افزایش سرعت مطالعه

راهکارهای عالی برای افزایش سرعت مطالعه

برخی از دانش‌آموزان به خاطر نداشتن زمان یا انرژی، تمایل به تمام کردن سریع درس‌های خود دارند، اما نمی‌دانند که دقیقاً چه کار باید انجام دهند. اگر شما نیز به دنبال راهکارهایی جهت افزایش سرعت مطالعه خود هستید، در جای درستی قرار دارید.

شاید یک امتحان سخت را فراموش کرده‌اید و یا به خاطر درگیری‌های دیگر مجبور هستید درس‌های خود را با سرعت بیشتری بخوانید. نیازی به نگرانی نیست! شما می‌توانید با یادگیری سریع‌تر و مطالعه مؤثرتر، سرعت درس خواندن خود را افزایش دهید. اگر بتوانید مطالب را راحت‌تر به خاطر بسپارید، جذب مطالب درسی، نیاز به زمان کمتری دارد. با پیاده‌سازی راهکارهای افزایش سرعت مطالعه، به راحتی و در کمترین زمان ممکن، به سمت کسب نمرات خوب خواهید رفت. با ادامه مقاله همراه باشید:

نقش سرعت در فرآیند درس خواندن

درک نقش سرعت در درس خواندن بسیار ضروری است. تحقیقات نشان می‌دهند ارتباط نزدیکی بین سرعت و درک مطلب وجود دارد. با این که انتظار می‌رود این رابطه برعکس باشد! اما در میان هزاران دانش‌آموزی که درس‌های خود را با سرعت بیشتری می‌خوانند، افزایش سرعت مطالعه با افزایش درک مطلب همراه است و همچنین کاهش سرعت باعث کاهش درک مطالب می‌شود. به نظر می‌رسد که تجزیه و تحلیل تک تک کلمات مربوط به مباحث درسی، به جای افزایش درک، مانع آن می‌شود.

عواملی که سرعت درس خواندن را کاهش می‌دهند:

  1. دامنه ادراکی محدود (خواندن کلمه به کلمه)
  2. تشخیص و پاسخ آهسته به مطالب درسی
  3. درس خواندن با صدای بلند
  4. مرور و بازخوانی‌های بیهوده یا ناخودآگاه
  5. عادت‌های نادرست در توجه و تمرکز به مطالب
  6. ترسِ از دست دادن قدرت درک
  7. داشتن عادتِ خواندن آهسته
  8. عدم توانایی ارزیابی و تشخیص بخش‌های مهم از بخش‌های بی‌اهمیت
  9. تلاش برای به خاطر سپردن کل مطالب

این عوامل، کاهش درک مطلب و در نتیجه کاهش سرعت درس خواندن را به همراه دارند.

روش‌های افزایش سرعت مطالعه

الف) سرعت خواندن خود را بهبود ببخشید.

1. روی جملات اول و آخر هر پاراگراف تمرکز کنید.

جمله اول پاراگراف، شما را با موضوع کلی پاراگراف آشنا می‌کند. جمله آخر نیز ایده کلی پاراگراف را جمع‌بندی می‌کند و به عنوان پل ارتباطی با پاراگراف بعدی عمل می‌کند. با تمرکز بیشتر روی این بخش‌ها، می‌توانید به نکات اصلی پی ببرید.

بعد از اینکه میزان اهمیت پاراگراف موردنظر را تشخیص دادید، وقت آن است که کل پاراگراف را بخوانید. بهتر است دنبال کلمات کلیدی و عباراتی باشید که با موضوع اصلی مرتبط هستند.

یک راه دیگر نیز وجود دارد: پس از این که کل مطالب را خواندید، به تمام پاراگراف‌ها برگردید و فقط جملات اول و آخر آنها را بخوانید.

2. یادداشت برداری را فراموش نکنید.

اگر برای یادداشت برداری از حاشیه‌های کتاب خود استفاده کنید، این کار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. به راحتی از جمله موردنظر به سمت قسمت خالی نزدیک به آن، یک فلش بکشید و یادداشت‌های خلاصه مربوط به آن بخش را بنویسید. البته، فقط در صورتی می‌توانید این کار را انجام دهید که کتاب متعلق به شما باشد! توصیه می‌شود برای یادداشت نویسی در کتاب از مداد استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال خواندن درس تاریخ هستید و به بخشی رسیده‌اید که در مورد جنگ جهانی دوم صحبت شده است. ایده برای یادداشت برداری می‌تواند به صورت زیر باشد:

” در روز یک اقدام بزرگ، به ارتش … اجازه ورود به سرزمین اصلی اروپا را داد.”

همچنین، تحقیقات نشان می‌دهند اگر یادداشت‌های خود را به صورت دستی بنویسید، قدرت درک و یادگیری شما افزایش می‌یابد.

3. کلمات کوچک را نادیده بگیرید.

اگر قصد افزایش سرعت مطالعه خود را دارید، از کلماتی مثل ” و، یا، آن و …” بگذرید. مغز شما به صورت خودکار این جاهای خالی را پر خواهد کرد. نیازی نیست که برای خواندن آنها زمان اضافی صرف کنید.

اگر در حال خواندن درس ادبیات فارسی هستید، ممکن است هنگام خواندن سریع، برخی از جزئیات دقیق را از دست بدهید. به همین خاطر بهتر است مطابق با محتوای دروس در مورد استفاده کردن یا نکردن از این راهکار تصمیم بگیرید.

4. از بخش‌های مختلف کتاب استفاده کنید.

فهرست، نمودارها، شکل‌ها و خلاصه آخر فصل، همگی برای درک بهتر دانش‌آموزان طراحی شده‌اند. مطمئن باشید اگر برای درک عمیق‌تر این بخش‌ها تلاش کنید، درک کل مطالب با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

روی کلمات و عباراتی که به صورت پررنگ‌تر نوشته شده‌اند، بیشتر تمرکز کنید. خلاصه‌هایی که در آخر درس فهرست شده‌اند، بخش‌های مهم فصل را نشان می‌دهند. به همین خاطر اگر مطالعه و مرور خود را بر اساس آنها انجام دهید، مطمئناً متوجه افزایش سرعت مطالعه خود خواهید شد.

5. صاف بنشینید.

وقتی خم می‌شوید، بدن شما مجبور است انرژی بیشتری را صرف نفس کشیدن شما کند. اگر در هنگام درس خواندن، بدنتان را در حالت درست قرار دهید، تمام انرژی شما صرف درس خواندن می‌شود. هرگز برای درس خواندن، دراز کشیدن را ترجیح ندهید. قرار گرفتن بدن در حالتی شبیه به حالت خواب، باعث افزایش آرامش، و در ادامه موجب خواب‌آلودگی می‌شود. این تغییرات با کاهش سرعت درس خواندن همراه هستند.

ب) تمرین‌های مؤثری را برای زمان مدیریت درس خواندن خود لحاظ کنید.

افزایش سرعت مطالعه با تمرین

1. فضای مطالعه مناسبی برای خود ایجاد کنید.

اگر در یک فضای آرام و بدون عوامل حواس‌پرتی درس بخوانید، مطمئناً مطالعه مؤثرتری خواهید داشت. یک میز و صندلی در بخش آرام و ساکت خانه یا اتاق خواب، بهترین مکان برای درس خواندن است. اگر در خانواده پرجمعیت زندگی می‌کنید و سروصدا باعث حواس پرتی شما می‌شود، قبل از شروع مطالعه با خانواده خود صحبت کنید تا در ساعت درس خواندن شما، کمی رعایت کنند.

هر آنچه که در حین مطالعه به آن نیاز دارید (مانند کتاب، لپ‌تاپ، آب و دفترچه یادداشت) را در کنار فضای مخصوص درس خواندن قرار دهید تا مجبور نباشید دوباره از جای خود بلند شوید.

اگر وسوسه می‌شوید که مرتباً تلفن همراه خود را چک کنید، بهتر است آن را در خارج از فضای مطالعه خود بگذارید. درگیرشدن با پست‌ها و عکس‌های شبکه‌های اجتماعی، تأثیری جز کاهش سرعت مطالعه شما نخواهد داشت.

جهت آشنایی با اصول لازم جهت چیدمان اتاق مطالعه خود، این مقاله فوق العاده را از دست ندهید.

2. جهت افزایش سرعت مطالعه، یک برنامه کلی داشته باشید.

یک راه سریع برای حفظ بهتر اطلاعات، نوشتن یک طرح کلی است. این طرح به شما کمک می‌کند تا زمان لازم برای مطالعه خود را تقسیم‌بندی کنید تا موضوعات درسی با هم ترکیب نشوند.

جهت آشنایی با اصول برنامه ریزی درسی، این مقاله را از دست ندهید.

3. در کلاس درسی، حواس خود را جمع کنید و به مطالب درسی توجه داشته باشید.

اگر قبل از خواندن مطالب درسی با آنها آشنا باشید، سرعت مطالعه شما افزایش پیدا خواهد کرد. حضور جسمی در کلاس، تأثیری در افزایش سرعت مطالعه شما ندارد، مهم این است که از لحاظ ذهنی نیز در کلاس حضور داشته باشید. به آموزش‌های معلم خود گوش دهید و به سؤالات یا نظرات دانش‌آموزان توجه کنید.

سعی کنید با مشارکت در این آموزش‌ها، سؤال و جواب‌ها از وقتی که برای حضور در کلاس اختصاص می‌دهید، به نحو احسن استفاده کنید. با یادداشت برداری نکات مهم و سؤالاتی که در ذهن دارید، کمی بیشتر با کلاس درسی درگیر شوید چون آموخته‌های شما در کلاس، ذخیره‌ای برای روزهای نزدیک به امتحان است.

4. هر روز یادداشت‌های خود را مرور کنید.

هر روز، 10 دقیقه را برای مرور یادداشت‌های خود اختصاص دهید. این کار به شما کمک می‌کند اطلاعات را بهتر به خاطر بسپارید و در روزهای نزدیک به امتحان شاهد افزایش سرعت مطالعه خود شوید.

تهیه فلش کارت‌های حاوی سؤالات و نکات کلیدی، یکی از بهترین راه‌های مرور سریع است که در صورت تمایل می‌توانید از این راهکار نیز استفاده کنید.

جهت آشنایی با انواع روش‌های درس خواندن، می‌توانید این مقاله فوق‌العاده را مطالعه کنید.

5. اگر سؤالی دارید، بدون هیچ‌گونه تردیدی از معلم یا همکلاسی‌های خود بپرسید.

بهتر است وقت خود را برای خواندن یا درک کامل مفاهیمی که هیچ آشنایی با آنها ندارید، تلف نکنید. اول از همه، اگر بتوانید جواب سؤالات خود را با جستجو در اینترنت و دسترسی به منابع درسی آنلاین پیدا کنید، کار شما راحت‌تر است. در غیر این صورت، در مورد هر چیزی که برای شما نامفهوم است از معلم یا همکلاسی خود سؤال کنید.

همچنین، می‌توانید در مورد فصل‌های مهم امتحانی نیز از معلم سؤال کنید و از گفته‌های ایشان در راستای تنظیم طرح کلی خود برای امتحان استفاده کنید.

ج) عادت‌هایی را جهت بهبود حافظه و افزایش سرعت مطالعه خود ایجاد کنید.

1. مغز خود را با استفاده از فعالیت‌های جدید و چالش‌برانگیز تمرین دهید.

مغز نیز مانند بدن به ورزش نیاز دارد. برای اینکه مغز را در بهترین حالت خود قرار دهید و حافظه شما در حالت اوج باشد، باید به طور منظم در فعالیت‌های ذهنی چالش‌برانگیز مشارکت کنید. یادگیری مطالب جدید یا تقویت مهارت‌های موجود باعث فعالیت ذهنی می‌شوند. انجام پازل‌ها یا سایر بازی‌های فکری، یادگیری برنامه‌نویسی و … از جمله کارهایی هستند که می‌توانید برای تقویت مغز خود انجام دهید.

2. جهت افزایش سرعت مطالعه، هر روز ورزش کنید.

ورزش‌هایی که جزو بهترین تمرین‌ها برای تقویت قلب هستند برای تقویت حافظه نیز تأثیر خوبی دارند. ورزش‌های هوازی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. بعد از ظهر، زمان مناسبی برای پیاده‌روی است و این گونه تحرک‌ها باعث افزایش هوشیاری می‌شوند.

فعالیت‌هایی مانند تنیس که نیاز به هماهنگی چشم و دست دارند نیز برای تقویت حافظه مؤثر هستند.

3. برنامه منظمی برای خواب داشته باشید.

اگر خواب منظم و کافی نداشته باشید، ممکن است مهارت‌های شناختی و تفکر شما آسیب ببیند. سعی کنید هر شب 7.5 تا 9 ساعت بخوابید و یک ساعت مشخص را برای رفتن به رختخواب و بیدار شدن در نظر بگیرید.

تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی را از یک ساعت قبل خواب خاموش کنید تا با آرامش بیشتری به خواب بروید.

4. استرس خود را از طریق صحبت کردن با خانواده و دوستان مدیریت کنید.

خبر خوبی که داریم، این است که معاشرت با دوستان باعث حفظ سلامتی مغز می‌شود. این کار باعث کنترل استرس و در نتیجه افزایش سرعت مطالعه می‌شود.

زمانی را برای معاشرت با دوستان خود اختصاص دهید. دیدن یک فیلم انگیزشی برای درس خواندن با همدیگر، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید با دوستان خود انجام دهید.

برای آشنایی با بهترین فیلم‌های انگیزشی در مورد درس خواندن، این مقاله فوق‌العاده را از دست ندهید.

5. از ترفندهای مؤثر در حفظ بهتر مطالب استفاده کنید.

سعی کنید از حواس خود برای یادگیری استفاده کنید. به عنوان مثال، برای کمک به حفظ بهتر اطلاعات، یادداشت‌ها و یا کتاب‌های خود، می‌توانید آنها را با صدای بلند بخوانید. اگر حافظه بصری قوی دارید، یک تصویر یا نمودار بکشید و با استفاده از آن، مطالب درسی را ترسیم کنید.

برای یادگیری بهتر و عمیق‌تر، نقش معلم را بازی کنید. طوری که انگار قرار است این مطالب را به شخص دیگری یاد بدهید. اگر درک کنید که چگونه باید یک معلم خوب باشید، جذب سریع‌تر اطلاعات را نیز یاد خواهید گرفت.

استفاده از بازی آموزشی نیز می‌تواند ایده خوبی برای مرور سریع و افزایش سرعت مطالعه باشد!

مخصوصاً بازی تاپس که از تمام امکانات لازم برای آموزش و رقابت هم‌زمان برخوردار است.

دانش‌آموزان با شرکت در چالش‌های رقابتی این بازی، هم مطالب درسی خود را مرور می‌کنند و هم این که با نقاط ضعف خود آشنا می‌شوند. تجزیه و تحلیل عملکرد دانش‌آموز و ارائه نمودارهایی متناسب با عملکرد هر دانش‌آموز از ویژگی‌های برجسته این بازی فوق‌العاده است. پس اگر هنوز بازی تاپس را نصب نکرده‌اید، فرصت را از دست ندهید و با نصب این بازی، وارد یک فضای هیجانی جدید شوید:

نتیجه‌گیری در مورد راهکارهای افزایش سرعت مطالعه

هر شخص سبک درس خواندن مخصوص به خود را دارد و متناسب با شرایط خود، برنامه‌ریزی درسی انجام می‌دهد. نزدیک شدن به روز امتحان، درگیری با مسائل دیگر و … از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند دانش‌آموزان به راهکارهای لازم برای افزایش سرعت مطالعه نیاز داشته باشد. ما در این مقاله هر آنچه که برای افزایش سرعت مطالعه خود لازم دارید را بررسی کردیم. از این به بعد، شما مسئول پیاده‌سازی این راهکارها هستید. امیدواریم به مرور زمان شاهد تأثیرات مثبت این راهکارها در زندگی خود باشید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟