انگیزه درس خواندن

راهکارهایی که با افزایش انگیزه درس خواندن، موفقیت را برای شما رقم خواهند زد!

تقریباً همه دانش آموزان در بازه‌های زمانی خاصی دچار خستگی و بی‌حوصلگی می‌شوند و به همین دلیل به دنبال راه‌هایی برای افزایش انگیزه درس خواندن هستند. گاهی اوقات پیدا کردن انگیزه کار سختی است و مطمئناً همه استراتژی‌ها و روش‌های افزایش انگیزه به‌طور مساوی و برای همه به یک اندازه تأثیرگذار نیستند. ما سعی می‌کنیم در این مقاله راهکارهایی را ارائه دهیم که با استفاده از آنها بتوانید قدرت و انگیزه درس خواندن را چند برابر کرده و از زمانی که برای درس خواندن اختصاص می‌دهید، لذت ببرید.

چرا انگیزه درس خواندن ندارید؟

نداشتن انگیزه درس خواندن

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که:

” آیا کم‌کاری از خود من است و در انجام کارها یا خواندن درس‌ها تنبلی می‌کنم؟”

فرقی نمی‌کند که برای درس خواندن انگیزه ندارید یا برای رفتن به گردش با خانواده. مهم این است که بعضی اوقات شدت بی‌حوصلگی و خستگی نسبت به انجام دادن کارها افزایش پیدا می‌کند.

از یک دید دیگر به مسئله نگاه کنیم. اگر قرار باشد در ازای انجام یک کار یا خواندن یک مبحث درسی از جایزه بهره‌مند شوید، باز هم انگیزه ندارید یا اینکه احساس انرژی شما بیشتر می‌شود؟

ابتدا کمی با مفهوم کم‌کاری یا تنبلی آشنا شویم. تنبلی عبارت است از انجام ندادن یک کار، علی‌رغم داشتن توانایی تکمیل آن کار. یکی از دلایل اصلی آن، نداشتن علاقه به آن فعالیت است. نکته کلیدی این است که سعی کنید کارهای خود را طوری جهت‌دهی کنید تا تمایل شدیدی به تکمیل آن و دستیابی به نتیجه دلخواه داشته باشید. در واقع، شما برای اینکه تمایل بیشتری به ادامه دادن داشته باشید باید انگیزه درس خواندن را در خود تقویت کنید.

انگیزه همان احساس تمایل به خواستن یا اجتناب از چیزی است. اهدافی که برای فردا، یک سال بعد یا 10 سال بعد خود در سر دارید، منبع انگیزه شما هستند. هدف‌هایی که برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنید، یک بخش‌ از درون شما را تشکیل می‌دهند و از خود شما نشات می‌گیرند. برای پیدا کردن انگیزه درس خواندن، ابتدا دلایل ذاتی خود را شناسایی کنید و آنها را دنبال کنید.

تکنیک‌های افزایش انگیزه درس خواندن

اگر فکر می‌کنید درس خواندن یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است، پس در جای درستی قرار دارید. هر تکنیکی که در این بخش ارائه می‌شود، حکم یک شارژ سریع را برای شما دارد. کافی است متناسب با علاقه و شرایط خود، تکنیک‌هایی را در پروسه درس خواندن خود اعمال کنید و متوجه تأثیر آنها شوید.

1. اهداف واضحی را برای خود مشخص کنید.

هدف گذاری برای افزایش انگیزه درس خواندن

ممکن است با خود فکر کنید:” هدف من فارغ‌التحصیل شدن و پیدا کردن یک شغل عالی است.” اگر چه انگیزه رسیدن به این هدف دل‌نشین است، ولی در حال حاضر به خودی خود کمکی به افزایش انگیزه درس خواندن نمی‌کند.

جهت اینکه انگیزه خود را در درس خواندن افزایش دهید باید اهداف کوتاه‌مدتی را برای خود تعیین کنید. اهدافی که رسیدن به آنها در آینده نزدیک ممکن باشد. به عنوان مثال: “من مطالعه فصل 1 درس عربی را به بهترین نحو ممکن انجام خواهم داد.” دسترسی به این هدف کار بسیار راحتی است و رسیدن به آن باعث بالا رفتن از پله‌های بعدی که همان فصل‌های بعدی می‌باشند، خواهد شد. در نتیجه با یک نمره خوب در امتحان عربی پایان می‌یابد. این نمره انگیزه‌ای برای گام‌های بعدی است.

کسب نمره 20 در امتحان، یادگیری مهارت درسی یا غیردرسی، انجام به‌موقع تکالیف درسی، کمک به همکلاسی‌ها در یک امتحان، کاهش زمان استفاده از شبکه‌های اجتماعی و … همگی اهداف کوتاه‌مدتی هستند که دستیابی به آنها باعث ایجاد عادت‌های درست و در نتیجه افزایش انگیزه درس خواندن می‌شوند.

2. فقط برای نمره درس نخوانید، بلکه به دنبال کسب مهارت باشید.

کسب مهارت

هیچ چیز خسته‌کننده‌تر از این نیست که به‌سختی برای یک امتحان آماده شوید و نمره خوبی کسب نکنید. در این گونه مواقع، اکثر دانش آموزان تسلیم می‌شوند و با خود می‌گویند:” وقتی‌که درس می‌خوانم و باز هم این اتفاق می‌افتاد، چرا مجدداً درس بخوانم؟”

کافی است دید خود را نسبت به این مسئله تغییر دهید.

زمانی که فقط برای نمره درس می‌خوانید، با اولین نمره بد تمام روحیه و انگیزه درس خواندن را از دست خواهید داد. ایده بهتر این است که به جای تمرکز روی نمره، روی تسلط خود بر تمامی مفاهیم درسی تمرکز کنید. دانش‌آموزانی که به‌طور مداوم برای تسلط تلاش می‌کنند و واقعاً آنچه که می‌خواهند را یاد می‌گیرند، نمرات خود را نیز بهبود می‌بخشند.

اگر هدف خود را در جهت تسلط بر روی مفاهیم و مباحث موردنظر تنظیم کنید، انگیزه یادگیری شما نیز بهبود پیدا می‌کند. هیچ وقت، علاقه‌مند بودن به یادگیری چیزی در مقابل بهانه‌هایی مثل خستگی و بی‌حوصلگی شکست نمی‌خورد.

جهت آشنایی با عادت های دانش آموزان موفق، این مقاله را از دست ندهید.

3. مسئولیتی که در زمینه درس خواندن دارید را بپذیرید.

مسئولیت پذیری برای افزایش انگیزه درس خواندن

مسئولیت مباحثی که برای امتحان می‌خوانید، زمانی که برای درس خواندن اختصاص می‌دهید و در نتیجه نمراتی که کسب می‌کنید، بر عهده خودتان است. مقصر دانستن دیگران یا شرایط، کار بسیار وسوسه‌انگیز و راحتی است. زمانی که به خاطر نداشتن انگیزه درس خواندن، دیگران را سرزنش می‌کنید، احتمال اینکه در امتحانات، تکالیف و پروژه‌ها عملکرد خوبی نشان ندهید، بیشتر می‌شود.

مسئولیت یادگیری و درس خواندن، می‌تواند تغییر بزرگی را در ایجاد انگیزه درس خواندن به دنبال داشته باشد. تشخیص اینکه شما مسئول چه کارهایی هستید، باعث می‌شود تا دید جدی‌تری نسبت به شروع آنها داشته باشید. البته مسئولیت‌پذیری به‌تنهایی برای مقابله با حواس‌پرتی‌های بیرونی کافی نیست.

زمانی که هنگام درس خواندن وسوسه شدید اینستاگرام را چک کنید یا ادامه بازی خود را انجام دهید، کمی مکث کنید. یک نفس عمیق بکشید. سپس با صدای بلند به خود بگویید:” هیچ کس این مبحث را به جای من یاد نخواهد گرفت “، ” هیچ کس به جای من امتحان نخواهد داد “. تأثیر این نوع جملات روی تمرکز و انگیزه درس خواندن، شگفت‌انگیز است.

4. ذهنیت رشد را بپذیرید.

ذهنیت رشد

برخی از مردم معتقد هستند که هوش یک ویژگی ثابت است و میزان هوش هر شخص از همان دوره تولد، مشخص می‌شود. درحالی‌که چنین نیست و با کار کردن روی هوش، می توان به تقویت آن کمک کرد.

تحقیقات نشان می‌دهند که افراد موفق تمایل به باور این دارند که هوش در طول زندگی و با تجربه‌های جدید ایجاد می‌شود. افرادی که چنین طرز فکری دارند از ذهنیت رشد برخوردار هستند.

افراد دارای ذهنیت رشد، در برخورد با چالش‌ها و تکالیف سخت به جای نادیده گرفتن توانایی‌های خود به این فکر می‌کنند که ” من هنوز این را نمی‌دانم، اما اگر سخت تلاش کنم می‌توانم آن را یاد بگیرم.”

محققان به این نتیجه رسیده‌اند، اگر مغز شما به انجام کاری باور داشته باشد، قوی‌تر می‌شود. این قدرت باعث مقابله با مسائل سخت، تسلط بر شرایط کنونی و بهبود وضعیت می‌شود. پس کسب نمرات بهتر و افزایش انگیزه درس خواندن در گرو قدرتی است که مغز شما به آن باور دارد.

5. به دنبال ارتباط باشید.

ارتباط بیشتر برای انگیزه درس خواندن

مطمئناً تاکنون از دانش آموزان زیادی شنیده‌ایم که ” یاد گرفتن این بخش، مثلاً انتگرال در دنیای واقعی و آینده شغلی چه کمکی به من می‌کند؟”. همین اهمیت ندادن به مباحث باعث سست شدن و کاهش انگیزه درس خواندن می‌شود.

سعی کنید رابطه بین درس‌ و زندگی واقعی را درک کنید. مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهند دانش‌آموزانی که تشویق به کشف ارتباط بین موضوعات درسی با دنیای واقعی خود شده‌اند، وضعیت تحصیلی خود را بهبود بخشیده‌اند.

قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید، مواردی را یادداشت کنید که یادگیری آنها تأثیر مفیدی روی آینده خواهد گذاشت. این کار به شما کمک می‌کند ارزش زمان و انرژی که صرف یادگیری مباحث درسی خود می‌کنید را بیشتر بدانید.

6. خود را در آینده تصور کنید.

تصور آینده

چشم‌های خود را ببندید و به 10 سال بعد فکر کنید. چه چیزهایی می‌بینید؟ به یک انسان موفق تبدیل شده‌اید؟ شغل موردعلاقه خود را انجام می‌دهید؟ یا در حال سفر به زیباترین شهر دنیا هستید؟

اکنون مسیر رسیدن به آن آینده دلخواه را تصور کنید.

برخی از دانش آموزان به‌راحتی مسیر تحصیلی و شغلی خود را مشخص می‌کنند و با انتخاب رشته و دانشگاه مناسب قدم به قدم به آینده دلخواه خود نزدیک می‌شوند. از طرف دیگر، برخی از دانش آموزان در مورد آنچه که می‌خواهند دچار شک و تردید می‌شوند و برقراری ارتباط بین حال و آینده خود را سخت‌تر می‌کنند.

داشتن توانایی تصور آینده، مهارتی است که انگیزه درس خواندن یا هر فعالیت دیگری را افزایش می‌دهد. هر چقدر علاقه بیشتری به داشتن یک آینده منحصربه‌فرد داشته باشید، تلاش بیشتری برای به دست آوردن مهارت‌های ضروری و کسب نمرات بهتر خواهید داشت. این تلاش بیشتر، در مقابل بهانه‌های دیگر حکم یک دیوار آهنی را دارد.

دفعه بعد که با مباحث درسی سخت روبرو شدید، چشم‌های خود را ببندید و تصور کنید که می‌خواهید در آینده چگونه زندگی کنید. سپس، تشخیص دهید که برای داشتن زندگی موردنظر از چه راه‌هایی باید عبور کنید و از عهده چه کارهایی باید بربیایید.

7. ارزش‌های زندگی خود را به‌طور دقیق مشخص کنید.

استانداردسازی برای زندگی

برای چه چیزی ارزش بیشتری قائل هستید؟ ترجیح می‌دهید کدام عادت‌های خوب را در خود ایجاد کنید؟ آیا برای مهربانی ارزش قائل هستید؟ آیا موفقیت مهم‌ترین ارزش زندگی شما است؟

چند دقیقه وقت بگذارید و در مورد استانداردهای زندگی خود تصمیم بگیرید. هر چقدر استانداردهای زندگی خود را بالا ببرید، ارزش تلاش‌ها و سختی‌های خود را بیشتر می‌دانید و همین استانداردهای بالا مشخص می‌کنند که دیگران چه دیدی نسبت به شما داشته باشند.

اگر بیشتر از همه‌چیز به خانواده خود اهمیت می‌دهید، علاقه شما برای راضی نگه‌داشتن خانواده، انگیزه درس خواندن و کسب نمرات عالی را افزایش می‌دهد.

تکنیک پومودورو در افزایش انگیزه درس خواندن

تکنیک پومودورو یک تکنیک مدیریت زمان است که باعث مقابله با خستگی و حفظ انگیزه درس خواندن می‌شود. این تکنیک بسیار ساده است:

 • 25 دقیقه درس بخوانید.
 • 5 الی 10 دقیقه استراحت کنید.
 • این چرخه را 4 بار تکرار کنید.
 • بعد از 4 بار، استراحت طولانی‌تری (25 تا 30 دقیقه) داشته باشید.
 • چرخه بالا را تکرار کنید.

البته، این تکنیک انواع مختلفی دارد و ممکن است بر اساس قدرت تمرکز خود، بازه‌های زمانی را کوتاه‌تر یا طولانی‌تر تنظیم کنید. مهم این است که مطالعه و استراحت خود را مدیریت کنید و اجازه ندهید که تمرکز و انگیزه درس خواندن شما صدمه ببیند.

برای اینکه زمان مطالعه و استراحت خود را به‌طور دقیق‌تر مدیریت کنید و دائم به ساعت نگاه نکنید، بهتر است از یک تایمر استفاده کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که منظور از استراحت، فقط خوابیدن یا دراز کشیدن نیست. اگر در زمان استراحت خود ورزش کنید یا کارهایی انجام دهید که باعث پمپاژ بهتر خون شما شود، مطمئناً انرژی بیشتری برای ادامه درس خواندن خواهید داشت. البته، بهتر است حرکات ورزشی سبک و مناسبی را انجام دهید تا به خاطر افت انرژی و خستگی، تمرکز خود را از دست ندهید. توصیه می‌کنیم که در استراحت‌های 5 تا 10 دقیقه‌ای خود از شبکه‌های اجتماعی یا برنامه‌های تلویزیونی صرف‌نظر کنید؛ چون در اکثر مواقع، لذت بردن از این سرگرمی‌ها باعث طولانی‌تر شدن زمان استراحت و به هم خوردن برنامه شما می‌شود.

9. یک سیستم پاداش‌دهی برای خود ایجاد کنید.

پاداش دهی

برنامه خود را طوری تنظیم کنید که رعایت برنامه روزانه یا هفتگی و خواندن مباحث درسی موردنظر با یک پاداش دلخواه همراه باشد. چیزی را برای پاداش خود انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید: تماشای یک فیلم انگیزشی، پیاده‌روی در پارک موردعلاقه، سینما، انجام بازی موردعلاقه و غیره.

هدف از این کار این است که محدودیت درسی به یک محدودیت لذت‌بخش تبدیل شود. این را فراموش نکنید که مسئولیت زندگی شما بر عهده خودتان است. انتظار نداشته باشید که دیگران برای موفقیت شما تلاش کنند. اگر منتظر کمک دیگران باشید، زمانی که از کمک آنها محروم بمانید، کاری برای انجام دادن نخواهید داشت. پس سعی کنید مسیر زندگی خودتان را مشخص کنید و هر کاری که باعث افزایش انگیزه شما می‌شود را انجام دهید.

نکته مهم: برای اینکه سیستم پاداش‌دهی مؤثرتری داشته باشید، باید آن را به‌صورت معقولانه مدیریت کنید. اگر می‌دانید که گرفتن نمره 20 در یک درس تقریباً غیرممکن است، برای گرفتن نمره 20 در آن درس جایزه تعیین نکنید. یک مثال دیگر این‌که اگر خرید کردن و خرج کردن پول‌هایتان به شما استرس می‌دهد، خریدن یک وسیله یا لباس گران‌قیمت را به عنوان جایزه خود تعیین نکنید.

یکی از نمونه‌های برجسته سیستم پاداش‌دهی، بازی آموزشی تاپس است.

دانش آموزان در این بازی با شرکت در رقابت‌های درسی، هم میزان سطح علمی خود را محک می‌زنند و هم برنده جوایز ارزشمند این بازی می‌شوند. مطمئن باشید که بازی تاپس ارزش این را دارد که در اولویت پاداش‌هایی قرار بگیرد که برای خود مشخص می‌کنید چون با انجام این بازی هم درس‌های خود را مرور می‌کنید و هم این‌که هیجان رقابت و پیروزی باعث افزایش انگیزه درس خواندن شما می‌شود.

اگر هنوز این بازی فوق‌العاده را نصب نکرده‌اید، هر چه زودتر دست به کار شوید و با دانلود این بازی وارد یک فضای رقابتی – هیجانی شگفت‌انگیز شوید:

10. روی میز یا دیوار اتاق خود، پست‌های انگیزشی بچسبانید.

یادداشت برداری

جملاتی که به شما انگیزه می‌دهند را پیدا کنید و در بخش‌های مختلف اتاق خود بچسبانید. شاید روبرو شدن با این جملات، جرقه لازم جهت افزایش انگیزه درس خواندن را ایجاد کند. در ادامه چند نمونه از جمله‌های انگیزشی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهیم:

 1. ” در سکوت، سخت تلاش کن، بگذار موفقیتت تنها صدای تو باشد ” – فرانک اوشن
 2. ” شکایت نکن، فقط بیشتر تلاش کن.” – رندی پاش
 3. ” چه فکر کنید نمی‌توانید، چه فکر کنید می‌توانید، حق با شماست.” – هنری فورد
 4. ” نگویید که وقت کافی ندارید. شما دقیقاً همان تعداد ساعت در روز دارید که به (هلن کلر، پاستور، مادر ترزا، لئوناردو داوینچی، توماس جفرسون و آلبرت انیشتین) داده شده است.” – جکسون براون جونیور.
 5. ” از خودتان بپرسید، آیا کاری که امروز انجام می‌دهید شما را به فردایی که انتظارش را می‌کشید، نزدیک‌تر می‌کند؟”
 6. “راز پیشرفت در شروع کار است.”

چند پیشنهاد دیگر برای افزایش انگیزه درس خواندن

 • مقاومت در برابر یادگیری و ترس از گرفتن نمره کم را با انگیزه کسب نمره عالی جایگزین کنید.
 • از درس خواندن فرار نکنید.
 • خودتان را به خاطر تنبلی و کم‌کاری سرزنش نکنید.
 • سعی کنید سبک درس خواندن مناسب خود را پیدا کنید.
 • فضای مطالعه خود را مرتب نگه دارید و ترکیب رنگ‌ها و یادداشت‌های خود را طوری انجام دهید که انگیزه درس خواندن شما بیشتر شود.
 • برنامه‌ریزی روزانه خود را به‌صورت معقولانه و دقیق تنظیم کنید.
 • مکان مناسبی را برای درس خواندن پیدا کنید.
 • منتظر فرصت مناسب برای شروع نباشید، همین الآن شروع کنید و مطمئن باشید امروز فرقی با شنبه بعد ندارد.
 • در صورت امکان با دوستان و همکلاسی‌های خود درس بخوانید.
 • درس خواندن را از مباحث ساده‌تر شروع کنید تا از همان ابتدا برای یادگیری سست نشوید.
 • اهداف و دلایل تلاش را به‌طور مداوم به خود یادآوری کنید.
 • مباحث درسی را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و با زمان‌بندی مطالعه بخش‌های مربوط به درس‌های مختلف، تمرکز و انگیزه درس خواندن را حفظ کنید.

نتیجه‌گیری در مورد انگیزه درس خواندن

دستیابی به نتایج دلخواه با درس خواندن مانند هر کار دیگر نیاز به انگیزه دارد. اگر بتوانید با استفاده از استراتژی‌های ارائه‌شده، زمانی را که برای درس خواندن اختصاص می‌دهید، لذت‌بخش‌تر نمایید، مطمئناً ارزش زمانی که برای آن اختصاص می‌دهید را بیشتر درک خواهید کرد. امیدواریم مطالعه این مقاله نوری در مسیر موفقیت شما باشد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، متشکریم.

مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟