مدیریت زمان برای درس خواندن

آشنایی با بهترین تکنیک‌های مدیریت زمان برای درس خواندن

همه دانش‌آموزان در طول شبانه روز، زمان یکسانی در اختیار دارند و در نتیجه، مدیریت زمان برای درس خواندن است که باعث افزایش سرعت و کیفیت مطالعه می‌شود. درواقع، دانش‌آموزان، سال جدید خود را با انتظارات بالا شروع می‌کنند و این مدیریت زمان است که باعث برآورده شدن این انتظارات می‌شود. برای موفقیت تحصیلی، باید زمان مطالعه را به‌صورت روزانه، هفتگی و ترمی مدیریت کنید. شما به عنوان یک دانش‌آموز، علاوه بر درس خواندن، وظایف دیگری مثل شرکت در دوره‌های جدید، خواندن کتاب، نوشتن تکالیف و سایر کارهای روزانه خود را نیز بر عهده دارید. با مدیریت درست زمان می‌توانید همه کارهای خود را به نحو احسن انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

یادگیری نحوه مدیریت زمان برای درس خواندن یکی از مهارت‌های مهم برای دانش‌آموزان است که در این مقاله با تمام نکات مربوط به این مهارت آشنا می‌شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک‌های مدیریت زمان، با ما همراه باشید:

تأثیرات مدیریت زمان برای درس خواندن

مدیریت زمان به معنی این است که از 24 ساعت شبانه روز به‌صورت هوشمندانه و برنامه‌ریزی‌شده استفاده کنید. مهارت مدیریت زمان به شما کمک می‌کند وظایف خود را اولویت‌بندی کنید و همه آنها را به‌موقع تکمیل کنید. با تمرین مدیریت زمان برای درس خواندن، به مرور زمان، از بازده مطالعه خود مطمئن می‌شوید و این شروع موفقیت در زندگی شما خواهد بود.

از مزایای مدیریت زمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش استرس
 • افزایش بهره‌وری
 • انرژی بیشتر برای اوقات فراغت
 • تعیین اهداف روزانه مشخص
 • افزایش تمرکز و انگیزه
 • تصمیم‌گیری بهتر
 • دستیابی سریع‌تر به اهداف
 • بهبود کیفیت درس خواندن
 • اعتمادبه‌نفس بیشتر

برای مدیریت مؤثر زمان خود باید چه کاری انجام دهید؟

نحوه مدیریت زمان

اولین مرحله برای بهبود مدیریت زمان، ایجاد یک لیست از کارهایی است که باید انجام دهید. طبق تجربیات قبلی، اکثر دانش‌آموزان تمایل دارند کارهای خود را برای لحظه آخر نگه دارند که این کار روی کیفیت درس خواندن و نمرات آنها تأثیر می‌گذارد.

برخی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که دانش‌آموزان برای مدیریت زمان به آن نیاز دارند:

اگر نتوانید به‌درستی هدف‌گذاری کنید، مطمئناً قادر به استفاده درست از زمان خود نیز نخواهید بود. دانش‌آموزان می‌توانند اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت مناسبی را برای خود انتخاب کنند و زمان‌بندی لازم برای دستیابی به آنها را انجام دهند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه هدف‌گذاری برای درس خواندن، این مقاله فوق‌العاده را از دست ندهید.

با ارزیابی کارها و در نظر گرفتن بازه زمانی مناسب در انجام هر کدام، به‌راحتی می‌توان وظایف را بر اساس اهمیتشان اولویت‌بندی کرد. تعیین اولویت‌ها برای هر روز، هفته، ماه و سال می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا به اهداف خود دست پیدا کنند. این اولویت‌بندی بستگی به نظر دانش‌آموز در مورد آنها دارد و مهلت انجام، میزان سختی و … از فاکتورهای تأثیرگذار در اولویت‌بندی هستند. به عنوان مثال، برخی از افراد دوست‌ دارند کارهای آسان را در اوایل روز انجام دهند و با تقویت انرژی و انگیزه خود، کارهای سخت‌تر و بزرگ‌تر را انجام دهند.

پس از تعیین اولویت‌ها، داشتن برنامه برای انجام آنها مهم است. برخی از دانش‌آموزان به طور طبیعی از مهارت سازمان‌دهی برخوردار هستند و برخی دیگر در این زمینه نیاز به کمک دارند. استراتژی‌هایی مانند به روز نگه داشتن تقویم درسی و کاری، داشتن یک محیط مطالعه مرتب و استفاده از اپلیکیشن های درسی به سازمان‌دهی بهتر درس و کار کمک می‌کند. اکنون که صحبت از اپلیکیشن‌های درسی شد، بهتر است به معرفی یکی از بهترین بازی‌های آموزشی بپردازیم:

بله منظور ما بازی تاپس است!

شما با شرکت در بازی‌های رقابتی تاپس، به‌راحتی می‌توانید از اوقات فراغت خود به نحو احسن استفاده کنید و کیفیت مدیریت زمان برای درس خواندن را بالا ببرید. سؤالات امتحانی دروس دوره تحصیلی به شکل بازی گونه در اختیار شما قرار می‌گیرد و نتایج مربوط به این رقابت‌ها به کمک هوش مصنوعی تحلیل می‌شوند و باعث روبرو شدن شما با نقاط ضعف و قوتتان می‌شود. چه ایده‌ای بهتر از اینکه با هم‌کلاسی‌های خود در یک محیط بازی-درسی رقابت کنید و با قدرت و توانایی‌های همدیگر روبرو شوید.

پس فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر با نصب این بازی فوق‌العاده، قدم به قدم، موفقیت تحصیلی را برای خود رقم بزنید:

کسی که از استرس بیش از حد رنج می‌برد، می‌تواند به اوج عملکرد خود دست پیدا کند. دانش‌آموزان باید با استفاده از روش‌های درست، فشار درس خواندن را کنترل کنند تا بهره‌وری خود را بالا ببرند. خواب کافی و ورزش ازجمله روش‌های عالی برای دور نگه داشتن استرس و یادگیری مؤثرتر هستند.

10 نکته مؤثر جهت مدیریت زمان برای درس خواندن

مدیریت زمان برای درس خواندن بهتر

استفاده بهینه از زمان، یکی از کلیدهای اصلی موفقیت است که دانش‌آموزان با یادگیری و تمرین، می‌توانند مسیر روشن‌تری برای خود ایجاد کنند. در ادامه چند مورد از بهترین نکات مؤثر برای کمک به مدیریت زمان دانش‌آموزان ارائه می‌دهیم:

استفاده از یک تقویم و برنامه از اصول مهم مدیریت زمان است. در ابتدای هر ترم، دانش‌آموزان باید تعهدات و وظایف خود را در یک برنامه لحاظ کنند. مشخص کردن تاریخ دقیق تکالیف و امتحانات با های لایت های رنگی بر روی تقویم باعث افزایش تمرکز نسبت به آنها و جلوگیری از فراموشی می‌شود.

تهیه یک لیست از کارهای روزانه یک ابزار عالی برای مدیریت زمان است و همین آگاهی در مورد وظایف روزانه باعث از بین بردن شک و تردید می‌شود. انجام تک تک کارهای این لیست و قرار دادن یک تیک در کنار آن باعث ایجاد حس آرامش و موفقیت می‌شود. انرژی مثبت حاصل از استفاده درست از زمان باعث افزایش انگیزه لازم برای خلق روزهای بهتر می‌شود.

برای آشنایی کامل با اصول برنامه ریزی درسی، این مقاله فوق‌العاده را از دست ندهید.

تعیین اولویت‌ها نقش مهمی در ایجاد یک برنامه درس و مؤثر دارد. روش A-B-C به این صورت است که ابتدا باید کارهای روزانه خود را یادداشت کنید و سپس جلوی هر کدام از آنها یکی از حروف A، B و C را قرار دهید.

A: امروز حتماً باید تکمیل شود.

B: بهتر است امروز تکمیل شود.

C: در صورت لزوم می‌تواند فردا نیز انجام شود.

انعطاف‌پذیر بودن نقش مهمی در مدیریت زمان برای درس خواندن دارد. وقتی شرایط مشخص می‌کند که یک کار باید از سطح C به سطح A تغییر پیدا کند، باید آمادگی این تغییر را داشته باشید. بله، تمرکز و به پایان رساندن وظایف مهم یک ایده عالی برای حفظ پایبندی به برنامه‌ریزی زندگی شما است. پایبند بودن به کاری که از اهمیت کمتری برخوردار است، فقط باعث عقب ماندن شما می‌شود.

به تعویق انداختن کارها باعث اضطراب و در نتیجه بدتر شدن وضعیت زندگی می‌شود. دانش‌آموزان برای مقابله با این مشکل لازم است بدانند که باید از چه کارهایی اجتناب کنند. به عنوان مثال، بلد نبودن راه‌حل یک تکلیف یا داشتن مشکل در یادگیری یک مبحث درسی به این معنا نیست که این وظیفه را از لیست خود حذف کنید. مصمم بودن در حل مشکلات زمینه ساز موفقیت شما در آینده خواهد بود.

اگر زمان لازم برای درس خواندن یا انجام کارهای دیگر را ندارید، به‌جای تنبلی، اولویت‌های خود را بررسی کنید و با یادآوری ارزش‌های زندگی، اراده لازم در پایبندی به برنامه خود را داشته باشید.

به کمک این راهکارها، تمام عوامل حواس‌پرتی را از خود دور نگه دارید.

نتایج بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد انجام چندین کار به‌صورت هم‌زمان باعث صدمه دیدن انگیزه و تمرکز دانش‌آموزان می‌شود. اگر می‌خواهید به بازده بالاتری دست پیدا کنید و باید در هر زمان واحد، روی یک وظیفه تمرکز کنید و با تکمیل به‌موقع آن، کارهای بعدی را شروع کنید.

تمرکز عمیق برای انجام یک کار یا درس خواندن بعد از یک مدت خسته‌کننده می‌شود. اگر در بازه‌های زمانی مشخص، استراحت کافی را نیز لحاظ کنید، انگیزه شما برای ادامه دادن به آن وظیفه حفظ می‌شود.

آیا با فواید مدیتیشن در تقویت عملکرد مغز دانش آموزان آشنا هستید؟ این مقاله را از دست ندهید.

کارهای دنیا بر اساس مهلت‌های زمانی اجرا می‌شوند. اگر یاد بگیرید که با رعایت این مهلت‌ها، تأخیر در تکمیل وظایف نداشته باشید، درواقع به بخشی از موفقیت دست پیدا خواهید کرد. دانش‌آموزانی که زمان خود را به‌خوبی مدیریت می‌کنند، طبیعتاً مهلت زمانی وظایف خود را نیز رعایت می‌کنند. منظور از رعایت مهلت زمانی، تکمیل کار قبل از موعد مقرر است.

داشتن یک دوست یا گروه برای درس خواندن، یکی از راه‌های عالی برای بهره‌مندی از مزایای مطالعه گروهی و جلوگیری از به تعویق انداختن کارها است. دانش‌آموزان با حضور در یک گروه مطالعاتی، هم یادداشت‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و هم موضوعات سخت را با همفکری، بهتر درک می‌کنند.

تکنیک‌های معروف جهت مدیریت زمان برای درس خواندن

دستیابی به یک تعادل در زندگی با مدیریت زمان امکان‌پذیر است. وقت آن است که با تکنیک‌های زیر، هم از عهده مدیریت زمان بربیایید و هم بهره‌وری شخصی خود را بالا ببرید:

پارتو جهت مدیریت زمان برای درس خواندن

ایده قانون 80/20 این است که 20 درصد اقدامات مسئول 80 درصد از نتایج هستند. هدف از تحلیل پارتو کمک به اولویت‌بندی کارها است.

نحوه کار

 • برخی از مشکلاتی که با آنها روبرو هستید را اولویت‌بندی کنید. به عنوان مثال، اگر نمرات شما در حال پایین آمدن هستند، علت اصلی را شناسایی کنید. گذراندن زمان زیاد در شبکه‌های اجتماعی یا هر نوع حواس‌پرتی دیگر می‌تواند دلیل این مشکل باشد.
 • به مشکلات بر اساس اهمیتشان نمره بدهید. به مسائل مهم‌تر، نمرات بالاتری اختصاص دهید.
 • مشکلات را بر اساس علت گروه‌بندی کنید.
 • مشکلات ناشی از صرف زمان در شبکه‌های اجتماعی یا سایر عوامل حواس‌پرتی را گروه‌بندی کنید.
 • امتیاز هر گروه را جمع کنید. گروهی که بالاترین نمره را به خود اختصاص داده است، موضوعی است که باید اول روی آن کار کنید.
تکنیک پومودورو

این تکنیک از یک تایمر برای تقسیم کارها به فواصل زمانی استفاده می‌کند. تکنیک پومودورو فقط برای مدیریت زمان برای درس خواندن استفاده نمی‌شود بلکه تعیین اهداف و چگونگی دستیابی به آنها را نیز می‌آموزد. با این تکنیک، بهتر می‌توانید به برنامه روزانه و هفتگی خود پایبند باشید.

نحوه کار

 • کاری که باید انجام دهید را انتخاب کنید.
 • تایمر را روی 25 دقیقه تنظیم کنید.
 • روی کار یا مبحث درسی موردنظر تمرکز کنید.
 • وقتی تایمر هشدار داد، روی یک تکه کاغذ علامت بزنید.
 • به مدت 3 تا 5 دقیقه استراحت کنید. پیاده‌روی کنید، یک فنجان قهوه بنوشید یا کار موردعلاقه خود را انجام دهید تا مغزتان استراحت کند.
 • این چرخه را 4 بار تکرار کنید. بعد از اینکه این فرآیند را 4 بار تکرار کردید، می‌توانید استراحت طولانی‌تری (20 تا 30 دقیقه) داشته باشید.
ماتریس آیزنهاور

افرادی که خصلت رهبری دارند و تفکر در مورد مشکلات و مسائل خود را در اولویت قرار می‌دهند، با استفاده از این تکنیک، عملکرد بهتری خواهند داشت.

نحوه کار

 • لیست وظایف خود را به 4 بخش تقسیم کنید و آنها را بر اساس اهمیتشان گروه‌بندی کنید.
 • گروه‌بندی را طوری انجام دهید که کارهای مهم در مقابل کارهای غیر مهم و کارهای فوری در مقابل کارهای غیر فوری قرار بگیرند؛ مانند شکل زیر:
 • کارهای فوری آن‌هایی هستند که احساس می‌کنیم باید سریعاً نسبت به انجام آنها اقدام کنیم. وظایف مهم آن‌هایی هستند که به اهداف یا ارزش‌های بلندمدت شما کمک می‌کنند. در حالت ایده آل، شما فقط باید روی وظایفی تمرکز کنید که در دو بخش بالایی قرار دارند و در صورت لزوم، می‌توانید وظایف بخش‌های پایینی را حذف یا به روز بعد موکول کنید.
قانون پارکینسون جهت کمک به مدیریت زمان برای درس خواندن
 • پارکینسون به خودی خود برای مدیریت زمان مناسب نیست ولی درک کامل نحوه استفاده از آن می‌تواند به عنوان یکی از سودمندترین روش‌های مدیریت زمان برای درس خواندن استفاده شود. در کل، هدف از این قانون این است که از زمان‌های کوتاه‌تر، استفاده سودمندتری داشته باشید.

  چند نکته برای مدیریت زمان با این روش:

  • سعی کنید بدون اینکه لپ‌تاپ خود را به شارژ وصل کنید، از آن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود قبل از خاموش شدن لپ‌تاپ، مبحث موردنظر را بخوانید یا پروژه موردنظر را تکمیل کنید.
  • سعی کنید کار خود را زودتر شروع کنید تا تکمیل آن ساعت‌ها بعد از نیمه‌شب به طول نینجامد.
  • با تعیین مهلت زمانی، کارهای خود را تحت یک چارچوب تعیین‌شده به پایان برسانید.
 • این روش باعث افزایش بهره‌وری شما خواهد شد. با استفاده از روش بلوکه کردن زمان، علاوه بر اینکه درس‌های خود را به‌موقع می‌خوانید برای کارهای دیگر و سایر فعالیت‌های سرگرمی نیز وقت کافی خواهید داشت.

  نحوه کار

  • از لحظه‌ای که بیدار می‌شوید، هر بلوک زمانی روز را برای انجام یک کار اختصاص دهید. این کار می‌تواند هر چیزی باشد، از خوردن صبحانه تا درس خواندن برای امتحان. به عنوان نمونه، روش ایلان ماسک برای مدیریت بهتر زمان به‌صورت زیر است:
  • یک تکه کاغذ را به دو ستون تقسیم کنید. در سمت چپ، هر ساعت از روز را یادداشت کنید و بلوک‌های زمانی نیم ساعته یا یک ساعته (به دلخواه) ایجاد کنید.
  • زمان لازم برای تکمیل هر یک از وظایف خود را تخمین بزنید و آنها را در بلوک‌های زمانی خود قرار دهید.
  • زمان تقویتی را بین هر بلوک زمانی قرار دهید تا انعطاف‌پذیری برنامه‌ریزی خود را بالا ببرید.

6. روش GTD

روش gtd

شما به کمک این روش با ثبت وظایف و تحلیل آنها به‌راحتی از عهده مدیریت زمان برای درس خواندن برمی‌آیید.

نحوه کار

کارهایی که برای شما مهم هستند را مشخص کنید: این اقدامات، وظایفی هستند که می‌توانند به مدرسه، محل زندگی، محل کار یا زندگی شخصی شما مربوط باشند.

هدف خود را مشخص کنید: در مورد قابل اجرا بودن این وظایف فکر کنید. در صورت لزوم، برخی از کارهای بی‌اهمیت را با کار دیگری جایگزین کنید یا کلاً کنار بگذارید.

اقدامات خود را سازمان‌دهی کنید: لیست کارهای خود را با توجه به مهلت زمانی و درجه اهمیت آنها اولویت‌بندی کنید.

لیست خود را مرور کنید: فهرست کارهای خود را به طور مرتب مرور کنید تا اولویت‌های بعدی خود را تعیین کنید. با تکمیل هر کار، لیست خود را آپدیت کنید.

استراتژی شیشه ترشی برای مدیریت زمان برای درس خواندن

این نظریه به شما کمک می‌کند تا درک کنید چه چیزی در زندگی روزمره مفید است. به این ترتیب، انجام کارهای مهم با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی مناسب امکان‌پذیر خواهد شد.

نحوه کار

 • یک شیشه ترشی پر از ماسه، سنگریزه و سنگ تصور کنید. ماسه در پایین شیشه و سنگ‌ها در بالای شیشه قرار دارند.
 • ماسه: ماسه‌ها نشان‌دهنده عناصر مختل‌کننده روز شما هستند، مانند تماس‌های تلفنی، شبکه‌های اجتماعی و …
 • سنگریزه: سنگریزه‌های نشان‌دهنده وظایفی هستند که باید تکمیل شوند، اما می‌توانند به روز بعد موکول شوند یا توسط شخص دیگری انجام شوند.
 • سنگ: سنگ‌ها مهم‌ترین وظایف روزانه هستند که حتماً باید در همان روز انجام شوند.
 • با فکر کردن در مورد اهمیت کارهای روزانه، برنامه‌ریزی خود را شروع کنید. سپس فهرستی تهیه کنید که از سنگ‌ها شروع شود و به ماسه‌ها ختم شود. در کنار هر آیتم این فهرست، یک تخمین صادقانه وارد کنید. اگر بتوانید سنگ‌های برنامه خود را زودتر تمام کنید، زمان اضافی برای انجام سنگریزه‌ها و ماسه‌ها را خواهید داشت.
تکنیک قورباغه جهت مدیریت زمان برای درس خواندن

نام این تکنیک برگرفته از یک نقل‌قول مارک تواین است:

” اول صبح، یک قورباغه زنده را بخورید و بدانید که هیچ اتفاق بدتری در بقیه روز برای شما نمی‌افتد.”

به این معنا که روز خود را با انجام سخت‌ترین کارها و برداشتن آن‌ها از سر راه خود شروع کنید.

نحوه کار

 • یک هدف واضح و مهم برای خود مشخص کنید.
 • آن را یادداشت کنید.
 • مهلت زمانی انجام آن را تعیین کنید.
 • فهرستی از کارهای لازم برای رسیدن به آن هدف را تهیه کنید.
 • این فهرست را بر اساس اولویتشان مرتب کنید. به احتمال زیاد، مهم‌ترین آیتم، سخت‌ترین کار است. این آیتم‌ها قورباغه‌های شما هستند.
 • اگر در بشقاب خود چند قورباغه دارید، ابتدا بدترین قورباغه را بخورید.
 • این چرخه را هر روز تکرار کنید تا بزرگ‌ترین قدم‌ها را برای رسیدن به هدفتان بردارید.

نتیجه‌گیری در مورد مدیریت زمان برای درس خواندن

اگر به عنوان یک دانش‌آموز به‌خوبی از عهده تعیین اهداف درسی و مدیریت زمان برای درس خواندن بربیایید، مطمئناً مسیر تحصیلی و شغلی روشن‌تری خواهید داشت. مهم این است که با مدیریت زمان، بهره‌وری روزانه خود را بالا برده و بعدها با کمبود زمان مواجه نشوید. ما در این مقاله تلاش کردیم هر آنچه که برای مدیریت زمان به آن نیاز دارید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با استفاده از نکات ارائه‌شده و پیاده‌سازی تکنیک‌ها، هیچ‌گونه نگرانی در مورد استفاده درست از زمان نداشته باشید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟