خواندن این است که حس کنجکاوی خود را نسبت به یادگیری مطالب درسی و کاربرد آنها تقویت کنید. کنجکاوی به شما کمک می‌کند تا مطالب را با آرامش و اشتیاق بیشتری یاد بگیرید؛ بنابراین، کنجکاوی یکی از بزرگ‌ترین دشمنان بی حوصلگی است. در واقع، اگر کنجکاوی شما بیدار شود، عوامل حواس‌پرتی و بی حوصلگی ضعیف‌تر می‌شوند.

اگر خواندن کتاب‌های درسی برای شما کار یکنواخت و خسته‌کننده‌ای است، بهتر است به دنبال فیلم‌های آموزشی مرتبط با این مطالب باشید تا به یادگیری آن مفاهیم علاقه‌مند شوید. مطمئناً اگر به عمق مطالب درسی خسته‌کننده بروید، چیزهایی را پیدا خواهید کرد که به رفع بی حوصلگی در درس خواندن کمک کند.

یادگیری یک مهارت به هیچ عنوان راحت نیست. اطمینان داشته باشید اگر در مورد مطلبی مطالعه عمیقی داشته باشید، کمی بیشتر با جذابیت و اهمیت آن انس خواهید گرفت.

2. به صورت گروهی درس بخوانید.

مطالعه گروهی برای رفع بی حوصلگی در درس خواندن

اگر چه در بسیاری از موارد، مطالعه انفرادی، برای یادگیری و تمرکز بهتر ضروری است، اما مطالعه گروهی نیز یک راهکار عالی برای درس خواندن بدون بی حوصلگی است. به عنوان مثال، اگر با دوستی در حال خواندن یک فصل از درسی هستید که هیچ علاقه‌ای به آن ندارید، اما دوست شما علاقه زیادی به یادگیری آن مطالب دارد، این اشتیاق او دلیل برای بهره‌وری بالا و افزایش علاقه شما نیز می‌شود.

در این مطالعه گروهی از یکدیگر سؤال بپرسید. درک مفاهیمی که برای شما سخت است با درس خواندن به صورت گروهی راحت‌تر می‌شود. هنگام درس خواندن با مشکلات و سؤالاتی مواجه می‌شوید که ندانستن جواب این سؤالات موقع مطالعه فردی می‌تواند دلیلی بر خستگی و بی حوصلگی در درس خواندن باشد. پرسیدن سؤالات از هم‌گروهی می‌تواند به درک بهتر مفاهیم و درگیر شدن بیشتر با مطالب کمک کند.

در این مطالعه گروهی می‌توانید به یکدیگر آموزش دهید و از همدیگر امتحان نیز بگیرید.

3. موضوعات درسی را با هم ترکیب کنید.

ترکیب عناوین

برای اینکه با بی حوصلگی در درس خواندن مقابله کنید، بهتر است موضوعات درسی خود را تغییر دهید. بعید است که فقط یک درس برای خواندن داشته باشید، بنابراین بهتر است هر نیم ساعت تا یک ساعت یک‌بار، موضوع درسی را تغییر دهید. به عنوان مثال، به مدت 45 دقیقه درس ریاضی را بخوانید، بعد از آن 45 دقیقه را برای درس زبان انگلیسی اختصاص دهید و بعد از آن به مدت 45 دقیقه درس تاریخ را بخوانید و این چرخه را برای چند بار دیگر تکرار کنید.

اگر خواندن درس‌های موردعلاقه باعث افزایش انگیزه شما می‌شود، پس سعی کنید زمان بیشتری را برای مطالعه آنها اختصاص دهید تا انرژی لازم برای خواندن درس‌های دیگر را به دست بیاورید.

4. اهداف خود را تعیین و در ازای دستیابی به این اهداف، به خود پاداش دهید.

پاداش دهی

یکی دیگر از راه‌های عالی برای مقابله با بی حوصلگی در درس خواندن، هدف‌گذاری درست است. به عنوان مثال، اگر مجبور هستید درس ریاضی را مطالعه و تمرین کنید، با خود بگویید تا زمانی که این مبحث را تمام نکردم از صندلی بلند نمی‌شوم. اهداف کوچک و قابل‌دسترس‌تر زمینه‌ساز دستیابی به اهداف بزرگ‌تر هستند.

داشتن یک برنامه‌ریزی درست و بهینه با زمان‌بندی منطقی، نقش مهمی در از بین بردن بی حوصلگی دارد. داشتن یک هدف روشن و واضح، تأثیر زیادی در پایبندی به مسیر رشد دارد. همچنین، به یاد داشته باشید اگر در این برنامه، ساعت مشخصی را برای دیدن فیلم، ورزش، صحبت با دوستان و … تعیین کنید، مطمئناً در زمان درس خواندن، تمرکز بیشتری خواهید داشت.

اگر رسیدن به هدف با یک پاداش دلخواه همراه باشد، انگیزه لازم برای انجام آن بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، 15 دقیقه پیاده‌روی، یک تکه شکلات، یک قسمت سریال موردعلاقه، همگی می‌توانند در بخش پاداش‌های شما قرار بگیرند. مهم این است پاداشی را در نظر بگیرید که انگیزه لازم برای رسیدن به هدف را فراهم کند.

اگر برای دستیابی به هدف و همچنین پاداش تلاش کنید، به احتمال زیاد تمرکز بیشتری روی درس خواندن خواهید داشت و خسته و بی‌حوصله نخواهید شد.

" افراد با هدف، موفق می‌شوند چون می‌دانند به کجا می‌روند "

ارل نایتینگل

5. فضای مطالعه مناسب و تمیزی را برای خود ترتیب دهید.

فضای مطالعه تمیز

داشتن یک فضای مطالعه ایده آل نه تنها باعث بالا رفتن روحیه درس خواندن می‌شود، بلکه مانع پرت شدن حواس دانش‌آموز می‌شود.

اگر هنگام درس خواندن دچار بی حوصلگی می‌شوید، مطمئناً داشتن یک میز نامرتب با کتاب‌ها و خودکارهای انباشته شده روی هم باعث تشدید این بی حوصلگی می‌شود.

یک فضای مطالعه تمیز و مناسب به شما کمک می‌کند تا کنترل را به دست گرفته و در رأس امور قرار بگیرید.

مکانی را پیدا کنید که از نور کافی برخوردار باشد و دمای مناسبی داشته باشد. نور به شما کمک می‌کند تمرکز خود را حفظ کنید و دمای مناسب به شما کمک می‌کند از حواس‌پرتی ناشی از گرم و سرد بودن ‌هوا دور بمانید.

اگر در اتاق‌خواب یا هر بخش دیگر از آرامش کافی برای درس خواندن بهره مند نیستید، مکان‌های دیگری را امتحان کنید. یک کتابخانه آرام نیز گزینه خوبی برای افزایش بازده یادگیری است. ساکت بودن محیط مطالعه، داشتن فضای لازم برای قرار دادن کتاب‌ها و … فاکتورهای لازم برای مقابله با بی حوصلگی در درس خواندن را فراهم می‌کنند.

6. بهترین ساعت برای درس خواندن خود را انتخاب کنید.

بهترین ساعت برای مقابله با بی حوصلگی در درس خواندن

سبک درس خواندن همه دانش‌آموزان یکسان نیست. برخی از دانش‌آموزان در اول صبح انرژی بیشتری دارند و برخی دیگر از درس خواندن در شب لذت می‌برند.

مهم این است که بهترین ساعت برای درس خواندن خود را تکرار کنید و برنامه خود را بر این اساس تنظیم کنید.

درس خواندن در ساعاتی که مغز شما بیشتر بیدار و فعال است می‌تواند طول زمان درس خواندن بدون حوصلگی را افزایش دهد. اگر ساعت مناسب برای خود را پیدا کنید، آگاهی و هوشیاری شما برای جذب مطالب درسی بیشتر خواهد بود.

اگر یک روال درسی را تکرار کنید، به درس خواندن در آن ساعت عادت می‌کنید و خودتان را طوری آموزش می‌دهید که در آن ساعت از روز در حال مطالعه باشید. این به شما کمک می‌کند که با بی حوصلگی در درس خواندن مقابله کنید؛ چون ذهن شما به فعالیت عادت می‌کند و کمتر دچار حواس‌پرتی می‌شوید.

جهت آشنایی بیشتر با راهکارهای پیدا کردن بهترین ساعت برای درس خواندن، این مقاله را از دست ندهید.

7. قورباغه را قورت بدهید.

" اول صبح، یک قورباغه زنده بخورید و مطمئن باشید که در ادامه روز، هیچ اتفاق بدتری برای شما نمی‌افتد."

شاید این عنوان کمی برای شما عجیب باشد، اما منظور از قورباغه، خود قورباغه نیست. قورباغه این جمله کارهای سخت و چالش برانگیز زندگی است.

اگر بتوانید برنامه خود را طوری تنظیم کنید تا در ابتدا که انرژی و انگیزه بیشتری دارید، مطالب درسی سخت‌تر را در اولویت قرار دهید، حس موفقیت ناشی از غالب شدن و یادگیری آنها به شما کمک می‌کند تا برای ادامه روز نیز انرژی داشته باشید.

9. استراحت کنید.

استراحت برای درمان بی حوصلگی در درس خواندن

نداشتن فعالیت و نشستن طولانی مدت، در یک وضعیت می‌تواند منجر به افزایش شدید بی حوصلگی در درس خواندن شود. سعی کنید با استراحت‌های کوتاه در حین درس خواندن با این خستگی و بی حوصلگی مقابله کنید.

اگر برای مدت طولانی نشسته‌اید، یک استراحت همراه با حرکات کششی داشته باشید. بعد از هر ساعت درس خواندن، با انجام حرکت ورزشی دلخواه خود به مدت 10 دقیقه، به خود پاداش دهید.

این تحرک، قلب شما را به تپش می‌اندازد و توانایی لازم برای تمرکز بیشتر روی مطالب درسی را فراهم می‌کند.

داشتن یک میان وعده سالم در زمان استراحت نیز ایده خوبی برای از بین بردن بی حوصلگی در درس خواندن است. یک میان وعده سرشار از پروتئین و فیبر درست کنید تا باعث سیری بیشتر شما شود و با کمک آنها بتوانید خستگی ناشی از گرسنگی در جلسه درس خواندن را از بین ببرید.

ترکیب گردو، کشمش، بادام و چند تکه شکلات تلخ، هم باعث سیری شما می‌شود و هم اینکه انرژی لازم جهت ادامه درس خواندن را برای شما به ارمغان می‌آورد.

یک ایده عالی دیگر این است که در زمان استراحت خود با انجام یک بازی آموزشی فوق‌العاده، هم انگیزه ناشی از حس رقابت را به دست بیاورید و هم این‌که مطالب درسی خود را با یک روش جذاب‌تر مرور کنید.

شما با انجام این بازی نه تنها با بی حوصلگی در درس خواندن مقابله می‌کنید، بلکه همبازی شدن با هم‌کلاسی‌ها باعث می‌شود احساس تنهایی و خستگی را از خود دور کنید. رقابت‌های این بازی طوری طراحی شده‌اند که هم مطالب درسی مرتبط به دوره تحصیلی مرور شوند و هم اینکه دانش‌آموزان در ازای تلاش و موفقیت خود از جوایز ارزشمند بهره‌مند شوند.

اگر هنوز این بازی هیجان‌انگیز را نصب نکرده‌اید، هر چه سریع‌تر دست به کار شوید و وارد این فضای رقابتی عالی شوید چون هم‌کلاسی‌های زیادی هستند که در انتظار یک رقیب قدرتمند هستند:

کمال‌گرایی، دشمن پیشرفت است.

ما در پایان روز می‌توانیم به بدترین دشمن خود تبدیل شویم. عدم رضایت از شرایط و توانایی باعث می‌شود که دسته و پنجه نرم کردن با مشکلات، بسیار چالش برانگیزتر شود.

اغلب ما در قلب خود این ترس را داریم که وقتی به اندازه کافی باهوش یا منظم نیستیم، چرا باید شروع کنیم و خود را به زحمت بیاندازیم؟

فراموش نکنید که هیچ چیز در این دنیا بی‌نقص نیست. به همین خاطر، داشتن یک تلاش بی‌نهایت بهتر از این است که به خاطر ترس از شکست، هیچ قدمی در مسیر موفقیت خود برندارید. گاهی اوقات، زمانی که به خود تلقین می‌کنید: ” من به اندازه کافی خوب نیستم.”، در بهترین وضعیت خود قرار دارید. بله؛ شما به اندازه کافی خوب هستید. کافی است اولین قم را بردارید تا اول از همه به خودتان نشان دهید که چه اندازه قدرت دارید؟

نتیجه‌گیری در مورد راهکارهای رفع بی حوصلگی در درس خواندن

 دلیل اصلی بی حوصلگی، از دست دادن لذت یادگیری نسبت به مفاهیم درسی است. اگر راهکارهای لازم برای تبدیل یک ساعت درسی یکنواخت به یک ساعت درسی لذت‌بخش را اعمال کنید، مطمئناً از زمان خود به نحو احسن استفاده خواهید کرد. در این مقاله تلاش کردیم تمام روش‌های لازم جهت تبدیل شما به یک دانش‌آموز فعال و پرانرژی را ارائه دهیم. امیدواریم اعمال این تغییرات، برداشتن قدم‌های محکم‌تر در مسیر موفقیت تحصیلی را برای شما راحت‌تر کند. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

برگرفته از wikihow

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟