بازی های فکری

آشنایی با بهترین بازی های فکری برای تقویت عملکرد مغز

تأثیری که بازی های فکری در تمرکز، بهبود حافظه و تقویت سایر مهارت‌های ذهنی دارند، کاملاً مشخص است. البته، به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی سطح کیفیت و نحوه انجام بازی های فکری تغییر کرده است و بازی هایی که در گذشته با استفاده از اشیائی مثل سنگ، کاغذ و … انجام می‌شدند الآن از طریق وب اپلیکیشن ها، اپلیکیشن ها و بازی های موبایل انجام می‌شوند. مطمئناً هر کدام از این بازی‌ها کاربرد و تأثیر مخصوص به خودشان را دارند ولی تنها چیزی که بین این بازی‌ها مشترک است، تأثیر مثبتی است که روی ذهن و کارکرد مغز می‌گذارند.

 ما در این مقاله، انواع بازی های فکری را مورد بررسی قرار می‌دهیم. مطمئناً مطالعه این مقاله، هیجان و انگیزه شما را برای انجام هر کدام از این بازی های فکری، چند برابر می‌کند. پس با ادامه این مقاله همراه باشید تا توضیحات مربوط به لیست بهترین بازی های فکری را از دست ندهید:

مزایای بازی های فکری

مزایای بازی های فکری

قرن‌هاست که انجام بازی های فکری مختلف در بین مردم رواج دارند و در کنار سرگرمی، تأثیرات مثبتی روی عملکرد مغز می‌گذارند. با خواندن ادامه این بخش متوجه خواهید شد که بازی های فکری از چه لحاظ برای کاربرد مفید هستند:

1. تقویت حافظه

انجام بازی های فکری باعث می‌شود که حافظه در بهترین شکل خود باقی بماند. در واقع، تأثیر آن به این صورت است که با تقویت ارتباط بین سلول‌های مغز به ماندگاری حافظه کوتاه‌مدت کمک می‌کند.

در واقع، حفظ الگوها و شکل‌های مربوط به بازی های فکری باعث تقویت حافظه می‌شود. همچنین، مطالعات نشان می‌دهد که انجام بازی های فکری عملکرد شناختی کاربر را بهبود بخشیده و حتی می‌تواند آسیب‌های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر را کاهش دهد.

2. درگیری هر دو نیمکره مغز

مغز از دو نیمکره چپ و راست تشکیل شده است که سمت چپ مسئول تفکر تحلیلی و منطقی است، در حالی که سمت راست نیز خلاقیت را کنترل می‌کند.

بازی های فکری هر دو نیمکره مغز را درگیر می‌کنند و این باعث بهبود مهارت‌های منطقی و خلاقیت شخص می‌شوند.

3. بهبود مهارت‌های حل مسئله

مهارت‌های حل مسئله از نیازمندی‌های زندگی است و برخی از بازی های فکری یک راه عالی برای بهبود این مهارت‌ها را ارائه می‌دهند. بازی های فکری دائماً مغز را به چالش می‌کشند تا راه‌حل‌های جدید برای مسائل مختلف ارائه دهد.

4. حفظ آرامش و از بین بردن بی‌حوصلگی

یکی از مزایای دیگر بازی های فکری این است که باعث حفظ آرامش و دوری از بی‌حوصلگی می‌شوند. بازی هایی مانند پازل تولید دوپامین را افزایش می‌دهد. این ماده شیمیایی موجود در مغز مسئول تنظیم حس و حال هر شخص است.

موفقیت در بازی های فکری چالش برانگیز باعث آزاد شدن این ماده شیمیایی می‌شود و افزایش حس شادی را به همراه دارد.

5. کاهش سطح استرس

تکمیل پازل‌ها و سایر بازی های فکری مانند یک درمان عالی برای ذهن است. در واقع، تمرکز روی یک کار باعث می‌شود که سلول‌های مغز استراحت کنند و در نتیجه، استرس کاهش پیدا کند.

6. بهبود ضریب هوشی

از آنجایی که بازی های فکری باعث بهبود منطق، تمرکز و توانایی حل مسئله می‌شوند، پس مطمئناً افزایش ضریب هوشی را نیز به همراه خواهند داشت.

مطالعات نشان می‌دهد که اگر روزانه 25 دقیقه از زمان خود را برای انجام بازی های فکری صرف کنید، ضریب هوشی شما به‌اندازه 4 درجه افزایش می‌یابد.

دسته‌بندی بهترین بازی های فکری

بازی های فکری با اهداف مختلفی طراحی شده اند و هر کدام برای تقویت مهارت‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این بخش چند مورد از بازی های فکری معروف مربوط به 3 دسته‌ی دقت، حافظه و دانش مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای آشنایی با این بازی های فوق‌العاده، ادامه مطلب را از دست ندهید:

بهترین بازی های فکری تقویت دقت و تمرکز

1. پازل

پازل در بهترین بازی های فکری

پازل یکی از محبوب‌ترین بازی های فکری است که در انواع مختلفی موجود می‌باشد. پازل‌ها تأثیر مثبتی روی عملکرد مغز می‌گذارند. مطالعات نشان می‌دهد پازل‌ها، شناخت و استدلال بصری را بهبود می‌بخشند. کنار هم قرار دادن قطعه‌های سازگار باعث حفظ تمرکز، بهبود حافظه کوتاه‌مدت و قدرت حل مسئله می‌شود.

از دسته‌بندی‌های محبوب پازل‌ها می‌توان به پازل‌های معمایی، منطقی، ریاضی، کلمات و الگویی اشاره کرد.

چند نمونه از پازل‌های پرطرفدار:

2. شطرنج

شطرنج

شطرنج یکی از بهترین بازی های فکری برای ورزش مغز است و فرقی نمی‌کند که در چه سنی هستید، شما با انجام این بازی سلامت روانی خود را بهبود ببخشید. این بازی شاید در لحظه اول یک بازی ساده با قوانین ثابت به نظر برسد ولی به مرور زمان متوجه می‌شوید که تمرکز و قدرت حل مسئله شما است که باعث پیروزی شما خواهد شد. از مهم‌ترین فواید این بازی فوق‌العاده می‌توان به ارتقا رشد مغز، تمرین هر دو طرف مغز، افزایش ضریب هوشی، جلوگیری از آلزایمر، توسعه قدرت خلاقیت و بهبود سایر مهارت‌های شناختی و ارتباطی اشاره کرد.

دو نمونه از اپلیکیشن های شطرنج پرطرفدار:

2. دوز

بازی های فکری, آشنایی با بهترین بازی های فکری برای تقویت عملکرد مغز

بازی دوز یکی از بازی های فکری قدیمی است که در عین سادگی، جذابیت زیادی برای مخاطب دارد. برای انجام این بازی کافی است که علامت خاص خود را به‌صورت ضربدری، ستونی یا ردیفی بچینید به‌طوری که رقیب قبل از شما این کار را انجام ندهد. این بازی ساده در عین بهبود تمرکز، قدرت استدلال، حل مسئله و برنامه‌ریزی را نیز تقویت می‌کند.

سه نمونه از اپلیکیشن های دوز پرطرفدار:

3. بازی منچ

منچ در بازی های فکری

منچ، یکی دیگر از بازی های قدیمی پرطرفدار است که تأثیرات مثبت آن روی عملکرد مغز کاملاً واضح است. بازی منچ علاوه بر فراهم کردن فضای شاد برای افراد، مهارت‌های شناختی مانند توانایی حل مسائل و تصمیم‌گیری را تقویت می‌کنند. این بازی که حداقل 2 و حداکثر 4 شرکت‌کننده دارد ،خلاصه‌ای از صبر، تمرکز و تمرین است و شرکت‌کنندگان باید تلاش کنند که مهره‌های خود را در ستون یا ردیف هم‌رنگ با مهره‌های خود قرار دهند تا زمانی که هر 5 مهره در مکان انتهایی قرار بگیرند. برای آشنایی بیشتر با قوانین این بازی می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

سه نمونه از اپلیکیشن های منچ پرطرفدار:

بازی های فکری تقویت حافظه

اگر می‌خواهید از بیماری آلزایمر پیشگیری کنید و داشتن حافظه قوی برای شما بسیار مهم است، بهتر است با استفاده از بازی هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، حافظه خود را تقویت کنید.

1. بازی تطبیق تصویر

تطبیق تصویر در بهترین بازی های فری

بازی های تطبیقی یکی از محبوب‌ترین بازی های تقویت حافظه هستند و مخصوصاً کودکان علاقه زیادی به آن دارند. از مزایای این بازی می‌توان به تقویت حافظه بصری، افزایش حافظه کوتاه‌مدت، بهبود توانایی پیدا کردن شباهت‌ها و تفاوت‌ها و تقویت توجه به جزئیات اشاره کرد. این بازی یک راهکار عالی برای تمرین حافظه و حفظ عملکرد مغز شماست.

دو نمونه از اپلیکیشن های تطبیق تصویر پرطرفدار:

2. بازی استروپ

بازی استورپ

استروپ یکی از تست‌های روانشناسی است که برای تست میزان توانایی مغز انجام می‌شود. بازی به این صورت است که اسم رنگ‌ها با رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شود و کاربر باید رنگ کلمه را مشخص کند. به عنوان مثال، اگر کلمه “آبی” با رنگ قرمز نوشته شده باشد، جواب قرمز است نه آبی. انجام مداوم این بازی باعث تقویت دقت و حافظه و افزایش سرعت واکنش می‌شود. استروپ یک بازی فوق‌العاده است که برای فریب ذهن شما تلاش می­کند.

یک نمونه از اپلیکیشن های استورپ پرطرفدار:

3. بازی تطبیق اعداد

بازی حفظ اعداد در بازی های فکری

کسانی که علاقه زیادی به تست و تقویت حافظه خود دارند می‌توانند از این بازی‌ها استفاده کنند. در واقع، اگر حفظ تعدادی عدد در یک زمان مشخص را تمرین کنید به مرور زمان تمرکز و حافظه خود را تقویت کرده و یاد می‌گیرید که چگونه حواس خود را به طور کامل برای یک کار مشخص جمع کنید. بهبود حافظه کوتاه‌مدت و بصری با این بازی‌ها حتمی است.

دو نمونه از اپلیکیشن های تطبیق اعداد پرطرفدار:

4. بازی اسم و فامیل

بازی اسم و فامیل

این بازی قدیمی در تمام دوره‌های زندگی اکثر ما حضور داشته است و شیرینی و جذابیت مخصوص به خود را دارد. از تأثیرات اصلی این باز می‌توان به افزایش دقت و تمرکز، بهبود حافظه، افزایش دامنه لغات اشاره کرد. این بازی قدیمی با استفاده از کاغذ و قلم انجام می‌شود و انجام دستی این بازی هیجان خاص خود را دارد.

سه نمونه از اپلیکیشن های اسم و فامیل پرطرفدار:

بازی های فکری مبتنی بر دانش

استفاده از بازی هایی که هم جنبه سرگرمی دارند و هم سطح علمی کاربر را افزایش می‌دهند باعث می‌شود که کاربر با یک تیر دو نشان بزند. در ادامه چند نمونه از بهترین بازی های فکری را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

1. بازی تاپس

بازی تاپس در لیست بهترین بازی های فکری

تاپس به‌عنوان یکی از بهترین بازی های فکری آموزشی به‌خوبی توانسته است که یادگیری را برای دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی لذت‌بخش‌تر نماید. طراحی آموزش‌های گام به گام بر اساس گیمیفیکیشن و پیشنهاد آموزش‌ها بر اساس نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان باعث شده است که کیفیت و بازده یادگیری افزایش پیدا کند.

از ویژگی‌های برتر این بازی فوق‌العاده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نقش‌آفرینی در چالش‌های رقابتی
  • یادگیری نکات درسی متنوع از طریق شرکت در رقابت‌های بیشتر
  • دسترسی به هزاران سؤالات طبقه‌بندی‌شده مطابق با آخرین تغییرات کتاب‌های درسی
  • تشخیص نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز بر اساس داده‌کاوی
  • برقراری عدالت آموزشی از طریق دسترسی برابر دانش‌آموزان به امکانات متنوع بازی

2. بازی جدول کلمات

بازی جدول کلمات

این بازی نوعی پازل حرفه‌ای است که کاربر با کلمات سروکار دارد. به این صورت که بر اساس استراتژی بازی، حروف را کنار هم قرار می‌دهد تا کلمات معنی‌دار ایجاد کند. انجام این بازی علاوه بر سرگرمی، مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • آموزش لغات بیشتر
  • تقویت توانایی‌های ذهنی
  • آموزش استفاده از استراتژی
  • بهبود اعتمادبه‌نفس
  • بهبود خلاقیت

شش نمونه از اپلیکیشن های جدول کلمات پرطرفدار:

3. بازی سؤال و جواب

بازی سوال جواب

این بازی‌ها چالشی برای مغز هستند و برای سنجش سطح اطلاعات طراحی شده اند. در واقع، شما با انجام این بازی‌ها نه‌تنها از سطح هوش و دانش خود مطلع می‌شوید بلکه مغز خود را نیز تمرین می‌دهید. هدف اصلی این بازی‌ها سرگرمی و در عین ‌حال یادگیری است که به‌خوبی نیز از عهده این کار برمی‌آیند.

چند نمونه از اپلیکیشن های سوال و جواب پرطرفدار:

4. بازی هوش ریاضی

هوش ریاضی در بین بازی های فکری

شما با استفاده از این بازی های فکری به‌راحتی می‌توانید مهارت‌های ریاضی خود را تقویت کنید. بازی های سرگرم‌کننده‌ای که تبدیل به یک چالش می‌شوند و روبرو شدن با این چالش‌ها، قدرت حل مسائل ریاضی را بهبود می‌بخشد. تمرین‌های این بازی ها به کودکان و حتی بزرگ‌سالان کمک می‌کند که قدرت مغز خود را افزایش دهند.

چند نمونه از اپلیکیشن های ریاضی پرطرفدار:

همه ما می‌دانیم که در حال حاضر آموزش زبان انگلیسی چقدر اهمیت دارد. پس اگر به دنبال منبعی برای آشنایی با بازی های آموزش انگلیسی هستید، مطالعه این مقاله می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

نتیجه گیری در مورد بازی های فکری

استفاده از بازی های فکری مناسب تأثیر بسیار خوبی روی عملکرد مغز می‌گذارد. در واقع، آشنایی با بازی های مختلف و موضوعات هر کدام باعث می‌شود که استفاده بهتری از زمان خود داشته باشید و از ویژگی‌های برتر هر کدام از آنها در راستای تقویت عملکرد مغز خود بهره‌مند شوید. امیدواریم که مطالعه این مقاله کمکی برای برداشتن یک قدم در مسیر موفقیت شما باشد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، متشکریم.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
مطالب مرتبط
tops - screen

هنوز بازی رو دانلود نکردی؟

همین الان بازی تاپس رو دانلود کن و رقابت رو شروع کن

Top

قوانین و مقررات تاپس

تعاریف و اصطلاحات: تاپس: اپلیکیشن تاپس یک بازی می‌باشد که با تکیه بر محتوای آموزشی بستری مناسب برای رشد و تعالی دانش آموزان در زمان فراغتشان را فراهم می‌نماید. کاربر : شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طریق بستر ارتباطی اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن تاپس نسبت به دریافت خدمات اقدام می نماید. حساب کاربری (پروفایل) : حسابی است که کاربر با ثبت شماره تلفن همراه خود برای استفاده از خدمات تاپس در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ است. اطلاعات هویتی : اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد تاپس می‌شود. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر جامعه می‌یاشد. کاربران با ثبت نام در تاپس و همچنین با استفاده از خدمات تاپس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاپس را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از تاپس به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است. برای استفاده از خدمات تاپس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی با ثبت شماره تلفن همراه، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاپس ثبت کند. در صورت نقص اطلاعات امکان بروز اشکال در سرویس ها وجود داشته و مسئولیت آن با کاربر خواهد بود. در صورت استفاده از خدمات تاپس، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری آنان انجام گیرد، بر عهده خودشان است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی تاپس تماس بگیرد. کاربر حق واگذاری و اجازه استفاده از حساب کاربری خود به دیگران (حقیقی یا حقوقی) را ندارد. شرایط استفاده از تاپس: کلیه اصول و رویه های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. محتویات و سرویس های تاپس، تنها برای استفاده شخصی و غیرتجاری عرضه شده است. هرگونه استفاده غیرشخصی، قابل پیگرد بوده و هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از اطلاعات تاپس برای فروش و یا تولید مجدد در هیچ بستری نمی باشد. استفاده از تاپس برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است کاربر صرفاً از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نماید. استفاده از اپلیکیشن به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... آن شود، مجاز نبوده و از طرف صاحب امتیاز نرم افزار قابل پیگیری حقوقی خواهد بود. این سند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشوری مقرر گردیده و به معنای اعلام موافقت کاربر با شرایط استفاده از تاپس است. کاربر متعهد است به هیچ عنوان سوالات موجود در تست ها و کوئیزها و آزمون ها را به هیچ نحوی با دیگران به اشتراک نگذارد. کاربر می پذیرد که راه ارتباطی اپلیکیشن تاپس با وی از طریق ارسال پیامک است و امکان درخواست قطع ارسال پیامک برای وی وجود دارد، ولی ممکن است که با قطع پیامک، در استفاده از سرویس با اشکال مواجه شود. استفاده از اپلیکیشن تاپس نیازمند سخت افزار و اینترنت بر روی آن می باشد، مسئولیت تامین و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها بر عهده کاربر است. کاربر متعهد است در طول یا پس از اتمام استفاده از تاپس، هیچ یک از اطلاعات تاپس را به هیچ گونه ای استفاده نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات خارج از ساختار خود اپلیکیشن بر خلاف قوانین و مقررات تاپس خواهد بود. تاپس ممکن است به علت به روزرسانی، اقدام به حذف برخی از محتواها کند. کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج Source Code نرم افزارهای RF تاپس شامل Decompile، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهد. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های framing یا mirroring یا روش های دیگر نسخه دیگری از اپلیکیشن تاپس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار تاپس یا در روش ارائه سرویس تاپس تغییر یا خللی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ یک از بخش های سرویس تاپس یا سرویس های مرتبط با تاپس انجام دهد. هزینه ها و پرداخت: خرید اشتراک از تاپس صرفاً از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد. امکان عودت هزینه اشتراک و خدمات خریداری شده تنها تا 72 ساعت پس از پرداخت امکان پذیر است. این امکان تنها از طریق ارسال درخواست از طریق "تماس با ما" در صفحه "پروفایل" امکان پذیر است. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط درگاه بانکی (که خارج از کنترل مجموعه ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. همچنین اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل و دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده معلق یا ملغی خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را با خبر قبلی معلق یا مسدود کنیم. امکان استفاده از محتوای غیر رایگان اپلیکیشن، با پرداخت درون برنامه ای، اعتبار دارد. مسئولیت تاپس: تاپس تمامی تلاش خود را جهت استفاده کاربر از اپلیکیشن تاپس به کار می گیرد اما تضمینی در مورد اجرای آن بر روی همه دستگاه ها یا شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و ...) نخواهد داد. در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از تاپس کاربران می توانند از طریق سرویس "ارتباط با ما" در صفحه پروفایل مشکل خود را مطرح کرده و تاپس پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکلات به عمل خواهد آورد. اطلاعات و محتوای موجود در تاپس از منابع معتبر و مرتبط و با رعایت مقررات و توجه به حقوق مولفان جمع آوری شده است. ممکن است اطلاعات، نرم افزار، سرویس های موجود یا ارائه شده در اپ در مواردی غیر دقیق و یا دارای اشکالات جزئی باشد. تاپس به طور مداوم اطلاعات و محتویات اپ را کنترل و بروز خواهد نمود. تاپس سهولت چگونگی استفاده، دقت اطلاعات، تضمین عملکرد نرم افزار و سرویس ها را بدون قید و یا تضمین، "آنگونه که هست" ارائه می کند. تاپس تحت هیچ شرایطی مسئولیت های ناشی از مهارت کم کاربر در استفاده از اپلیکیشن و یا ابراز اینکه در مورد سرویس و محصولات اطلاعی نداشته است را برعهده نخواهد گرفت. تاپس مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد اپلیکیشن ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود. تاپس سعی می‌کند که کاربران دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته را داشته باشند و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. تاپس ممکن است با اطلاع قبلی، به منظور تعمیر و نگهداری اپلیکیشن، دسترسی کاربران یا ارائه خدمات را موقتاً و در حداقل زمان ممکن متوقف یا معلق کند. قطع سرویس: تاپس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می تواند برای تاپس یا سایر کاربران نامطلوب باشد حق حذف دسترسی کاربر به اپلیکیشن را دارد. اگر تاپس به این باور برسد که کاربر از سیاست عودت وجه سوءاستفاده می‌کند، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب کاربری کاربر را معلق یا مسدود یا ملغی کند و استفاده کنونی یا آتی وی از خدمات و محصولات تاپس را محدود یا مسدود کند. اعتبار قوانین: توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تاپس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش و پرورش جمهوری اسلامی است. تاپس حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و در صورتی که تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

small_c_popup.png

ثبت نام رایگان

در خبرنامه تاپس ثبت نام کنید تا مقالات جدید هم برای شما ارسال شود
لوگو اندروید

برای یک شروع هیجان انگیز آماده ای؟