هدف گذاری برای درس خواندن

بیش از 10 نکته طلایی در مورد نحوه هدف گذاری برای درس خواندن

اگر می‌خواهید مهارت‌های مطالعه و نمرات درسی خود را بهبود ببخشید باید هدف گذاری برای درس خواندن را با دقت و توجه زیادی انجام دهید. در واقع، وقتی می‌دانید به کجا می‌خواهید بروید، شانس شما برای رسیدن به آنجا بیشتر خواهد بود. تعیین اهداف مطالعه، انگیزه درس خواندن را افزایش و تنبلی و اهمال‌کاری را کاهش می‌دهد، چون داشتن هدف مشخص به تمرکز ذهن کمک می‌کند و شما را تشویق می‌کند در صورت مواجه‌شدن با هر گونه لغزش، به مسیر خود برگردید.

برای شروع نباید عالی باشی، اما برای عالی بودن باید شروع کنی

زیگ زیگلار

وقت آن رسیده است که به عنوان یک دانش‌آموز باهوش، با اصول و نکات مربوط به هدف گذاری برای درس خواندن آشنا شوید و با انجام برنامه‌ریزی درست، تمرکز و مدیریت زمان، انگیزه لازم برای موفقیت در یادگیری مطالب درسی خود را حفظ کنید. اگر علاقه‌مند به آشنایی با تکنیک‌های مربوط به هدف گذاری درست هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید:

اهمیت هدف گذاری برای درس خواندن

اهمیت هدف گذاری برای درس خواندن

برخی از دانش‌آموزان هنوز متوجه اهمیت هدف گذاری نشده‌اند، به همین خاطر بیایید با بررسی مهم‌ترین دلیل شروع کنیم:

هدف گذاری برای موفقیت بلندمدت ضروری است. اگر اهداف خود را به طور واضح تعریف نکرده باشید، نمی‌توانید به مقصد برسید.

داشتن اهداف درست، به این معنی است که می‌دانید چرا این کار را انجام می‌دهید و چرا زمان خود را صرف مطالعه سخت و عمیق می‌کنید.

و از آنجایی که جواب این “چراها” ترکیب ایده آلی از اهداف و انگیزه است، پس به عنوان یک دانش‌آموز، تعیین اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت، یک راه عالی برای تقویت انگیزه لازم در درس خواندن است.

اهداف باید شما را به سمت جلو حرکت دهند و با تقویت تمرکز و انگیزه، جهت و مسیر واضحی را برای شما ارائه دهند. به این معنا که هدف گذاری برای درس خواندن می‌تواند انرژی لازم برای ادامه دادن شما را فراهم کند.

مدیریت زمان، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی، رشد ذهنی، قدرت بالا در برخورد با موانع و … از جمله مهارت‌هایی هستند که یک دانش‌آموز می‌تواند با هدف گذاری برای درس خواندن، به آنها دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید: مهارت‌های موردنیاز دانش آموزان دوره متوسطه

از مهم‌ترین دلایل هدف گذاری برای درس خواندن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ساده سازی فرآیند شناسایی مسیر و انجام اقدامات مهم در راستای هدف موردنظر
 2. ترسیم یک مسیر گام به گام از اهداف کوتاه‌مدت برای رسیدن به اهداف بلندمدت
 3. کمک به رعایت بازه زمانی انجام تکالیف و آماده شدن برای امتحانات
 4. افزایش احساس مسئولیت نسبت به درس خواندن و انجام تکالیف درسی
 5. افزایش توانایی پایبندی و تعهد نسبت به اهدا

انواع هدف گذاری برای درس خواندن

انواع هدف گذاری

در کل، هدف گذاری دانش‌آموز به دو صورت قابل انجام است:

هدف گذاری بر اساس معیارهای کمی

این اهداف حول محور دستیابی به نمرات امتحانی بالاتر هستند.

به عنوان مثال:

 • در امتحان پایانی درس ریاضی نمره 19 به بالا کسب می‌کنم.
 • معدل کل دوره تحصیلی باید بالای 18 باشد.
 • در امتحان آخر فصل درس شیمی، نمره 20 کسب می‌کنم.

هدف گذاری بر اساس معیارهای کیفی

این اهداف حول محور ترک یک عادت قدیمی و بد مطالعه و ایجاد یک عادت جدید هستند.

به عنوان مثال:

 • وقتی درس می‌خوانم، گوشی را کنار می‌گذارم.
 • برای مطالعه از تکنیک پورمودورو (pomodoro) استفاده می‌کنم.
 • درس خواندن در تخت خواب را ترک می‌کنم.

مدتی را برای تفکر در مورد تجربه تحصیلی خود در سال گذشته یا چند ماه گذشته اختصاص دهید و به راه‌هایی برای بهبود وضعیت تحصیلی خود پیدا کنید. با بهبود شرایط و کسب نمرات بالاتر، زمینه لازم برای تبدیل‌شدن به یک دانش‌آموز شاد را فراهم می‌کنید.

اصول هدف گذاری برای درس خواندن

اهداف خود را به‌صورت واضح مشخص کنید.

هر چه قدر اهداف خود را با وضوح بیشتری مشخص کنید، تمرکز شما برای انجام اقدامات لازم برای تحقق آنها آسان‌تر خواهد بود. به عنوان مثال، هدفی مانند ” من بیشتر مطالعه خواهم کرد” کمی مبهم است.

“من هر روز بین ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر مطالعه خواهم کرد” مشخص است و یک برنامه عملی را برای شما فراهم می‌کند.

اهداف خود را به‌صورت مقیاس‌پذیر تعیین کنید.

معیار دیگری که می‌تواند کیفیت هدف گذاری برای درس خواندن را ارتقاء دهد، این است که اهداف شما قابل‌اندازه‌گیری است. به عنوان مثال، ” من بهتر عمل خواهم کرد” اصلاً قابل‌اندازه‌گیری نیست، اگر بتوانید ساعات مطالعه خود را مشخص کنید یا یک نمره امتحانی مناسب را به عنوان هدف مشخص کنید، هدف شما واضح و قابل‌دسترس است.

اهداف واقع‌بینانه و قابل‌دستیابی را برای خود مشخص کنید.

اگر اهداف بیش‌ازحد بلندپروازانه تعیین کنید، در واقع، خود را برای شکست آماده می‌کنید. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر دو ساعت در هفته را برای درس خواندن اختصاص می‌دهید، احتمالاً تعیین 10 ساعت مطالعه برای هفته بعد، واقع‌بینانه نیست. بهتر است ابتدا این 2 ساعت را به 3 یا 4 ساعت افزایش دهید.

اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت داشته باشید.

گر بتوانید برنامه کلی خود را طوری تنظیم کنید که هم اهداف کوتاه‌مدت و هم اهداف بلندمدت را در آن پوشش دهید، انگیزه و تمرکز شما برای پایبندی به این برنامه بیشتر می‌شود. پیدا کردن یک شغل در حوزه موردعلاقه شما، یک هدف بلندمدت است.

به عنوان مثال:

هدف بلندمدت: من می‌خواهم در آینده پزشک شوم.

هدف کوتاه‌مدت 1: درس علوم تجربی یا زیست‌شناسی برای رسیدن به این هدف بلندمدت مهم است پس باید سعی کنم هر مبحث آن را به طور کامل یاد بگیرم و نمره 20 کسب کنم.

هدف کوتاه‌مدت 2: من می‌خواهم فصل 1 درس زیست‌شناسی را تا جمعه عصر ساعت 8 به پایان برسانم.

نکاتی جهت هدف گذاری درست برای درس خواندن

به هدف گذاری برای درس خواندن به عنوان راهی برای سازمان‌دهی مجموعه‌ای از دستاوردها نگاه کنید. در این صورت شاهد افزایش انگیزه و کاهش ترس و اضطراب خواهید شد و این تغییرات، شما را به سمت جلو حرکت خواهد داد.

1. در مورد اهداف خود هوشمندانه عمل کنید.

هدف گذاری برای درس خواندن به صورت هوشمند

اگر برای انجام برخی کارها یا تعیین برخی اهداف هیجان‌زده هستید، این یک خبر عالی است؛ اما این کار را باید به‌صورت هوشمندانه انجام دهید، چون انتظارات مبهم نتیجه‌ای جز افزایش بی‌میلی شما نسبت به انجام کار نخواهد داشت. 4 رکن هدف گذاری برای درس خواندن که در بخش قبلی ذکر شد را فراموش نکنید.

 پیشرفت خود را ارزیابی کنید. رویکرد خود را مرور کنید و با بازبینی و تنظیم مجدد، نسبت به احتمال دستیابی به نقاط عطف برنامه خود مطمئن شوید. این کار باعث می‌شود اهداف کوتاه‌مدت خود را به طور منظم ایجاد کنید و با دستیابی به هر کدام از آنها، شرایط را تحت کنترل خود نگه دارید.

پلن ب

فکر کردن در مورد تصویر بزرگ می‌تواند کمی ترسناک باشد؛ بنابراین اگر فقط یک هدف بلندمدت دارید و به خاطر آن دچار استرس و اضطراب هستید، بهتر است برنامه دوم را نیز به اهداف خود اضافه کنید تا در صورت لزوم برای تغییر مسیر آماده باشید.

کافی است با صرف کمی تلاش و زمان برای تحقیق، دلایلی برای هیجان‌زده شدن خود پیدا کنید و آنها را در برنامه دوم خود لحاظ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط برنامه ریزی شغلی برای دانش آموزان، این مقاله را از دست ندهید.

3. اهداف بزرگ خود را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید.

تقسیم بندی و هدف گذاری برای درس خواندن

گاهی اوقات دستیابی به یک هدف غیرممکن به نظر می‌رسد و این یک راه آسان برای به تعویق انداختن آن است؛ بنابراین بر تنبلی خود غلبه کنید و با تقسیم اهداف خود به نقاط عطف کوچکتر، در مسیر بمانید.

به عنوان مثال، برای اینکه در درس جغرافیا نمره 20 بگیرید، ابتدا باید مباحث هر فصل را به عنوان نقاط عطف خود تعیین کنید و کسب نمره 20 در امتحان‌های مربوط به هر فصل، اهداف کوچک برای کسب نمره 20 در امتحان ترم درس جغرافیا است.

هرچقدر می‌توانید برنامه خود را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید تا انگیزه لازم برای انجام تک‌تک بخش‌ها را داشته باشید و آنها را به تعویق نیندازید.

4. هدف گذاری برای درس خواندن را طوری انجام دهید که قابل مدیریت باشد.

مدیریت اهداف

دانش‌آموزانی که اهداف بلندمدت خود را مشخص کرده‌اند، باید نسبت به تعیین اهداف کوتاه‌مدت نیز اقدام کنند. این‌ها پله‌هایی هستند که قرار است شما را به مقصد برسانند. حالت فرآیندی اهداف کوتاه باعث می‌شود ردیابی مسیر طی شده راحت باشد.

کلید موفقیت این است که اهداف روزانه خود را طوری مشخص کنید که قابل‌دستیابی باشند.

انباشتن کارهای زیاد در برنامه روزانه باعث کاهش بهره‌وری و انگیزه می‌شود.

از کلمه “هنوز” زیاد استفاده کنید. هرگز نگویید که نمی‌توانید فلان کار را انجام دهید، به جای آن بگویید، هنوز نمی‌توانم انجام دهم ولی بالاخره می‌توانم.

اگر برای سه روز متوالی، اهداف قابل‌دستیابی خود را از دست دادید، پس آن اهداف هنوز قابل‌دستیابی نیستند ولی به این معنی نیست که اصلاً قابل‌دستیابی نیست.

یک راه عالی برای مدیریت این مسئله، تنظیم محدودیت‌های بالا و پایین است. این کار باعث می‌شود با واقعیت روبرو شوید.

چگونه باید به هدف گذاری برای درس خواندن پایبند باشید؟

پایبندی هدف گذاری برای درس خواندن

هدف گذاری، اولین قدم مهم برای موفقیت تحصیلی است. با این حال، بسیاری از مردم در همان ابتدا با بهترین نیت شروع می­کنند اما بعداً اهداف خود را بدون عملی کردن، رها می کنند. حواس‌پرتی‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند مانع شما باشند. در ادامه چند راه عالی برای پایبندی به هدف گذاری برای درس خواندن ارائه می‌دهیم:

به طور مداوم، در مورد اهداف خود اقدام کنید. هنگامی‌که اقدام می‌کنید، به مغز خود یادآوری می‌کنید که به سمت هدف حرکت کند. حتی چند اقدام نمادین کوچک نیز می‌تواند به حفظ اراده شما کمک کند. به عنوان مثال، تمیز کردن میز مطالعه یا باز کردن پنجره اتاق برای افزایش شادابی می‌توانند به افزایش انگیزه شما کمک کنند.

اهداف خود را بنویسید. تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که اهداف خود را یادداشت می کنند، انگیزه بیشتری در دستیابی به آنها دارند.

اهداف خود را به طور مرتب مرور کنید. وقتی دائماً خواسته‌های خود را مرور می‌کنید، ذهن شما به‌صورت کارآمدتر عمل می‌کند. یکی از دلایل مفید بودن نوشتن اهداف این است که می‌توانید هر موقع که خواستید آنها را مرور کنید. با این حال، تکرار آنها به‌صورت ذهنی یا حتی گفتگو با دیگران در این مورد نیز مفید است.

در صورت لزوم، اهداف جدیدی برای خود تعیین کنید. چالش و سختی اهداف، دلیلی بر رها کردن آنها نیست. با این حال، ممکن است با کسب تجربه، نیاز به تجدیدنظر در مورد اهداف خود داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد اهداف خود را در مورد ساعات مطالعه تغییر دهید و بر اساس نتایج و سایر مسئولیت‌های خود ،ساعات جدیدی را به مطالعه اختصاص دهید.

نحوه درک و غلبه بر چالش‌های موجود در هدف گذاری برای درس خواندن

چالش ها

هر دانش‌آموزی در مورد تعیین اهداف و دستیابی به آنها با چالش‌های خاصی روبرو است. هرچقدر با خودتان صادق‌تر باشید، قدرت بیشتری برای غلبه بر موانع و چالش‌ها خواهید داشت.

زمانی که چالش خاصی را شناسایی می‌کنید، می‌توانید در آن موضوع خاص، هدف تعیین کنید. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که تا دیروقت بیدار ماندن به خاطر بازی‌های رایانه‌ای باعث اختلال در مطالعه و خواب شما می‌شود. بر اساس همین نتیجه‌گیری، تصمیم می‌گیرید در یک ساعت مشخص به رختخواب بروید یا یک ساعت بازی را با یک ساعت درس خواندن جایگزین کنید. مهم این است که با چالش‌ها برخورد قوی و مثبتی داشته باشید.

در برخی موارد، غلبه بر چالش‌ها به معنی کمک گرفتن است. اگر با مبحث درسی خاصی مشکل دارید، ممکن است با کمک گرفتن از همکلاسی یا معلم خود، آن چالش را برطرف کنید. وقتی متوجه می‌شوید که چالش خاصی را تجربه می‌کنید، تعیین یک هدف جدید برای مقابله با آن، روش خوبی است.

همچنین، این خیلی مهم است که اهداف خود را به خاطر شکست، رها نکنید. هدف گذاری به شما کمک می‌کند تا تجربه بیشتری برای ادامه مسیر داشته باشید: ولی صرفاً موفقیت را برای شما تضمین نمی‌کند. وقتی اهداف زیادی را برای خود تعیین می‌کنید، ممکن است به خاطر شکست‌های مداوم دچار ناامیدی شوید. سعی کنید به طور عینی به موقعیت خود نگاه کنید و علت عدم دستیابی خود را شناسایی کنید. این احساس ناامیدی کاملاً طبیعی است، اما باید این را درک کنید که همیشه می‌توانید یک هدف جدید تعیین کنید و نتایج خود را در آینده بهبود ببخشید.

بهترین شغل‌های مناسب برای دانش آموزان

اگر در کنار درس خواندن، بتوانید زمانی را برای کار نیز در نظر بگیرید و به‌خوبی از عهده مدیریت هر دو بربیایید، مطمئناً آمادگی بیشتری برای ساخت آینده دلخواه خود خواهید داشت:

نتیجه‌گیری در مورد اصول هدف گذاری برای درس خواندن

هدف گذاری برای درس خواندن از جمله اقداماتی است که می‌تواند انگیزه دانش‌آموز را در مسیر تحصیلی حفظ کند. اگر با توجه به شرایط و ویژگی‌های خود، هدف گذاری درست و بهینه داشته باشید و به طور مصمم آنها را دنبال کنید، صد در صد احساس بهتری نسبت به تلاش‌های خود خواهید داشت. ما سعی کردیم در این مقاله، اصول و استراتژی‌های لازم برای هدف گذاری را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم که مطالعه این مقاله باعث ایجاد نوری در مسیر موفقیت شما شود. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟